Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.01.2009, 09:50   #1
uuk81
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika uuk81
 
Data rejestracji: 08.06.2005
Posty: 297
uuk81 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
portable hdd "how to use?"

przepraszam, wiem że zaraz usłyszę dlaczego sam tego nie zrobisz, ale może ktoś skusi
się na napisanie poradnika dla komputerowych ignorantów jak korzystać z zewnętrznych
hdd, nie tylko w kieszeni ale także przenośnych, zwłaszcza na usb?

np. jak sformatować i w jakim systemie plików, jak i czym sprawdzić błędy, jak
zdiagnozować problemy z wykryciem dysku lub jego zawartości, problemy z transferem,

coraz starszy się robię i coraz mniej wiem, a znalezienie odpowiedzi czy na forum czy
w googlach wymaga czasu i to tym więcej im mniej się wie na jakiś temat...

teraz konkretnie - kupiłem portable hdd verbatima (w środku jest samsung) na usb 2.0
(szkoda że nie firewire, ale kupiłem zanim poczytałem..) jak podłączę go bezpośrednio
do wejścia usb na płycie głównej (stara już via) co jest bardzo niewygodne, muszę
stawiać go na podłodze, to jest ok, ale jak podłączę go do huba to system krzyczy że
jest to nieznane urządzenie, albo że jest to jakaś stacja dysków, która oczywiście nie
działa, albo transfer spada tragicznie i w końcu się rwie..

myślałem że stary hub padł i kupiłem nowy, to samo,

pendrive kingstona podłączam bezpośrednio do płyty i do huba i w obu przypadkach jest ok,

ciekawe jest to, że gdy systemowy menadżer urządzeń wskazywał nieznane urządzenie
to ostatnia darmowa wersja everesta pokazywała prawidło działające masowe urządzenie
magazynujące..

przy rodzajowym koncentratorze usb (hub) system błędu nie pokazywał

z góry dzięki za jakieś wskazówki
__________________
Benq DW 1640 + LG GSA 4163B
uuk81 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online