Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2009, 22:27   #24
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Mam wrażenie, że pijesz tym stwierdzeniem do mnie
Nie pije ale za to dużo pale.
A tak poważnie - nie mialem naprawde nikogo na myśli. Wstydze się ale oprócz Barteza nie znam tutaj praktycznie nikogo. Jeśli już mam chwilę czasu przegledam tematy, posty ale niestety nie przywiązuje się do nick-ów (nie pamiętam kto ,co, kiedy napisał).
Prawdopodobnie nawet gdgyby mnie tutaj ktoś opluł, zapomnialbym po miesiącu.
To tyle w kwestii picia .

Cytat:
Dyski WD nie są bardziej cacy ani bardziej be. Obecnie są po prostu bardziej godne zaufania.
Co do samego zaufania, w mojej głowie rodzi się ono w miarę czasu użytkownia i jest ono że tak powiem moim prywatnym zaufaniem dla danej firmy i nie może ono być potraktowanie jako moja propozycja. Jednym słowem co powiem gościowi jeśli mój zaufany padnie mu po tygodniu ?.

To z kolei pośrednio wiaze się z :

Cytat:
Na stronie głównej jest Twój test 640-stki który pokazuje wydajność nieosiągalną w chwili obecnej dla tego sprzętu. Cała masa osób kupiła go (łącznie ze mną) i nadal kupuje z powodu tego właśnie testu i potem klnie pod nosem
Jeśli ta cała masa osób chociaz odrobinę pomyślała, porównała mój wynik, z wynikami innych osób w bazie (ten sam model).
Rozumiem ,że masa osób czytających ranking dysków umieszczony na poczytnej stronie Y rzuca się inny model ?.

Mam nadzieję ,że inne parametry mojego testu (np. jego temperatura)nie bedą wyrocznią i nie będę się musiał z tego gesto tłumaczyć.

Niemniej zgadzam się z Tobą - każdy ranking, test bedzie dla pewnego grona wyrocznią i może wprowadzać w błąd.
Mój poprzedni pierwszy post w tym temacie własnie przestrzegał przed tego typu oceną sprzętu.
I tak się właśnie zastanawiam... czy ja kiedykolwiek rzucałem się na sprzęt sugerując się jednym wynikiem testu ?...nie przypominam sobie...ale zostawmy to.

Jako unikniecie tej sytuacji proponujesz:
Cytat:
Osobiście uważam, że ten pomiar powinien być oznaczony odpowiednią adnotacją lub nawet skasowany, bo strasznie wprowadza w błąd.
Jest to jakiś pomysł.

Rozumiem że cała reszta dysków z bazy także ma posiadać dopiski w stylu: wymagany upgrade firmaware w celu funkcjonowania dysku ?.
Oj działoby się, gdyby osoby zasugerowane tym dopiskiem postanowiłoby w ten sposób ratować swój dysk...

Niemniej popieram wniosek dopisku, czy nawet skasowania wyniku - zgłosić wyzej, bo ja nie czuje się upożniony... (zero ironii z mojej strony - po prostu zgadzam się z Tobą).

I znów się zastanawiam co począć z tymi testami, ktore wykonałem dotychczas ?. A nóż widelec ktoś osiągnie gorszy wynik niż ten, który umiescilem w teście ?, będzie się bardziej grzał albo bedzie miał inny czas dostępu ?.
Sami widzimy, że sama seria dysku na nic się tutaj zda.

Ostatnio zmieniany przez januszp : 20.01.2009 o godz. 22:30
januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post