Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.08.2008, 11:11   #1
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jakie najlepsze kodeki do XviD, HD do średniego lapka?

Witam!
Sprzęt:
Posiadam laptopa HP Pavilion 6540ew, podstawowa konfiguracja - Intel Core 2 Duo 2.0ghz, 2 GB DDR2, nVidia GeForce 8400M i Windows Vistę jako system operacyjny ;-).

Potrzebuję:
Szukam najlepszego ***8222;rozwiązania***8221; do odtwarzania wszystkich formatów wideo, począwszy od XviDa, przez starego DivXa, MP4, MOVy, a skończywszy na h264 (w tym BluRay***8217;e i HDDVD zripowane do x264 zarówno 720p jak i 1080p, bo o normalnym odtwarzaniu ***8222;i***8221; nawet nie marzę ;-) ).
Tak, by odtwarzanie było płynne i zżerało jak najmniejszą ilość pamięci jak i użycia CPU, a także dało się odtworzyć materiał filmowy w każdym playerze.

I teraz ***8211; czego najlepiej użyć?
Czytałem, że większość osób korzystało z CoreAVC, jednak część z nich przesiadła się na kodeki PowerDVD 8 od Cyberlinka. Do tego linuksowy KMPlayer.
Miałem właśnie przez chwilę taką konfigurację (ustawiłem wszystko według jakichś screenów na jakimś forum), ale: odnosiłem wrażenie, że obraz nie zawsze jest w 100% płynny, a czytałem, że osoby z o wiele słabszymi komputerami odtwarzały materiały HD bez jakichkolwiek problemów.
Tutaj pojawia się również pytanie: Czy moja karta graficzna jest w stanie obsłużyć sprzętową akcelerację? Nie mogłem tego doczytać na oficjalnej stronie nVidii, a po zainstalowaniu PureVideo nie zauważyłem większej różnicy (zarówno w samym PowerDVD8 jak i KMPlayerze; chodzi o zużycie CPU, bo to zawsze jest wysokie) ***8211; być może źle coś robiłem, a być może niepotrzebnie w ogóle to instalowałem, bo jak pisałem wcześniej nawet nie wiem czy moja GPU to obsługuje***8230;
Ponadto przy takiej konfiguracji filmy nie były odtwarzane np. w SubEdit***8217;cie (zwykłe XviDy), a na nim również mi zależy, bo jest niezastąpiony przy procesie tworzenia czy chociażby synchronizowania napisów do filmów.

Jak Wy to rozwiązaliście?
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online