Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.12.2007, 03:01   #9
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Włos się jeży przy lekturze tego FAQ...
Na szybko wyłapałem:
- złączka na kablu od pada - służy do zastosowania przedłużacza, aby można było grać z większej odległości od konsoli, to co napisał autor na ten temat pozostawię bez komentarza... Poza tym ona jest przy wtyczce a nie gnieździe.
- nigdzie nie ma info o podłączaniu pada do PC czy od PSX, co umożliwiają znajdujące się na rynku moduły/przejściówki, że nie wspomnę o możliwości podłączenia myszy i klawiatury PS/2, przy czym tylko niektóre z nich mają możliwość regulacji czułości dla myszki.
- "Czy mogę podłączyć Xboxa do telewizora plazmowego lub LCD?" - w odpowiedzi napisano stek bzdur. Oczywiście, że można, ale trzeba dokupić kabel COMPONENT - i nie jest to to samo, co kabel RGB czy SCART, gwoli ścisłości. Po przełączeniu konsoli w tryb NTSC w oryginalnym Dashu od M$ (lub programem "EnigmahVideoSelector") uzyskujemy dostęp do rozdzielczości 16:9 oraz trybów 480p/i, 720p oraz 1080i. Obraz, szczególnie w tym ostatnim, powala na kolana. Jedyny minus to zasobożerność, moja konsola w tym trybie momentami przycina w XBMC, ale gry i filmy chodzą dobrze.
- Modele konsol - wersja 1.6 uznawana jest za ostatnią, ale pojawiła się też wersja 1.6b. Różnią się użytym chipsetem graficznym (chyba) a na 100% kościami RAM. Im wyższy model konsoli, tym bardziej pracochłonna przeróbka (modchip), o tym autor nie wspomina wcale.
- Odczyt CR-R - stare konsole czytały, wersja 1.0 bodajże. Potem M$ to zablokował. Istnieją w sieci tutoriale zmiany FW napędu oraz grzebania przy potencjometrze prądu lasera. Osobiście żadnych nie próbowałem.
- brak informacji jaki dysk max można do konsoli włożyć, jak też ostrzeżenia, że nie wszystkie dyski chcą z konsolą poprawnie działać, głównie przez brak możliwości ich zablokowania. Szczegóły w sieci. Osobiście używam 250GB Seagate i daje się blokować, jest też bardzo cichy. Jedynie bios M8+ wymaga dla dużych dysków przeedytowania (odpowiednia wersja programu EVtool), gdyż defaultowo nie ma w nim włączonej obsłkugi partycji G, a bez niej część dysku nie będzie widoczna dla konsoli. Przy dużych dyskach partycja F może mieć max 137 GB, G zawiera resztę.
- Jeżeli ktoś ma w domu router i sieć, albo przynajmniej kompa z którego korzysta dość często, należy rozważyć sens wymiany dysku w konsoli na inny. Gracze to zapewne docenią - raz wgrane gry na dysk wczytują się dużo szybciej, i oszczędzamy napęd. Jednak jako domowe centrum rozrywki XBMC umożliwia pobieranie danych protokołem SMB, który powoduje, że podłączenie konsoli do domowej sieci i udostępnienie wybranego katalogu z komputera programem "ccxgui" umożliwia oglądanie filmów prosto z dysku komputera, nawet w 1080i i z dźwiękiem AC3.
- Dostęp do generowania dźwięku AC3 oraz trybu DTS (które kość w XBOX ma zaimplementowane) umożliwia jedynie zakup kabla COMPONENT, gdyż on powoduje przełączenie konsoli w odpowiedni tryb. Bez niego mamy tylko zwykłe stereo, a odpowiednie opcje w XBMC są niedostępne lub nawet niewidoczne. Polecam zakup kabla z wyjściem optycznym dla dźwięku, dzięki któremu nawet najtańszym kabelkiem podłączając konsolę do amplitunera kina domowego uzyskujemy pełną funkcjonalność kina - o ile amplituner posiada wbudowane odpowidnie dekodery.
- w sekcji "Jaki dashboard jest najlepszy?" widzę błąd - XBMC jest programem - kombajnem multimedialnym, który można za pomocą odpowiedniego skrótu zmusić do bezpośredniego ładowania się JAKO Dashboard, to zasadnicza różnica w stosunku do Dashboardów typu EvoX na przykład.
- jeżeli jest to FAQ to autor mógłby sobie darować pisanie, ze to co On używa jest super, a wszystko inne jest "be", odnosi się to do EvoX ale nie tylko. FAQ powinien zawierać tylko suche fakty.
- "Czy mogę skopiować save na np. Pendrive'a?" - mała uwaga - nie każdy pendrive konsola obsłuży, podobnie jest z komputerami przecież (i aparatami foto). XBoX wymaga pendrive widzianego jako dysk. Nalezy o tym dla ścisłości wspomnieć.
- "Czego potrzebuję abym mógł grać na Xbox Live?" - tu nie napisano, że nowoczesnie biosy mozna wyłączać bardzo szybko, np. DuoX2GS rozróżnia wciśnięcie klawisza Eject od Power i zaleznie od tego uruchamia konsolę z Modchipem lub bez niego. Nie potrzeba żadnego wyłącznika wyprowadzać na zewnątrz.

To narazie tyle, co wyszło po pierwszym czytaniu

EDYTKA: nie widzę nigdzie opisu, iż w zastosowaniu jako domowe centrum rozrywki pomaga solidnie dokupienie pilota, najlepiej oryginalnego M$. Wówczas sterujemy konsolą siedząc wygodnie w fotelu. Pakiet XBMC plus PILOT oraz podłączenie tego kablem Component do LCD jak też dźwięku kablem Coaxial lub Toslink do kina domowego, może na dzień dzisiejszy nie jest rozwiązaniem tanim, ale o wiele praktyczniejszym od dowolnego gotowego zestawu sklepowego z DVD.

W załącznikach zdjęcia tacek napędów.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-philips.jpg   -b-samsung.jpg   -c-thomson.jpg  
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"

Ostatnio zmieniany przez Monter : 30.12.2007 o godz. 03:27
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post