Dyskusja: problem z odczytem
Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.07.2008, 08:52   #1
tomaszekkkk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.07.2008
Posty: 4
tomaszekkkk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z odczytem

Witam serdecznie wszystkich !
Na początku chcę zaznaczyć, iż nie jestem żadnym ekspertem w tym temacie dlatego bardzo proszę o jasne odpowiedzi.
Mam od niedawna taki problem z nagrywaniem płyt DVD a właściwie z ich odczytem (korzystam z nooteboka Acer Aspire 3023WLmi, ma on taką nagrywarkę: TSSTcorp DC/DVDW TS-L532A, nagrywam programem NTI CD & DVD-Maker 7).
Sprawa wygląda tak, że co jakiś czas wypalam sobie płytke DVD-R z filmami (są to pliki .avi oraz pliki .txt z napisami), (płyt używam lepszych firm Philips, TDK, Verbatim, nie używam tych tanich), cały proces nagrywania przebiega sprawnie i w porządku, płytka się wypala, na samym końcu jest komunikat ze wszystko się nagrało jak należy. I tu leży problem, bo gdy wrzucam płytkę ponownie do napędu to jest wielka niespodzianka - część plików można z powrotem odczytać i skopiować a część nie. Próbowałem nagrywać te same pliki na płyty różnych firm ale to nic nie dało, problem cały czas jest.

Ciekawą rzeczą jest natomiast to że gdy nagram te same pliki na płytkę DVD-RW to problem znika, pliki mogę bez jakiegokolwiek problemu odtworzyć czy skopiować. Wiem oczywiście, że mogę przerzucić się na płytki RW, ale one są zazwyczaj troszkę droższe i wolałbym zostać przy zwykłych.

Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś wie co może być przyczyną takiego zjawiska, problem pojawił się stosunkowo niedawno, wcześniej wszystko działało bez zarzutów.
Pozdrawaim.
tomaszekkkk jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online