Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.01.2003, 00:22   #9
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czlowiek z Alstora podczas rozmowy telefonicznej stwierdzil, ze jest to blad konstrukcyjny, ktory zostal wyeliminowany w kolejnej wersji sprzetowej. Zapewnial mnie ( ja mimo wszystko mam swoj rozum ), ze te dziwne oglosy zle wywazonego nosnika nie maja wplywu na jakosc oraz zywotnosc. nie do konca sie z nim zgadzam, choc nie mam jak tego udowodnic. Logiczne dla mnie jest, ze takie drgania NA PEWNO nie sa obojetne dla sprzetu jak i plytki ktora sie przeciez nagrywa w tym samym momencie... Natomiast stukanie jest zecza normalna. W tym modelu Plextorkam zostalo zmienione wiele konstrukcji. Miedzy innymi zostal wprowadzony nowy silniczek sterujacy optyka i to on wydaje takie dzwieki. Zreszta wystarczy przesledzic wyniki testow, np. czasu dostepu ( seek time ), aby stwierdzic ze owy naped jest rekordzista w tym tescie. Ten slilniczek naprawde baaardzo szybko zmienia kierunek, steruje szybko i precyzyjnie ukladem soczewki, a jest to okupione tym wlasnie stukaniem...

Reasumujac, wiele roznosci mozna zaakceptowac, ale wydaje mi sie ze te dzwieki wibirujacej plyty i licho wie jeszcze czego nie sa do zaakceptowania - przynajmniej dla mnie. Jak stwierdzil SID, nie ma sie co podniecac kolejnymi wynikami benchmarkow, czy roznica 1-go procenta, bo to nie o to chodzi. Dla przykladu, wiekszosc audiofilskich kolumn glosnikowych jest dwu lub dwu i poldrozna, nie mowiac o tym ze w danych techniczych podane pasmo przenoszenia jest "wezsze" niz w np. "Tonsilach". Ale chyba nikt mi nie powie ze takie Tonsilowskie Voyageryy albo Scherzo graja lepiej od kolumn firmy B&W, Sonus Faber czy Tanoy... Ja tez czesto ulegam sugesti i mysle ze kazdy ma swoje slabosci ktore sa wykorzystywane przez wielkie korporacje a wlasciwie marketing. Dobrze jest wtedy miec kogos kto otworzy oczy... Lub samemu sie obudzic....

Pozdrawiam. Rafal...
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline