Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.05.2008, 12:15   #1
abgar
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.05.2008
Posty: 4
abgar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zadziwiający problem z nagrywaniem płyt Double Layer

Historyjkę postaram się opowiedzić w miarę krótko. Mam nagrywarkę Asus DRW-1814BLT ( z najnowszym biosem) a kolega ma Liteona DVDRec. Jak dotąd obie nagrywarki spisywały się znakomicie przy nagrywaniu płyt DVD+R. Ze względu na wysokie koszty płyt DL dopiero ostatnio zaczęliśmy nagrywać takie nośniki. I tu zaczęły się schody.
Najpierw kumpel zaczął się skarżyć, że praktycznie każda próba nagrania dużej ilość danych ( ponad 8GB) kończy się klęską w momencie zamykania płyt. Obejrzeliśmy komisyjnie te jego wypieki i okazało się, że na każdej płycie, na obrzeżu, ułozone skośno-promieniście jest drapnięcie powierzchi płyty. Wydaje się, że to drapnięcie wykonywane jest przez głowiczkę lasera w momencie zamykania płyty.
Pomyśleliśmy sobie- trudno- Liteon dał ciała.
Dalej rzecz zaczyna być jeszcze ciekwsza. Nagrałem kilka płyt na moim Asusie i....... ten sam efekt. Na WSZYSTKICH płytach DL pojawiają się te drapnięcia. Niektóre płyty są czytelne, inne nie - ale drapnięcia płytsze lub głębsze są na wszystkich.
Czy ktoś coś z tego rozumie ?
-Przeprowadzaliśmy próby na różnych nośnikach: Sony, Verbatim
-nagrywarki są różne bo z tego co wiem Asus nie jest klonem Liteona
-Problem nie występuje ani na CD-R ani na DVD-R

Mało tego. Dzisaj mój klient przywiózł nagraną płytę DL z Niemiec ( na nieznanej nagrywarce). Patrzę i oczom nie wierzę. Drapnięcie jest. Oczywiście próba odczytu płyty skończyła się zwałką
abgar jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online