Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.08.2008, 22:42   #1
nacho66
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.08.2008
Posty: 12
nacho66 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
synchronizacja napisow - problem

Witam wszystkich

Mam kilka pytan odnosnie tematow kopiowania DVD i dodawania wlasnych napisow. Oczywiscie czytalem poradniki na necie i juz probowalem podazac krok po kroku za instrukacjami.

1) Dodawanie napisow
Problem dotyczy synchronizacji napisow. Mixuje wideo i dzwiek za pomoca TMPGEnc ale za ktora wersje napisow bym sie nie zabral, nie moge ich zsynchronizowac. Probowalem na dwoch filmach - do obu sciagalem wszelkie mozliwe napisy - i polskie i angielskie, i do wersji dvdscreener jak i do dvdrip. No i nie moge sobie poradzic z synchroznizacja bo jak nie ustawie i jakich wartosci FPS nie wprowadze, zawsze sie rozjezdza (np. najpierw leca zbyt wolno by po paru minutach zrownac sie ze sciezka audio by potem ja wyprzedzic

Pytanie 1. W subtitle workshop sa dwie wartosci, ktore mozna zmieniac - Input FPS, i FPS. O co chodzi? Odpalalem VOB'a i zmuxowanego mpega w SubEdit playerze i ten wskazywal, ze to film 23,976. Robilem kilka kombinacji z wartosciami FPS aby dostosowac je do tej filmowej. Potem robilem kilka wersji napisow, kazdy przy roznym FPS poczawszy od 20 na 30 skonczywszy. Caly czas tekst sie czasowo rozjezdza. Co moge robic zle? Niestety w tutorialach nie ma dokladnie wyjasnionej kwestii synchronizacji pod katem FPS - choc wydawalo sie to dosc proste
Czy SubEdit wogole pokazuje prawdziwa wartosc FPS? Jaki inny player moze dac bardziej pewna informacje?

2) Kopiowanie DVD

Pytanie 2.
Czy jest jakis odtwarzacz pecetowy, w ktorym mozna zmieniac ustawienia Regionow i np systemu (PAL, NTSC). Zeby mozna bylo przetestowac przygotowane DVD przed nagraniem na plytke. Przeszukalem konfiguracje mojej wersji PowerDVD ale nic takiego nie znalazlem

Pytanie 3.
W kilku watkach ludzie polecaja DVDShrink do zdejmowania Regionu z DVD. Jak radzi sobie z tym DVDDecrypter? Czy podaje dokladne informacje apropos Regionu testowanej plyty? Kilka obrazow DVD, ktore uruchamialem tym programem, mialo wg niego regiony 1,2,3,4,5,6,7,8 (mimo, ze jednemu z tych obrazow autor nadal oznaczenie R1). Rozumiem, ze jest to tozsame z region-free i bede to mogl spokojnie odpalic na polskim odtwarzaczu RTV

Wiem, ze niektore z moich pytan dotycza podstaw zabawy z DVD, ale akurat na tak postawione pytania (odnosnie regionow, dvddecryptera i synchronizacji napisow) odpowiedzi nie znalazlem. Z gory wielkie dzieki za pomoc
nacho66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online