Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Off topic

Off topic Forum poświęcone wszelkim innym tematom.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.05.2009, 16:44   #61
pol7000
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.01.2008
Posty: 1
pol7000 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cześć POPS.W jednym ze swoich postów piszesz o piecyku uruchamianyn hydroturbiną.Muszę zmienić swój piecyk i też o takim myślałem ,ale mam wątpliwości co do jego pracy w warunkach twardej wody (taka jest w moim mieście)Mojego Termeta muszę odkamieniać co 5 lat.Napisz jak się sprawuje taki piecyk u Ciebie i jak długo go masz.Czy moge prosić o odpowiedż na moją pocztę?pol7000@o2.pl-będę wdzięczny.pol7000.
pol7000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.05.2009, 19:20   #62
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Mój to Junkers WRP11 G23 S5395 kupiony w 2003, raz go tylko przeczyściłem przy okazji remontu, ale bez konkretnej przyczyny, tylko zapobiegawczo, nie odkamieniałem jeszcze w ogóle, raz się zaciął z mojej winy gdy go wodą zalałem, po wyschnięciu działa cały czas. Zdania na temat tych piecyków są podzielone, ja złego słowa o nim nie powiem, jak bym miał brać następny to też bym kupił taki.

Wg. tej tabelki http://www.mpwik.krakow.pl/_files/Ko..._22_V_2009.pdf mam wodę miękką lub średnio twardą. Nie wiem jak jest zorganizowana sieć w Krakowie.
pops jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2010, 09:18   #63
Grigori24
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.01.2009
Lokalizacja: Poznań
Posty: 7
Grigori24 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam po dłuższej przerwie!

Od prawie 2 lat posiadam gazowy przepływowy ogrzewacz wody - Junkers Maxi Power - WRDP11 2B z Lcd .

Jeżeli macie jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem na tyle ile będę mógł coś powiedzieć .
Tak na dobrą rzecz to nie wiem co to jest piecyk gazowy wydaje mi się ze odkręcam wodę i sama leci z rur.
Nie martwię się czy mi nie zgaśnie płomień , czy mi nie zapali junkers, a może co innego jeszcze.
W zasadzie to sprzęt chodzi idealnie ani razu się nie zawiesił , 2 tygodnie temu zapaliła się kontrolka oznajmująca że bateria jest na wyczerpaniu nic tylko na drugi dzień wymieniłem 2 baterie i chodzi jak burza.
Jest jeszcze jedna wielka zaleta jest bardzo oszczędny zużycie w stosunku do starego modelu który posiadałem jest o połowę mniejsze ba przy zwiększających się cenach gazu kilkukrotnie w ciągu roku to jest trochę kasy.
Zobaczymy jak długo będzie tak chodził wiadomo że kiedyś będzie potrzebne wezwanie instalatora w celu jakieś korekty , czyszczenie itp. przecież to tylko sprzęt , ale jak do tej pory idealny sprzęt który wszystkim polecam .

Junkers ten używam do kąpieli ( prysznic , wanna) umywalka i kuchnia (zlewozmywak) powiem szczerze że jeżeli jest pobór wody z 2 punktów to znaczy kuchnia i prysznic lub wanna woda jest dostatecznie gorąca w obu punktach , zawsze można sobie ustawić na większą temperaturę.
Mam ustawiony na 1/3 możliwości czyli zimą na 43*C a latem 39*C oczywiście w zależności jak przykręcimy kran z wodą zwiększa lub zmniejsza się temperatura.

Jedna uwaga aby taki piecyk montował instalator z uprawnieniami on wie co potrzeba zainstalować przed junkersem aby nie stracić gwarancji i żeby sprzęt poprawnie chodził.

Na sam koniec po prostu polecam ten model !!!

Pozdrawiam
Grigori24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2012, 16:27   #64
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,059
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wink

Witojcie.

W maju bieżącego roku będę przerabiał moje centralne ogrzewanie z węglowego na gazowe.

Dziś dowiedziałem się że muszę nabyć piec centralnego ogrzewania dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania.

Do maja trochę czasu ale znajomy fachura który będzie mi to zakładał powiedział że piecyk mam sobie wybrać sam.

Wynika to z tego że on poleca Vailanty a ja nie chce o tej firmie słyszeć, u moich rodziców serwisant jest raz na rok - maja vailanta.

Myślałem nad junkersem ,może ktoś coś polecić ?

Piecyk domyślnie ma być zabudowany w kuchni i ma ogrzać mieszkanie 47metrów.

Gdyby ktoś coś polecił to mógłbym do maja szukać na spokojnie.

Pozdrawiam
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2012, 16:35   #65
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na temat vailantów słyszałem raczej pozytywne opinie

Sam mam viessmanna dwufunkcyjnego. Z zamkniętą komorą właśnie.
Złego słowa powiedzieć nie mogę. Od 8 lat wisi sobie i działa. Gdyby nie rachunki za gaz, to w ogóle bym zapomniał, że mam piec.
Pytałem kiedyś gościa, który go zakładał - czy może nie trzeba by mu jakiegoś przeglądu zrobić, sprawdzić.....powiedział, że nie ma potrzeby skoro działa.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2012, 18:07   #66
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,446
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Też miałem vaillanta. Kupiłem używanego. Dostałem półroczną gwarancję, w trakcie której doszło do wymiany jakiegoś drobnego elementu. Później bez napraw aż do naturalnej śmierci po kilkunastu latach. W tej chwili grzeje co innego (nie pamiętam co), już piąty rok, bezawaryjnie.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.