Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.01.2009, 18:06   #126
1stBlade
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.01.2009
Posty: 5
1stBlade w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam.
Nie znalazłem odpowiedzi wśród założonych tematów a nauczony na innych forach nie zakładam nowego tylko podepnę się tutaj

Mam problem z nagrywarką Pioneer DVR 216D. Firmware 1.04. Po podpięciu do płyty głównej uruchamiam kompa, napęd w Biosie jest widoczny (ale tylko w SATA 01, w SATA 00 bios nie widzi napędu), ładuje się system, wszystko ok. Napęd widoczny w systemie, wkładam jakąkolwiek płytkę i... zgon.

Napęd znika z systemu całkowicie

Pojechałem do kolegi posiadającego nowszego kompa i u niego wszystko działa. Testy, odtwarzanie, wszystko ok.
Zainstalowałem nowe sterowniki SATA (Via Hyperion) ale to nie pomogło.
Zakładam że być może moja płyta główna "gryzie" się z tym napędem albo mam jakieś badziewne SATA.

Mój sprzęt to Gigabyte GA 7 VA-SFS , Bios F09, Windows XP. Płyta ma ubogie możliwości ustawienia SATA - tylko Enabled/Disabled. Pioneer to jedyny sprzęt SATA w moim kompie.

Pytania:
1. Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem i go rozwiązał?
2. Jeżeli to wina płyty głównej to czy pomoże zewnętrzny kontroler SATA na PCI (chipset Silicon) - koszt zakupu to ok 60 zł a za nagrywarkę dałem 100
3. Jeżeli to kwestia firmware to czy ryzykować update u siebie gdy napęd jest widoczny czy lepiej na innym kompie?

Google'uję od 3 godzin ale nie znalazłem rozwiązania...
1stBlade jest offline   Odpowiedz cytując ten post