Dyskusja: Jaki monitor LCD ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.03.2008, 19:04   #840
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin Podgląd Wiadomości
obecnie mam dwa jeden 22 cale drugi 20 cali - obie panoramy
Samsung 22 SM 2232BW - swietny monitor mimo ze na TN
EIZO 20 S2031W-K - super fantstyczny monitor, glownie do obrobki kolorow, uruchamiam go wlasciwie tylko do zdjec... pracuje z tekstem glownie na Samsungu
Eizo na razie raczej nie biorę pod uwagę. Jako, że prawdopodobnie będę również kupował od razu komputer, to już trochę szkoda mi pieniędzy na monitor za >2tys.

Co do konkretnego modelu, to myślałem o Iliyamie. Nie pamiętam dokładnie symbolu, ale 22'' za ok. 1000-1100 złotych (podejrzewam, że jest jeden). Nie wiem, jaka matryca, ale wydaje mi się, że podstawowe różnice między TN, a drugą już się ddzisiaj zatarły. Jak przeglądam recenzję, to po prostu są lepsze i gorze modele, niezależnie od rodzaju matrycy.


A jeszcze jedno - widziałem ostatnio opis monitora na diodach - podobno równomierniejsze podświetlenie, lepsze kolory itp. Prawda to? Warto na takie czekać?



@SpeedFreaK

Z tą rozdzielczością to nie do końca bym się zgodził. Pomijając już sprawę taką, jak uruchomienie gry czyli automatycznie im większa rozdzielczość, tym lepszą kartę graficzną potrzeba, ale jest też druga rzecz. Mam firmowego notebooka z rozdzielczością taką, jak w 'domowym', tj. 1280 na 800. Tyle tylko, że mój DELL ma 15,4'', a ten z pracy ok. 14. I na nim po prostu ciężko mi się czasami pracuje - tekst, ikonki itp. są po prostu za małe. Tak samo nie kupiłbym raczej LCD 17'' ze względu na zbyt wysoką względem wielkości rozdzielczość.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post