Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2009, 21:43   #23
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 01.10.2004
Posty: 3,436
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez januszp Podgląd Wiadomości
2. Samsungi są be, WD-ki są cacy***8230; albo lepiej ***8222;w życiu już nie kupie dysku firmy X - takie podejście wywołuje u mnie efekt wymiotny.
Mam wrażenie, że pijesz tym stwierdzeniem do mnie . Faktycznie napisałem, że Samsung w HDD jest u mnie zdyskwalifikowany, ale jest to tak jak to ująłeś w kolejnym poście, utrata zaufania na jakiś czas. Jak długi ? ... nie wiem. Chyba tylko idiota widząc, że został zrobiony w konia (bo jak inaczej nazwać nagłą utratę wydajności o ponad 20%) nie wyciąga z tego wniosków. Żeby nie było, to również jestem po 30-stce i miałem X dysków u siebie, nigdy jednak nie doświadczyłem takiego przekrętu.

Dyski WD nie są bardziej cacy ani bardziej be. Obecnie są po prostu bardziej godne zaufania. Ktoś spyta jak ważne jest zaufanie ?. Pokazuje to choćby ten mój post. Kupując urządzenie po pół roku mam dokładnie to samo co poprzedni właściciel, i to rozumiem. Nie martwi mnie zupełnie fakt, że dysk ten ma taką wydajność jak sławny "wolny" Samsung 640 MB, bo tego dokładnie się spodziewałem. Nie mam poczucia, że zostałem naciągnięty i oszukany, dostając gorszy produkt.

Przykład który podałeś, czyli procesory, karty graficzne czy nawet kiełbasa są inne. Kupując procesor czy kartę graficzną masz deklarowaną prędkość którą sprzęt ten uzyska, dodatkowy zapas mocy to bonus. Kiełbasa jak każdy wie też może się trafić bardziej smaczna lub mniej. Wszyscy więc jesteśmy świadomi w co się z nami gra i jest na to pełna akceptacja ***8211; no może poza zupełnie zepsutą kiełbasą .

Z dyskami sprawa wygląda tak, że producenci nie podają dokładnych danych. Jednak od lat istnieje tutaj zasada powtarzalności produktu, co do tej pory nie zawodziło. Jasne jest, że testy nowych egzemplarzy będą wszędzie gdzie się tylko da, i to właśnie wykorzystał Samsung co uważam za działanie wyjątkowo perfidne.

Sami możemy zaobserwować jak to działa. Na stronie głównej jest Twój test 640-stki który pokazuje wydajność nieosiągalną w chwili obecnej dla tego sprzętu. Cała masa osób kupiła go (łącznie ze mną) i nadal kupuje z powodu tego właśnie testu i potem klnie pod nosem. Osobiście uważam, że ten pomiar powinien być oznaczony odpowiednią adnotacją lub nawet skasowany, bo strasznie wprowadza w błąd. Nie uważam oczywiście, że Ty jesteś winny tej sytuacji. Zobrazowałem jedynie jak zostali potraktowani niektórzy klienci przez wiadomą firmę, którzy kupili ten dysk od pewnego momentu ...

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 20.01.2009 o godz. 21:51
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post