Powrót   Forum CDRinfo.pl > Edycja, konwersja i kompresja audio/video > DivX, Xvid, Matroska i inne

DivX, Xvid, Matroska i inne Dział poświęcony enkodowaniu i zrzucaniu DVD-Video, BDMV-Video i UHD BDMV-Video na format stratny



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 10.05.2004, 20:23   #1
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Jakość plików *.avi

Witam wszystkich! Mam pytanie, które chyba nie pojawiło się na forum (albo nie potrafiłem go znaleźć): czy ktoś z was może mi powiedzieć skąd bierze się przesunięcie kolorów w filmach zgrywanych z kamery dv? (Widać to szczególnie po prawej stronie nprzy rękawie żółtej koszuki dziecka i po prawej stronie nogawek spodni) Poza tym wg mnie filmy zgrywane z kamery do formatu avi są raczej miernej jakości, głownie chodzi o ostrość. Zgrywam z kamery thomson VMD2 przez FireWire najczęściej przy pomocy kombajnów Ulead'a. Pozdrawiam i czekam na pomoc
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-test.jpg  
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.05.2004, 00:08   #2
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@KL
moim zdaniem zrobiles jakis deinterlace i stad to przesuniecie kolorow, po prostu pochodzi z poprzedniego polobrazu, charakterystyczne jest to ze wystepuje w miejscu dynamicznego ruchu

@nacuna
no fajna, ale szmula to moze byc troszke obrazliwe okreslenie, nazwijmy Ja LASKA, bo KL gotow nam to zdjecie usunac, i co wtedy? znowu zero kobiet na forum
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 08:50   #3
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
@KL
moim zdaniem zrobiles jakis deinterlace i stad to przesuniecie kolorow, po prostu pochodzi z poprzedniego polobrazu, charakterystyczne jest to ze wystepuje w miejscu dynamicznego ruchu
Nie wiem czy to ma jakiś związek z tym deinterlace ale to jest avi "świeżo" zciągnięty z kamery - bez jakichkolwiek obróbek... :o
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 10:36   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
napisz w jaki sposob robisz ten zrzut obrazu, z pewnoscia tu sa nalozone na siebie 2 polobrazy. programy do edycji video maja rozne wbudowane filtry, ktore w miare sprawnie usuwaja przeplot. unuwamy przeplot tylko do robienia zdjec - tak jak powyzej, oraz ewentualnie do ogladania na kompie (divx, xvid itp). ewentualnie - bo sa filtry np. fddshow ktore usuwaja przeplot w trakcie ogladania.

nie martw sie, jezeli chcesz to puscic na dvd przeplotu nie usuwaj, bedzie wygladalo ok, bo na monitor dziala bez przeplotu, a gros televisorow (i kamer dv) z przeplotem.

pozdro
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 11:00   #5
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrzut robie przez "print screen". Oczywiście filmy będę nagrywał na dvd. Skoro mówisz, że tego efektu nie będzie na TV to zrobię próbę na jakimś DVD-RW. Jeszcze jedno pytanie: dotyczy kompresji avi do mpeg2, ale nie chciałbym zaśmiecać tej dyskusji, jeśli masz ochotę pomóc to chętnie napiszę na maila... jeśli możesz podaj lub ewentualnie gg...
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 16:42   #6
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
obawiam się, że może to być też kwestia jakości zapisu twojej kamery - jak ma kiepską matrycę CCD to właśnie może to tak wyglądać, bo trudno mi uwierzyć, że capturing aż tak popsuł jakość...
może na początek podłącz kamerę do TV i zobacz jak wygląda nagranie w oryginale. jak będzie dobrze to wtedy można się zastanawiać nad innymi ewentualnymi przyczynami złej jakości obrazu - np. kiepski kabel FW, błedy softu do capturingu, błędy w wyświetlaniu na kompie itd.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 17:21   #7
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@KL
pisz na priva, jezeli nie chcesz tutaj, chociaz nie zasmiecisz chyba dyskusji, bo watpie ze jest tu nad czym dyskutowac jezeli chodzi o te "przebarwienia" - wiec mozesz wrzucic tu pytanka z innej beczki. albo masz cos z matryca w kamerce albo to jest tak wyrzucone z edytora.
nagraj na dvd-rw, ale zeby wykluczyc bledy matrycy wpierw zrob to co napisal cobraverde

pozdrawiam
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 19:41   #8
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sprawdziłem na TV i niestety muszę stwierdzić, że jest tak samo. CobraVerde a jak sprawdzić matrycę CCD? W dancyh technicznych z instrukcji nic na ten temat nie znalazłem...
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 20:13   #9
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wiem, ze pytanie do cobry, ale ja tez cos napisze: moim zdaniem matryce mozesz sprawdzic jedynie tak, ze podepniesz kamere (scart czy cinch - zalezy jakie masz wejscia) i puscisz sobie ilm z tasmy. jak bedzie mial wlasnie te efekty to pobaw sie ustawieniami temp. bieli chociaz to tylko moze zmniejszyc intensywnosc, ale problem pozostaje nadal - jezeli mozesz to sugerowalbym wowczas reklamacje.

