Dyskusja: EAC - Offset
Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.12.2002, 08:27   #5
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dopasowałem

Efekt moich zmagań jest taki:
Płytą referencyjną (ujętą w spisie w EAC), którą użyłem był krążek: Eric Clapton - Unplugged.

Test tej płyty pod kątem offsetu dał wyniki:
-472 dla Toshiby
+12 dl LG (modele w stopce)

Potem wypaliłem płytę referencyjną pod EAC (zakładka Write). Odczyt tej płyty w teście na offset dał wyniki:
-478 dla Toshiby
+6 dla LG.

Stąd wniosek, że przy nagrywaniu musi być wstawiona wartość: -6.

Teraz wykonywałem porówanie: zrzucałem ścieżki Audio z różnymi wartościami offsetu dla odczytu (zachowany był jedynie offset zapisu (-6). Wykonałem całe mnóstwo kombinacji, nad którymi nie będę się rozwodził.

Konkludując, właściwe zrzucanie i nagrywanie musi mieć u mnie parametry:
- identyfikowanie offsetu płytą referencyjna (read offset):
Toshiba: -472
LG : +12
- zrzucanie audio do nagrania (combinated offset):
Toshiba: -478
LG : +6
- nagrywanie (write offset)
LG: : -6
- zrzucanie nagranej płyty (read offset) jak dla płyty referencyjnej.

Przy takich ustawieniach i nagraniu, zrzucone audio z płyty referencyjnej i z płyty nagranej (przy read offset -472/+12) daje dokładnie takie same pliki wave (obrazy), co zostało sprawdzone w EAC - Compare WAVs.

Ach, najważniejsze - nagrywanie przeprowadzałem w nero (nagraj plik obrazu). Podejrzewam, że gdybym nagrywał w nero z obrazu podmontowanego pod daemona też by tak wyszło (może sprawdzę przy okazji).

Nagrywałem również pod EAC również użwając ustawień do odczytu combinated offset, ale nie będę w tym nagrywał, bo to nie jest dobrze dopracowany moduł EAC (nagrywanie). Nagrywa się dobrze, ale po zapisie LeadOut zamiast zakończyć zapis, zapisuje "0" aż do krawędzi płyty.

Kończąc to sprawozdzanie z kilkugodzninnych zmagań, życzę miłego dnia i mam nadzieję, że może komuś się to przyda.

PS. Moja nagrywarka nadczytuje LeadIn i LeadOut, Toshiba nie umie tego (ani In, ani Out) - szkoda.
PS2. Te czerwone kwadraty od korekcji przy odczycie zauważyłem, że pojawiały się nie zawsze - to zależało od temperatury płyty i temparatury w napędzie. Wystarczyło obniżyć tempreaturę i następowała zmiana, w prędkosci odczytu również (zwłaszcza widoczna w LG, które szybciej zrzucało audio niż Toshiba, oba w trybie secure).
No to już wystarczy.
Hej!
Fantomas jest offline   Odpowiedz cytując ten post