Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.09.2004, 13:00   #1
tymancjo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2004
Posty: 6
tymancjo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kamera DV i DV, DVD i jeszcze VHS, prośba o Wasze opinie,

Witam serdecznie,

Mam do szanownych grupowiczow prosbe o opinie w kwestii wyboru sprzetu, temat podobny juz byl niegdys walkowany na forum, ale nie padaly tam konkretne opinie, dlatego waze sie zapytac.

Mianowicie, jestem pracownikiem szkoly baletowej (szkola = niewygorowany budzet ) i stoje przed kwestia zakupu kamery na zastepstwo wysluzonej kamerki VHS.

Jako ze planujemy przenosic nasze zasoby biblioteczne (wideoteke) z VHS na DVD to rozsadnym jest kupno kamery z We/WY analogowymi zeby sluzyla jako przetwornik A/C.

Dodatkowo, a moze przedewszytkim kamera ta bedzie sluzyc do filmowania koncertow, a jest to niestety niewdzieczne zajecie gdzyz typowo mamy tam do czynienia z wysoce kontrastowa sytuacja (biale postacie na dominujacym czarnym tle) co prowadzilo w przypadku kamery VHSoewj do permanentnego przeswietlania postaci.

Dlatego pomyslslem ze poprosze Was o opinie o sprzetach (kamerach) z jakimi sie spotkaliscie w pryzmacie takich zastosowan, jakie kamery oferuja sensowna jakość a czego unikac z daleka, byc moze macie doswiadczenia, na razie nie narzucam zadnego przedzialu cenowego, poprostu jestem ciekaw Waszych doswiadczen.

z gory dziekuje za wskazówki i pozdrawiam

TymancjO
tymancjo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2004, 13:23   #2
alf
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika alf
 
Data rejestracji: 27.11.2001
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Posty: 91
alf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
widzę że ma to być już prawie profesjonalne filmowanie, jestem laikiem i nie wiem czy tak można, ale polecę forum profesjonalistów w tych dziedzinach:
http://www.filmowiec.pl/html/forum3/...ite=filmowiec2
alf jest offline  
Stary 24.09.2004, 13:39   #3
tymancjo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2004
Posty: 6
tymancjo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuje.
tymancjo jest offline  
Stary 24.09.2004, 16:44   #4
wowo
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.09.2004
Posty: 32
wowo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam ja też jestem nowicjuszem w tym temacie ale mogę porównac kamerkę mini DV z VHS ma się tak jak mercedes do fiata.Mam panasonica mini DV od 1.5 roku i jestem bardzo zadowolony z tego sprzęty nie jest ona w pełni profesjonalnym sprzętem bo taki jest jak dla mnie zadrogi ale jej możliwośc w pełni mi wystarczają do archiwizacji wszelkich uroczystość.Na tej kam.nagrywzałem własny ślub,było to w starym i dosyć ciemnym kościele ,balismy się ze bez oświetlenia dod.nic nie wyjdzie.Efekt końcowy nas bardzo zaskoczył,wszystko jest bardzo widoczne.Obecnie współprac.z grupą teatralną której nagrywam występy w różnych warunkach oświetleniowych i efekty są zadowalające.Pozatym przy zgrywaniu z kam.min dv do kompa można posłużyc się kablem firewire i zgrać materiał w bardzo dobrej jakość (takiej jak DVD albo nawet lepszej)pozdr.wowo
wowo jest offline  
Stary 24.09.2004, 20:03   #5
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z kamer cyfrowch to tylko miniDV, sony albo panasonic, nie kupowalbym kamery z zapisem na dvd (sony robi takie) - raczej dla leniwych

czasem sprzedawca pozwala klientowi przetestowac kilka modeli w domu, wtedy mozna sprawdzic samemu jak wiernie kamera oddaje kolory i czy nie daje zbyt wielkich szumow w ciemnych pomieszczeniach, generalnie wazny jest duzy obiektyw