btw. ile taka kamerka kosztowala? chociaz cena nie zawsze mowi o jakosci.

tyle moim zdaniem, moze inni cos poradza
pykson jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 20:53   #10
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
matryca w twoim modelu ma wielkość 800.000 pixeli czyli wystarczająco dużo ale zapewne jest kiepskiej jakości bo raczej jest mało prawdopodobne, żeby kiepski obraz wynikał z jej uszkodzenia. może to być też kwestia optyki bo obraz jest dosyć nieostry. powinien ją obejrzeć jakiś fachowiec bo moja opinia to jedynie przeczucie. napewno warto też ją porównać z identycznym modelem... bo serwis jak zwykle powie, że wszystko gra
Thomson chyba nie robi własnych kamer tylko wypuszcza "tanie" produkty JVC pod swoją marką... trudno coś pewnego stwierdzić - ja mam kamerę JVC z też z matrycą 800.000 pixeli ale zapisuje mi obraz b. dobrze jak na swoje możliwości.
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2004, 21:38   #11
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
wiem, ze pytanie do cobry, ale ja tez cos napisze: moim zdaniem matryce mozesz sprawdzic jedynie tak, ze podepniesz kamere (scart czy cinch - zalezy jakie masz wejscia) i puscisz sobie ilm z tasmy. jak bedzie mial wlasnie te efekty to pobaw sie ustawieniami temp. bieli chociaz to tylko moze zmniejszyc intensywnosc, ale problem pozostaje nadal - jezeli mozesz to sugerowalbym wowczas reklamacje.

btw. ile taka kamerka kosztowala? chociaz cena nie zawsze mowi o jakosci.

tyle moim zdaniem, moze inni cos poradza
Kamerka trochę leciwa. Jest to model Thomsona VMD2 i jest to chyba jedna z prostrzych wersji. Zapłaciłem za nią kilka lat temu 2999,00zł A jeśli chodzi o reklamację to już nie ma szans... Poza tym to moja pierwsza kamera i potraktuję ją jako nauczkę podczas nowego zakupu
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.05.2004, 22:51   #12
maniek997
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika maniek997
 
Data rejestracji: 22.11.2003
Posty: 319
maniek997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KL
Witam wszystkich! Mam pytanie, które chyba nie pojawiło się na forum (albo nie potrafiłem go znaleźć): czy ktoś z was może mi powiedzieć skąd bierze się przesunięcie kolorów w filmach zgrywanych z kamery dv? (Widać to szczególnie po prawej stronie nprzy rękawie żółtej koszuki dziecka i po prawej stronie nogawek spodni) Poza tym wg mnie filmy zgrywane z kamery do formatu avi są raczej miernej jakości, głownie chodzi o ostrość. Zgrywam z kamery thomson VMD2 przez FireWire najczęściej przy pomocy kombajnów Ulead'a. Pozdrawiam i czekam na pomoc
CZy w innych ujęciach jest tak samo? Akurat w tym ujeciu co przedstawiasz plan jest dosyć trudny do obrobienia przez automatykę kamery (dużo słońca i cienia oraz głębia). Jeśli podobny efekt masz na innych fragmentach ( rozmycie, przesunięcie kolorów, ogólny brak ostrości) to można pokusić się o stwierdzenie, że kamerka jest leciwa i jest do d.... i nic z tym nie zrobisz. Tanie kamery miniDv z przed kilku lat praktycznie nie różniły się jakością obrazu od kamer S,C-VHS, Hi8,H8 ze średniej czy wyższej półki lokujące się w tamtym czasie, takiej samej cenie.
Pozdrawiam
maniek
maniek997 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2004, 07:47   #13
KL
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.04.2004
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 63
KL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez maniek997
CZy w innych ujęciach jest tak samo? Akurat w tym ujeciu co przedstawiasz plan jest dosyć trudny do obrobienia przez automatykę kamery (dużo słońca i cienia oraz głębia). Jeśli podobny efekt masz na innych fragmentach ( rozmycie, przesunięcie kolorów, ogólny brak ostrości) to można pokusić się o stwierdzenie, że kamerka jest leciwa i jest do d.... i nic z tym nie zrobisz. Tanie kamery miniDv z przed kilku lat praktycznie nie różniły się jakością obrazu od kamer S,C-VHS, Hi8,H8 ze średniej czy wyższej półki lokujące się w tamtym czasie, takiej samej cenie.
Pozdrawiam
maniek
Sprawdzałem kila kaset i muszę przyznać, że faktycznie tylko w niektórych ujęciach pojawia się ten problem. Zauważyłem też, że występuje szczególnie w okolicy obiektów o jaskrawych kolorach (niebiezki, zielony, żółty)...
KL jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.