Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.06.2008, 00:31   #19
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Berion Podgląd Wiadomości
Wydaje mi się, że każda winda startuje tylko z pierwszej partycji podstawowej.
Po co chcesz to robić? Jeśli koniecznie potrzebujesz tego OSu to postaw go na VM.

EOT

Zrobiłem takie coś: utworzyłem Acronicsem na zupełnie nowym dysku 250GB Western Digital 4 partycje podstawowe C, D, E i F po 20, 10, 100 i 100 GB. Na żadnej z nich nie robiłem rozszerzonej i dysków logicznych. Zainstalowałem XP na C czyli na pierwszej partycji 20 GB i wszystko śmiga jak trzeba. Przystąpiłem więc do instalacji windy 2000 na partycji D (tej 10 GB) i jak już instalator przeszedł do okna wyboru partycji, na której ma być postawiony system wywala, że wszystkie 4 partycje są uszkodzone lub niesformatowane. Nie wiem co jest tego przyczyną, przecież na partycjach są dane widziane przez XP. Gdzie popełniam błąd? Czy dla Windows 2000 konieczna jest aktywna patrycja, albo rozszerzona z dyskami logicznymi? Czy może muszę od nowa sformatować dysk pod dos-em, np. fdiskiem na FAT32?

Nie mam możliwości instalacji win2000 na innym dysku - w pracy mam kompa typu desktop, nic tam więcej nie wcisnę (juz próbowałem) a Windows 2000 jest konieczny do uruchomienia kilku programów z obsługa drukarek nie działających pod XP. Z kolei nowsze programy np. Visio Technical nie odpalają się pod win2000, więc kombinuję z dwoma systemami na jednym dysku.
Chińczyk jest offline   Odpowiedz cytując ten post