Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.06.2007, 22:34   #7
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Najświeższy temat, więc tu się dołączę.

Używałem prostego udostępniania plików w sieci, żeby móc prosto przenosić pliki pomiędzy notebookiem i komputerem stacjonarnym. Nie było żadnych problemów, aż do niedawna, kiedy to przestało działać. Nie miałem czasu się tym zająć i siadłem przy tym dopiero teraz, no i nie bardzo idzie mi tego naprawienie.

Objawy są takie, że nie widzi żadnych udostępnionych katalogów, natomiast w otoczeniu sieciowym widzi obydwa komputery (chociaż też nie zawsze, ale generalnie tak). Po próbie wejścia w drugi pojawia się komunikat:

Cytat:
---------------------------
Dom
---------------------------
\\Notebook nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.



Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej.


---------------------------
OK
--------------------------
Poszukałem trochę na internecie, znalazłem multum instrukcji, próbowałem wszystkie i bez zmian. Co ciekawe w międzyczasie pomiędzy prawidłowym działaniem, a chwilą obecną nic nie zmieniałem w komputerze. Co najwyżej w notebooku mogły się zainstalować jakieś aktualizacje.


Pytanie oczywiście brzmi - co zrobić, żeby to udostępnianie zaczęło działać. Może ktoś miał już do czynienia z tym problemem (jak widziałem na internecie jest bardzo popularny..) i pamiętam jak sobie z tym poradził?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post