Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.01.2003, 23:44   #8
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
januszp napisa***322;(a)
Pytani do "Cobra Verde" :
Czy nie uważasz iż tym przypadku cofamy sie nieco "w rozwoju" ? .
Zmniejszenie bitrate ,rekompresja zawsze powodowała i powoduje dość znaczną utratę jakości .
Osobiście ,jeśli chodzi od format DVD Video nie preferuje takich zabiegów .
Jeśli ponad 190 min. "Titanic" wygląda "naprawdę super" po takich ingerencjach jak :rekompresja poprzez "CCE" ,to powinniśmy się zastanowić nad samym pojęciem słowa "super" ? .

Moim zdaniem jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest na dzień dzisiejszy podzielenie materiału na dwie płyty DVD .
Jeśli ktoś stawia w swojej płytotece na jakość dodatkowy wydatek kilku ,kilkunastu złotych nie powinien być tutaj czynnikiem przeawiającym za stostosowaniem rekompresji .jaro
dzielenie materiału na dwie płyty to dobre rozwiązanie ale ma jedną podstawową wadę - trzeba wstać z fotela i zmienić płytę
poza tym to zbyt proste rozwiązanie - to zrobić może każdy za pomocą DVDx Copy. ja wolę się pobawić i mieć wszystko na jednej płycie.
co do jakości - filmy do 120 min. kopiuje się bez zauważalnych strat jakości. na dłuższych ok. 150 nim żeby zobaczyć różnicę trzeba się przyjrzeć detalom - na dobrym telewizorze z odległości 3 m. nadal ogląda się komfortowo. przy filmach 180 min. i więcej widać już różnicę. ale przy zastosowaniu do rekompresji dobrych metod i narzędzi ta różnica nie razi. a niektóre filmy jak wspomniany przeze mnie Titanic mimo prawie 190 min. wygląda super jak na kopię. wynika to ze specyfiki materiału źródłowego - ok. 30% każdej klatki to letterbox. jak się go wytnie i podda rekompresji sam obraz to bitrate wcale nie spada znacząco. poza tym zastosowałem jak zwykle 3-pass VBR encoding, który daje naprawdę świetne efekty.
ale to wszystko nic - właśnie zrobiłem DVD z filmem Władca Pierścieni: Dwie Wieże jako materiał źródłowy posłużył ponad 2 Gb plik Divx (dvd rip 640 x 272) z dźwiękiem AC3. po pierwszej próbnej konwersji (VBR 1-pass) wygląda bardzo dobrze na TV i to po zmianie rozdzielczości na 720 x 576. teraz go przepuszczę przez CCE na 3-pass VBR i jutro bedę miał finalne DVD z porządnym obrazem, znakomitym dźwiękiem 5.1 i polskimi napisami
pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez CobraVerde : 17.01.2003 o godz. 23:52
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post