Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.10.2007, 19:35   #4
homie
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.08.2007
Posty: 6
homie w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Bródka Podgląd Wiadomości
systemowy program do nagrywanai nie nadaje sie do wypalania dvd, na jakich nosnikach probowales nagrywac chodzi mi o producenta ?
Systemowym wypalaczem próbowałem nagrywać CD, bo wiem, że DVD nawet nie ruszy. Sytuacja jest taka, że:
Nero:
-nie widzi czystych DVD
-nie widzi czystych CD
Windows:
-czyste DVD widzi jako czyste CD
-czyste CD teoretycznie widzi poprawnie
(ani z czystymi CD, ani z DVD nie da się nic zrobić)

Płyty na których nagrywałem to:
-DVD+R od TDK i DVD-RW od TDK
-CD-R od EMTEC

Wcześniej ta sama nagrywarka na tej samej instalacji Windowsa nagrywała zarówno DVD jak i CD

Cytat:
Napisany przez yahol Podgląd Wiadomości
Sprawdz: ASPI, DMA - zworki, tasme.
Sciagnij sobie inny program do nagrywania np. ImgBurn lub CDBurnerPro (ona free warowe).
W oststecznosci:
odmontuj kontroler na ktorym jest nagrywarka i po restarcie pozwol zeby sobie windows zamontowal ponownie.
Zworka jak pisałem wcześniej jest na master, taśma jest zamontowana poprawnie (wcześniej tak była i działało ), a ASPI ściągnąłem i zainstalowałem, lecz nie pomogło to ani trochę :/

Inny program raczej nie pomoże, gdyż sam Windows źle widzi czyste płyty, a co dopiero inne programy. Gdybym miał problemy tylko z Nero, to pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to instalacja innego programu do wypalania

Nie wiem tylko co znaczy "odmontować kontroler". Czy mógłbyś to wyjaśnić łopatologicznie? ;P
homie jest offline   Odpowiedz cytując ten post