Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.03.2008, 10:02   #25
ffgriever
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 02.12.2006
Posty: 100
ffgriever zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez j0t Podgląd Wiadomości
W sieci znalazłem sposób na wykorzystanie vmc w przypadku gdy gramy z dysku. Domyślam się, że sposób ten nie jest Wam obcy, ale mimo to przedstawię go w zarysie.
Powstał na ps2hd (console-exploits obecnie), ale oparty jest o mój opis na psx-scene.

Cytat:
1. Czy w powyższej metodzie można użyć pliku elf od ffgriever'a ? //myślę że tak
Tak. Tym bardziej, że plik usbmcemul.elf to też "mój" plik . Dodatkowo ten ostatni, który wkleiłem w edicie pozwoli ci ustawić dokładną ścieżkę.
Cytat:
2.1 Czy ulaunchelf widzi zawartość partycji z grą zainstalowaną na hdd?
Nie.
Cytat:
2.2 Jeśli tak, to czy możliwa byłaby zamiana pliku SYSTEM.CNF i dodanie pliku mcemu.elf bezpośrednio na dysku, np. przez ftp
2.3 Jeśli tak, to czy nie spowoduje to jakichś błędów na sysku i ewentualnej utraty danych?
Nie jest możliwa (w związku z ostatnią odpowiedzią).
Cytat:
3. Czy możliwe jest uruchomienie mcemu.elf z parametrem w pliku SYSTEM.CNF //zaoszczędziło by to konieczności hexedycji pliku
np.
Kod:
BOOT2 = cdrom0:\"mcemu.elf -ioprp=cdrom0:\IOPRP280.IMG;1 -pfs=mass:/ cdrom0:\SLPM_658.80;1";1
Nie, parametry nie zostaną przekazane.[/QUOTE]

Oczywiście działać to będzie tylko z usb, bo dostęp do hdd jest zabroniony przez hdloadera.

Dla gier od squaresoftu jest nieco trudniej (są tylko po sektorach pliki rozpoznawane, nic oprócz modułów i egzeka nie jest dodane). Musisz zrobić dla tych gier dumpa sektorów pod folderach a przed 512 i wszystko po normalnych plikach do końca płyty. Tak się fajnie składa, że ilość wpisów w tych grach jest nieparzysta, więc możesz dodać jeden plik bez zmiany pozycji lba (jeden wpis jest pusty). Wtedy wklejasz wcześcniejsze sektory (od odpowiedniego, bodajże 278 to będzie w serii FF), pliki normalne, resztę sektorów (od odpowiedniego) i na końcu plik z mcemu. W ten sposób wszystko działa. Nie we wszystkich grach, których kompilacja jest wykonana w taki sposób jest tak łatwo (parzysta ilość wpisów lub brak miejsca przed rozpoczęciem danych)... ale i to łatwo obejść.

Na początek jednak pobaw się z grami, których wszystkie pliki są widoczne... i najlepiej z takimi, które nie zwracają w ogóle uwagi na lba.


Edit:
Niechcący ciebie oszukałem. Wersja załączona w tym temacie nie nadaje się pod hdloadera, ponieważ wykonuje reset IOP dwukrotnie. HDLoader musi mieć włączony mode3 (inaczej zostanie na czarnym ekranie, bo będą się gryzły metody hdla z metodami z emu na "przetrzymanie" resetu), więc po pierwszym resecie zostanie usunięty (poza samym modułem od cdvd) z pamięci. Wieczorem przetestuję przemodelowaną wersję i dołączę tutaj (pewnie w nowym poście, bo coś szybko znika mi możliwość edycji).

Edit2:
Tutaj masz tą samą wersję, ale działającą spod hdl (tylko z mass, w/g podanego wyżej sposobu). Przetestowałem osobiście, więc tym razem bez wpadki . Niestety, zmiany czyniące go zgodnym z hdl mogą spowodować, że nie wystartuje na niektórych konsolach "normalnie".
http://www.sendspace.com/file/l7jixh

Ostatnio zmieniany przez Berion : 02.03.2008 o godz. 21:36 Powód: //połączyłem.
ffgriever jest offline   Odpowiedz cytując ten post