Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.11.2007, 22:52   #23
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
No i to się zgadza, ale nie czytasz uważnie Ja doradzałem by sprawdził czy są identyczne a nie czy są różne. Różnica jest taka, że jeśli są identyczne nie ma prawa (powtarzam, że choćbyś pękł) słyszeć ich inaczej (oczywiście nie po przegraniu na płytę tylko odtwarzając bezpośrednio z plików). Nigdy nie sugerowałem że jeśli są różne to coś nie tak (to Twoja sugestia) Jeśli twierdzisz inaczej udowodnij, że tak gdzieś napisałem.
Aleś teraz dosadził, przeczytaj proszę własne zdanie :
Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Spróbuj sprawdzić czy faktycznie te uzyskane różnymi programami wav-y są różne.
piszesz, że ma sprawdzić czy są różne czy źle widzę ?

a dalej "Jeśli są identyczne to nie może być słychać inaczej" - no i to potwierdziełem prawda ?

ja sugerowałem że jeśli są różne to coś jest nie tak ?, moja sugestia była wręcz odwrotna, czyli że jeśli są różne w TC to i tak materiał audio może być identyczny, dlatego porównanie w TC jest do niczego

Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Znowu sugerujesz coś czego ja nie pisałem. "Wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły funkcji accuraterip którą dopiero zacząłem się bawić a nie jittera. To Ty się z tym ciągle wtrącałeś, choć nie miało bezpośredniego związku z tematem i dlatego ja się wogóle o tym nie wypowiadałem. A jeśli chodzi o brak zielonego pojęcia w tamtym temacie to przypomnę, że Ty go nie miałeś kiedy twierdziłeś, że przy accurate nie zgrywa się do jednego pliku. prawda?
Wtrącałem się ?, no nie żartuj. Czyli uważasz, że jak ktoś na forum pisze ewidentną nieprawdę (czyli twierdzi, że kopia dorównuje oryginałowi) ale nie ma to związku z tematem głównym to już się odezwać nie można, ciekawe podejście.

Nie wypowiadałeś się w sprawie jittera ? , no to jak mam rozumieć tą odpowiedź na mój post wyjaśniający sprawy jittera właśnie :
Cytat:
Napisany przez majkeljot
A jeśli chodzi o błędy. Dzisiejsze odtwarzacze nawet średniej jakości radzą sobie znakomicie z tymi gorzej wypalonymi pitami jak wybitymi w tłoczonej. To nie czasy marnych laserów z początków ich produkcji. Dla przetwornika D/A jest bez znaczenia czy przekształca w analog cyfrę 24512 uzyskaną z tłoczonej czy 24512 z palonej. Degradacja jest taka sama.
o jakich błędach pisałeś ?

co do braku pojęcia to nawet się nie wypowiem, szkoda słów, tak to jest jak człowiek chce bezinteresownie komuś pomóc ...

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Znaczy się że problemem mogą (nie muszą) właśnie być różnice w ustawieniach programów, bo same przesunięcie czasowe tego spowodować nie może (oczywiście Ty się z tym nie zgodzisz). Jeśli jest tylko małe przesunięcie ( tak jak wynika z Twoich zrzutów) to łatwo te różnice początku i końca wyciąć w edytorze i dać jeszcze raz do porównania środek i jeśli wtedy się różnią to już wszystko jest jasne.
ha, a widzisz, zgodzę się właśnie, same przesunięcia czasowe nie mogą powodować słyszalnych różnic

tylko po co wtedy sugerujesz porównanie w TC skoro będzie to wymagało dodatkowej ingerencji w edytorze bo każdy ripper doda inne przesunięcie, dodam, że takie dokładne przycięcie nie jest wcale takie proste, szczególnie gdy ktoś się nie zna ...

dla niedoświadczonego użytkownika to niepotrzebne wprowadzanie w błąd, bo stwierdzi od razu, że pliki się różnią

Cytat:
Napisany przez majkeljot
No i kto tu je popełnia? Patrz wyjaśnienia powyżej.
no właśnie , kto ?

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Może kolega Arepo coś więcej wyjaśni
oczywiście, że tak

@achim

ściągnij wersję demo programu cool edit 96 , jest tu (2,13 MB)

wczytaj obydwa pliki i z menu Analyze wybierz Statistics

wyniki zademonstruj nam

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post