Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.11.2007, 23:35   #3
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
III DVD Remake Pro - podmieniamy plansze menu

Dodałem polską ścieżkę napisów do filmu i chcę dodać przycisk jej wyboru do menu:

1) Uruchamiamy DVD Remake Pro, z menu File wybieramy pozycję Import DVD i wczytujemy z dysku naszą płytę wskazując katalog, w którym ona się znajduje.

-remake01.jpg

2) Wskazując odpowiednie PGC (Program Chain) w oknie po lewej stronie odnajdujemy menu, które chcemy edytować. Zwykle rozpoczynamy poszukiwania w największym (1) objętościowo VTS (Video Title Set), w gałęzi Menus (2). W moim przykładzie chcę wyedytować menu podpisów znajdujące się w VTS 1, PGC 4 (3).

3) Klikamy prawym klawiszem myszy na obrazie menu (4) i z menu, które się pojawi, wybieramy opcję Export frame. W ten sposób zapiszemy planszę menu jako bitmapę do modyfikacji.

4) W ulubionym programie graficznym edytujemy bitmapę wprowadzając wymagane zmiany. W moim przypadku dodałem napis polskie do menu:

-remake02.jpg

5) Kolejny krok to stworzenie z wyedytowanej bitmapy DVD-Video. Uruchamiamy w tym celu Muxman'a:

-muxman.jpg

6) Naciskając przycisk (1) wskazujemy lokalizację na dysku naszej wyedytowanej bitmapy. W oknie Import file list naciskamy przycisk Close, co zaimportuje bitmapę do programu.

7) Naciskając przycisk (2) wskazujemy folder na dysku, gdzie chcemy zapisać naszego nowego dummy DVD. Będzie on zawierał jeden blok z zakodowaną bitmapą do mpeg-2.

8) Naciskamy przycisk Start (3).


Dwa słowa wyjaśnienia: Muxman użyty w tej metodzie daje dużo lepszą jakość zakodowanej bitmapy niż TMPGEnc stosowany w metodzie Macnow'a. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tam też go zastosować. Wystarczy tylko wyciągnąć m2v z wygenerowanego przez Muxman'a VOB'a na przykład za pomocą VobEdit'a opcją Demux.


9) Powracamy do DVD Remake Pro. Ponownie klikamy prawym przyciskiem myszy w obszarze podglądu menu (4) tym razem wybierając z menu opcję Replace with still:

-remake03.jpg

10) W oknie Select frame naciskamy przycisk Load (1) i wskazujemy lokalizację do pliku VOB wygenerowanego przez Muxman'a. Nasz wybór zatwierdzamy przyciskiem OK (2). W oknie podglądu powinniśmy widzieć teraz naszą nową planszę menu:

-remake04.jpg

11) W celu zapisania zmodyfikowanego DVD na dysku z menu File wybieramy opcję Export DVD. Można oczywiście użyć też opcji Export modified files, ale wtedy będziemy musieli zamienić pliki oryginalne naszego DVD, tymi wygenerowanymi przez Remake'a. Druga opcja jest znacznie szybsza, jednak ze względów bezpieczeństwa jej nie polecam - przynajmniej do czasu ukończenia testów zmodyfikowanego DVD warto trzymać oryginał nienaruszony. No, chyba, że komuś brakuje miejsca na dysku . Możemy zamknąć Remake'a.


I w tym momencie osoby bardziej obeznane w temacie się obruszą: a gdzie dodanie przycisku, gdzie poprawa nawigacji? Wyjaśniam: zrobimy to w PGCEdit i zaplanowałem to z premedytacją . Po pierwsze robi się to w nim bardziej intuicyjnie, bo drugie i przede wszystkim - chcę Was powoli zaznajomić z tym doskonałym narzędziem do modyfikacji DVD.

Przejdźmy zatem do PGCEdit.

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 22.10.2010 o godz. 20:11
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post