Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.10.2008, 19:19   #44
bizon3
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika bizon3
 
Data rejestracji: 01.12.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 97
bizon3 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
sedundo błąd też może być taki, że skompresowałeś to na plik 1/3 DVD a przy zapisywaniu skorzystałeś z opcji segment output file...
Patrix masz rację- własnie tak zrobiłem. Dzięki za wskazanie miejsca błędu. Powtórzyłem wszystkie kroki jeszcze raz na innym filmie i otrzymałem jeden plik avi 731 336 KB. Czy to jest najlepszy wynik wielkości pliku jaki moge osiągnąć, czy też muszę jeszcze coś zmieniać i ćwiczyć dalej?

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Kompresji poddajesz audio jak i video.

Video: sprawdzasz ile materiał ma klatek np. pisze Ci w VDM: Frame 75058 (0:50:02.320) [ ] [696.57 MB]

Czyli materiał ma 75058 klatek, czas 50 minut i 02 sekundy,
Te dane są potrzebne do kalkulatora.
Tak naprawdę to nigdzie w kalkulatorze nie wpisuję Frame - ilości klatek.
Mój kalkulator przyjmuje tylko target size(kbytes) (tu wyświetla mi się kilka podpowiedzi automatycznie - a w nich jest 716800) i czas trwania filmu.
Jak wpiszę te dane w kalkulator i zamknę go przez OK, wtedy w konfiguratorze Xvid automatycznie zostanie dobrana wielkość target bitrate - o czym już Patrix pisałeś.
Natomiast nie mam gdzie albo nie wiem gdzie wpisać Ilości Klatek - Frame. Prosze o pomoc bo nie wiem co i gdzie przeoczyłem.


Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Proste - trzepnąłeś się w obliczeniach. Pewnie nie uwzględniłeś miejsca dla audio...
Być może rozwiązaniem dla mnie jest to co pisze Reetou? Gdzie powinienem uwzględnić miejsce na audio?
bizon3 jest offline   Odpowiedz cytując ten post