sam mam poltoraroczengo panasonica, kolory niezle, ale chyba nieco za maly obiektyw, w ciemniejszych scenach widac szumy, ktore trzeba potem obrabiac, a to juz nie ta jakosc
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 25.09.2004, 05:54   #6
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam!
ja mam kamere mini-DV firmy Sony, na allegro za kilka zlociszy zakupiony zostal sposob oraz soft, wraz z odpowiednim serialem do mojej kamerki, aby odblokowac port DV rowniez do przyjmowania danych...
i tak w kompie mam karte firewire (jakas taka "no name") i ciesze sie mozliwoscia zgrania jeszcze nie obrobionego materialu na dysk, potem zmontowania go odpowiednio w programach do tego celu...
zmontowany material trafia spowrotem do kamery, w celu archiwizacji, a potem przerzucam to na mpeg najwyzszej jakosci, robie jeszcze odpowiednie menu w programie do authoringu i calosc laduje na plytce DVD...
i taki material mialem z wesela kuzyna, byla jeszcze jedna kamera DV (Panasonica mi sie zdaje), wszystko wyszlo super...
i w tym wlasnie widze przyszlosc dla Videofilmowania
kondziorek jest offline  
Stary 25.09.2004, 08:23   #7
Predator895.
Bywalec
 
Avatar użytkownika Predator895.
 
Data rejestracji: 21.09.2004
Posty: 28
Predator895. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no tak ale czy można na te kamerę zgrać jakiś materiał z kasety VHS a puzniej walnąć to na kompa do formatu dvd najwyższej jakości ??
Predator895. jest offline  
Stary 25.09.2004, 21:43   #8
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja osobiscie tego chwytu nie probowalem - nie mam zadnej nagranej kasety z materialem nagranym w VHS na kasetach 9mm
moze ktos cos takiego probowal??
pozdrawiam,
kondziorek jest offline  
Stary 27.09.2004, 08:09   #9
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mój typ (sprzęt który używam od roku):

Kamera miniDV Sony DCR-TRV33E (odpowiednik tegoroczny sony to HC40), doskonale sobie radzi w trudnych warunkach oświetleniowych i dużych kontrastach kolorów. Komplet wejść i wyjść, czyli można bezproblemu przegrywać VHS->DV poprzez kartę firewire w komputerze, poręczna z dobrym obiektywem i stabilizatorem obrazu, możliwość robienia zdjęć 1152x864 (taki gadżet, czasami przydatny). Cena tego modelu teraz wacha się trochę powyżej 3000 PLN.
Ewentualnie inny model kamery ale tylko Panasonica za podobną cenę.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline  
Stary 27.09.2004, 11:19   #10
tymancjo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2004
Posty: 6
tymancjo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>

Dziekuje niezmiernie za konkretny typ, przyjze sie mu blizej. A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czy kamera ta pozwala na reczne ustawienie przeslony? (albo jakis inny rodzaj korekty ekspozycji - nie znam sie na tych rzeczach w kamerach, zazwyczaj fotografuje).

pozdroffka TymancjO
tymancjo jest offline  
Stary 27.09.2004, 12:16   #11
slawekb
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 20.06.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 125
slawekb zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niestety kamery sony mają bardzo ubogie ustawiania ręczne. Można ręcznie ustawiać tylko korekcję ekspozycji, ostrość i blokować balans bieli (przysłona i migawaka z automatu). Ale z własnego doswiadczenia wiem, że te kamery doskonale radzą sobie w trudnych warunkach na ustawieniach automatycznych. Wszystkie ustawienia dostępne są przez panel dotykowy i sprawne poruszanie się w nim podczas filmowania wymaga odrobiny wprawy.
__________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów.
Pesymista obawia się, że może to być prawda.
slawekb jest offline  
Stary 28.09.2004, 17:03   #12
wowo
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.09.2004
Posty: 32
wowo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez tymancjo

Dziekuje niezmiernie za konkretny typ, przyjze sie mu blizej. A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie czy kamera ta pozwala na reczne ustawienie przeslony? (albo jakis inny rodzaj korekty ekspozycji - nie znam sie na tych rzeczach w kamerach, zazwyczaj fotografuje).

pozdroffka TymancjO
jesli chodzi o manualne ustawienia to wydaje mi się że Panasonic jest pod tym względem b.dobry,radzę sie przyjzeć bliżej tym kamerom pozdr.
wowo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.