Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.02.2008, 15:46   #1
sawanb03
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2008
Posty: 3
sawanb03 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tuner TV i nagrywanie (problem z kompresją)

Witam,
mam problem z nagrywaniem, a właściwie z późniejszą obróbką nagranego filmu.
Nagrywam obraz za pomocą Tunera TV Awermedia AverTV PVR 116 +. Mój sprzęt to procek 2 GHz Core duo, ramu 2 giga.
Opisze swój problem. Moja karta telewizyjna ma możliwość nagrywanie z kompresją avi (1 minuta ***8211; 450 mega), mpeg-1(1 minuta=10 mega), mpeg-2(1 minuta=40 mega), svcd(1minuta=20 mega), vcd(1minuta=10 mega). Przy czym ***8222;kompresja***8221; avi oraz kompresja mpeg-2 dają dobre rezultaty.
Plik się ładnie nagrywa, ale przy próbie wrzucenia pliku do Virtual Duba 1.7.7 i chęci skompresowania go zaczynają się problemy.
Jeżeli nagram obraz w formacie mpeg-2 i chcę go wrzucić do Virtual Duba wyskakuje następujący błąd:

Rozumie, że Virtual Dub nie obsługuje tego formatu, więc nagrywanie za jego pomocą odpada. Może wiecie jakim innym programem mogę dokonać obróbki obrazu w formacie mpeg-2?

Jeżeli nagram obraz w formacie avi i chcę go wrzucić do Virtual Duba wyskakuje następujący błąd, ale plik się otwiera:



Co oznacza ten błąd i jak go wyeliminować ?

I przy nagrywaniu w formacie ***8222;avi***8221; dźwięk jest przesunięty względem obrazu. Jak to naprawić?



Z pozostałymi formatami nagrywania z Tunera TV dzieje się tak samo.


Troszkę dużo pytań, ale mam nadzieję, że mi pomożecie ***61514;
Z góry dzięki
sawanb03 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online