Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.03.2008, 21:24   #1
Bananan
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.03.2008
Posty: 2
Bananan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z otwarzaniem DVD+RW, WIWA HD-128U.

Witam.
Mam nagrywarkę LiteOn DVDRW SOHW 1633S z (z tego co wiem) najnowszym BIOSem BS0Y (aktualizowałem już dość dawno). Kupiłem ostatnio stacjonarny odtwarzacz DVD firmy WIWA, model HD-128U.
Od 3 lat mam płytę DVD+RW 1-4x firmy TDK. Nagrywałem na niej najpierw dane, zdjęcia i filmy na komputer, a ostatnio zacząłem wykorzystywać ja do nagrywanie filmów na wyżej wymieniony odtwarzacz. Jednak płyta jest już stara i porysowana, dlatego postanowiłem kupić sobie nową. Pierw kupiłem DVD+RW 4x firmy EMTEC, jednak odtwarzacz jej nie odczytał. Dzisiaj kupiłem DVD+RW 1-4x TDK, nagrałem film jednak odwtarzacz jej również nie odczytał. Nagrałem płyty (DVD+RW 1-4x TDK i dodatkowo DVD+RW 3,3-8x TDK) u znajomego (nagrywarka firmy Optiarc, jednak nie znam dokładnego numeru, wiem tylko, że jest w miare nowa) i płyty odtwarzają się w playerze DVD. Wiem, że moja nagrywarka nie poradzi sobie z płytą 8x TDK, jednak 4x powinna nagrywać bez problemu skoro starszą płytę również firmy TDK i również z prędkością 4x, nagrywa.
Może ktoś pomóc mi z tym problemem? Kupić nową nagrywarkę? Jak tak, to jaką polecacie, żeby jak najlepiej nagrywała filmy DivX itp. do stacjonarnych odtwarzaczy DVD? Może muszę coś zmienić w ustawieniach nagrywarki? Zmieniałem BookType nagrywarki oraz płyty programem ze strony LiteOn na DVD-ROM i to też nie pomaga, po zmianie z powrotem na DVD+RW też nie odtwarza (jak zmieniam BookType na starej płycie to nie ma znaczenia odtwarza DVD-ROM i DVD+RW). Może coś nie tak z odtwarzaczem jest? Inny znajomy ma ten sam model i u niego nie ma problemów z żadnymi płytami (co prawda wszystkie nośniki jakie używa to DVD-R lub DVD+R, a nie wielokrotnego zapisu, ale mój odtwarzacz też czyta wszystkie płyty DVD-/+R), ale skoro odtwarza płyty nagrane w innej (nowszej) nagrywarce, to jednak obstawiam, że winny temu wszystkiemu jest mój sprzęt.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Bananan jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online