Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.01.2008, 12:48   #3
mxm
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 51
mxm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za odzew. Dzięki tej stronce, co mi podałeś, znalazłem coś lepszego. BeSweet + nakładka BeLight. Programik świetnie radzi sobie sobie z rozdziałem na kanały z plik AC-3 5.1 oraz 2.0 (ten HyperCube nie chciał mi poprawnie wyciągnąć ścięzki 2.0 na poszczególne kanały. Ale ostatecznie przerobiłem dźwięk z AC3 2.0 na jeden plik WAV Stereo.

Teraz mam inny problem. Ponieważ z doświadczeń przy odsłuchiwaniu każdego z 6 kanałów (dźwięku 5.1) zorientowałem się, że główne dialogi są prowadzone tylko na centralnym głośniku. Tak więc chciałbym umieścić ścieżkę dźwiękową głośniku centralnym. Jest jednak mały problem. Ścieżka musi być 1.0 (czyli mono), a ja mam lekora w 2.0 (stereo).

Tak więc użyłem WinAMP'a do przerobienia lektora stereo WAV na mono WAV. Przy porównywaniu głośności plików z głośnika centralnego mono (tego z 5.1) z nowo utworzonym mono (lektor) to słychać różnicę. Zmierzyłem to doświadczalnie (nie znam programu porównującego do wyznaczania tego), że lektora trzeba ściszyć o jakieś 5 lub 6dB.

1. Pytanie tylko: jakim programem to zrobić LUB czy docelowy Encoder AC3 to potrafi
2. Kolejne pytanie: jakiego Encodera AC-3 użyć

Niestety Encoder AC3 z poradnika z Sonic Scenarist 3.0 nie chce zadziałać. Tzn kiedy dodaje wszystkie dźwięki pliki dźwiekowe (wszystkie oryginalnie utworzone z dźwięku 5.1) to program nagle się wyłącza Czy to jest normalne??
Tak więc może ktoś polecić dobry Encoder AC3, który obsłuży na wejściu 6 plików *.WAV i zapisze je do jednego *.AC3??

Pozdrawiam
mxm jest offline   Odpowiedz cytując ten post