Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.01.2003, 09:08   #1
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Question Twardy dysk - wyciszenie i podlaczenie pod Raid

Witam, mam dwa krotkie pytanie zwiazane z twardym dyskiem.

Po pierwsze co zrobic, aby go wyciszyc (nie chodzi mi o to, ze chodzi specjalnie glosno, ale czasami kiedy nie pracuje, wydaje dosc dziwnie brzmiace dzwieki i chcialbym sprawdzic, czy sa to odglosy pochodzace bezposrednio z twardego dysku, czy tez podowuja je drgania przenoszace sie na obudowe). Kiedys ktos poradzil mi, aby po prostu umiescic twardy dysk na gabkach. I wlasnie co do tego mam watpliwosci. Po pierwsze jaka najlepsza bylaby to gabka (czy np cos takiego jak material, w ktory pakuje sie procesory) i jak ja pod twardy dysk podlozyc. Czy dalej powinien byc przykrecony czy juz tylko na tej gabce lub gabkach lezec. A moze sa jakies inne sposoby?

A drugie pytanie dotyczy korzystania z Raida na plycie glownej. Mam twardy dysk i dwa napedy z czego jeden to nagrywarka. Teraz obydwa sa podlaczone na jednej tasmie i chociaz wszystko wydaje sie chodzic w porzadku chcialbym skorzystac z kontrolera Raid, skoro go mam. Nie wiem jednak, co zrobic, jak juz podlaczam twardziela do tego slotu. Niby zainstalowalem drivery spod Windowsa oraz w biosie uaktywnilem te dodatkowe sloty, ale dalej nie bios nie wykrywa twardego dysku. Ktos mi rowniez powiedzial, ze nalezy ustawic botowanie z Raida, ale tego rowniez nie da sie zrobic. Co jeszcze powinienem zrobic, zeby to dzialalo?
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online