Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.01.2008, 03:17   #1
ragi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.01.2008
Posty: 7
ragi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG GSA-H54L vs płyty DVD DL

Kupilem nagrywarke LG GSA-H54L poniewaz polecono mi ja jako ta ktora ma najmniej problemow przy plytach dl. Na poczatku kupilem kilka nosnikow w cenie ok 5-6 zl (tzw. ze szpuli). Wszystkie wypalilem bez problemu ale zadnej nie dalo sie odczytac. Zawsze gdzies po drodze w roznych miejscach wyskakiwal blad.
Nastepnie kupilem nosniki w cenie do 5-15 zl (tylko w pudelkach pakowane po 1 sztuce). Tu bylo lepiej bo na wszystkie nagrane plyty tylko okolo 20% nie dalo sie odczytac. Byly to:

Memorex DVD+R DL 2.4X
Verbatim DVD+R DL 2.4X (100% dziala)
Platinum DVD+R DL 8x
Philips DVD+R DL 8x

Najlepiej sprawdzil sie Verbatim. Tydzien temu kupilem paczke Philipsow tych samych ale na gieldzie i pakowanych tym razem po 10 szt. Ani jedna nie dala sie odczytac poprawnie (po poprawnym zapisie). Dzisiaj kupilem Verbatimy (te same co wczesniej ale w nowszym fioletowym opakowaniu) tez 10 szt. w paczce. Zadna z czterech plyt nie daje sie odczytac.

Wgralem przerobiony firmware z modelu H55L (wersja 1.05) wszystko dziala ale Verbatima nadal nie chce po nagraniu odczytac.

W kazdym przypadku nagrywalem 6.5 GB obraz ISO. Jeden duzy plik.

Nie wiem co sie dzieje... Czy mam jakis felerny model czy jest to standard dla nagrywarki LG GSA-H54L. Jezeli moze ktos zrobic podobne testy na tej nagrywarce prosze o info.

A moze ktos poleci mi nagrywarke ktora jest dobra glownie dla plyt DVD DL?

Dodam jeszcze, ze nagrywam w programie Nero 8.
ragi jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online