Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.01.2003, 19:27   #15
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ok.. poszukalem i poczytalem troche i tak pokolei:
1. Niska cena Yamahy. Wyglada na to ze z nowym rokiem zostala wprowadzona jakas wielka obnizka z ~640 zl -> ~390, i dotyczy to nie tylko Polski ale tez innych krajow, chocby Hollandia cena: 98 Euro.

2. Co do halasu jaki wydaje Yamaha podczas pracy. Nie widzialem w akcji tego urzadzenia, ale Plextora faktycznie troche halasuje szczegolnie przy poczatkowym obszarze plyty. Na TomsHardware byl zas taki oto tekst "Ograniczone są również wibracje powodowane przez wysokie prędkości obrotowe, które CRW-F1 dodatkowo ogranicza mechanizmem zwanym Dynamic Damper. Zauważyliśmy, że podczas nagrywania przez nagrywarkę CRW-F1 z szybkością 44x, jest ona cokolwiek hałaśliwa, ale całkiem spokojna."
Wiec nie wiem czy akurat odczujesz ta roznice w glosnosci urzadzenia.

3. Co do rezonansu i wibracji to sie zgadza. To wplywa na jakos zapisu. Zreszta prosty przyklad. Trudniej jest Ci pisac po kartce papieru ktora sie porusza i drga. I juz prosta doroga do wplywu takich czynnikow na tak czuly i precyzyjny proces jakim jest zapis laserowy. Nawet urzywanie mechanizmow korekcji wibracji etc. poprawia coprawda skutki uboczne tego zjawiska.. ale takie wibracje nie sa obojetne dla napedu, i skraca to jego zywotnosc, ze wzgledu na wieksze zurzycie mechaniczne.

4. Co do testu JITTER. No to rzeczywiscie. Jestem pod wrazeniem wynikow jakie wychodza spod lasera Yamahy. Nawet w zwyklym trybie 4x pali lepiej niz reszta urzadzen.

5. Ceny tak jak mowilem: Yamaha EIDE BOX = ~380zl, Yamaha SCSI BOX = ~600zl. Wiec jak chcesz miec koniecznie SCSI dokladasz 220 zl i masz.

6. Wracajac do plexotra. Od ktorej wersji Revision ten blad zostal usuniety? Nie wiesz moze ?

7. Co do tego stukania chodzilo mi o cos innego. Ale problem juz ustalilem... byly winne plyty. Dokladnie mialem takie zajwisko namysli, ktore jest zupelnie czym innym niz przesuwem glowicy zwiazanym z wyszukiwaniem. Ok.. idzie o takie zdarzenie. Naped przeprowadza weryfikacje nagranej plyty.. odczytuje.. odczytuje.. i nagle PYK PYK wyrazne stukniecie, zwalnia sie predkosc odczytu dramatycznie.. znow troche PYK PYK.. i czyta powoli, koncowe obaszary plyt. Dzialo mi sie to tylko na Plexie, (DVD Toshiby, i nagrywarka Yamahy) nie mialy tego problemu. Okazalo sie ze winne byly plyty -> Platinium Mutlispeed, bo po przeprowadzeniu testow okazalo sie ze tylko one cos takiego wywoluja. Co do samego PYK PYK, to jest to efekt.. nie wiem jak to dokladnie opisac, pewnego ruchu samej glowicy lasera, a nie jak w przypadku stukania calego "wuzka" w ktorym ta glowica sie znajduje. Przy problemach z odczytem tez mozna w niektorych napedac spotakac sie z wlasnie takim tykaniem glowicy.

8. Ano.. skrajne prekosci sa jak wiadomo przesadzone, i nie ma co sie cieszyckolejnymi Xami na napedzie. Samo 48x juz jest przesadzone, nie mowiac o 52x. Cyfry robia wrazenie na pudelku, zas w praktyce to sa sekundowe roznice, a przekladajace sie bardziej na pogorszony zapis. Stad optymalne predkosci dla danych to w przedziale 24-32x... no a dla audio to 2x-8x.

9. Nie wiem czy mi tez sie oplaca kupowac ta Yamahe. Audio nie nagrywam bo wszystko trzymam w mp3 i slucham z komputera na zestawie 5.1, lub w przenosnym odtwarzaczu mp3, ale zalezy mi na jakosci danych... i jak juz bylo mowione, jak nagrywarka swietnie zapisuje audio, to sadze ze i dane tez. Od poczatku mnie ten model interesowal, ale odstraszyla mnie 1 roczna gwarancja, a jako ze duzo nagrywam balem sie ze urzadzenie padnie mi po roku.. a juz gwarancji nie bedzie. 2 lata to wiekszy margines bezpieczenstwa, a do tego czasu juz pewnie bede palil na DVD+RW, albo Blue Ray Za to Tobie Fido.. jako pasjonatowi audio, Yamaszka pewnie bedzie bardzo dobrze sluzyc.

10. No i wlasnie jestem w kropce brac ta YAmahe czy nie Wyznaczinki to:
- duza wytrzymalosc napedu i bezawaryjna praca
- swietna jakosc zapisu danych
- kopiowanie zabezpieczen i jakos zapisu audio mnie wogole nie interesuje bo sprzet do tego nie sluzy

.. sprzet sluzy praktycznie w firmie do kopi zapasowych waznych danych, a prywatnie nagrywam sobie na nim mp3, i rozne dane sciagniete z netu. he..he.. anime . Mam Plextora i nie wiem czy warto brac ta Yamahe do kolekcji czy tez nie. Ale tak z sentymentu do tej firmy i wlasnej satysfakcji chyba bym wziol. Funjcja T@2 tez wydaje sie ciekawa Mily bajerek.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline