Powrót   Forum CDRinfo.pl > Sprawy administracyjne > Propozycje, sugestie, błędy forum

Propozycje, sugestie, błędy forum Zauważyłeś błąd na forum lub serwisie a może masz jakąś sugestię? Podziel się tym z nami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.06.2006, 22:51   #46
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
moim zdaniem newsy na cdrinfo nie powinny odnosić się do polityki, argumenty są zbędne.
pops jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2006, 23:06   #47
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
Ostatnio myślałem, że ten post był na wyrost, może jestem przewrażliwiony, uparty lub mi się zdaje.
Ale mimo całego szacunku dla redakcji i forumowiczów, trudno mi zrozumieć sens niektórych newsów zamieszczonych na głównej stronie.
I niestety muszę ponowić pytanie, mimo zmiany źródeł informacji i cytatów, co mial nam powiedzieć ten news http://www.cdrinfo.pl/news/9887 - policja przywróciła porządek?
Bo jakoś nie widzę sensu lub powiązania z serwisem.
Wytłumaczenia znajduję dwa:
- płacenie od ilości newsów (jak widać nie zawsze ma sens)
- kreowanie jakiejś własnej polityki (ale od tego są chyba inne serwisy).

Pozdrawiam
No rzeczywiscie, wchodzimy na coraz bardziej subiektywne tereny. Jednak jest pewne wytlumaczenie ... http://forum.cdrinfo.pl/off-topic/65...drinfo-pl.html
pawelblu jest offline  
Stary 13.06.2006, 23:48   #48
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Już napisałem, co o tym myślę, tylko to "lewactwo" mnie boli.
Istotnie jestem socjalistą, ale myli się każdy kto sadzi że ma to cokolwiek wspólnego z reżymem, który więził Polskę przez pół wieku z obcego nadania, bez wyborczej weryfikacji, on nie był lewicowy.
Nie ma to nic wspólnego, co głośno potwierdzałem wtedy gdy za każde wolne slowo płaciło się sporo więcej niż dziś.
Pamiętam gdy mnie, dziubasa wtedy, wlokacego ponad swe siły na sporym wietrze jakąś szmatę typu: "Rzetelną nauką popieramy uchwaly..." ktoś dorosły zlapal za ramię i krzyknął: "-Dziecko, rzucaj ta szmatę i wiej!". Nim mu zdązyłem podziękować już przywalili go swymi cielskami niebiescy zwyrodnialcy z pałami. W taki sposób dziękuję Mu dziś za heroizm.

Nie chcę aby obecne dzieci powtarzały moje smutne dzieciństwo.

Pozdrawiam
Gomez47 jest offline  
Stary 14.06.2006, 13:47   #49
Gregg
Captain
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 21.03.2002
Posty: 26
Gregg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A co to jest polityka?

Cytat:
Napisany przez Para
Ostatnio myślałem, że ten post był na wyrost, może jestem przewrażliwiony, uparty lub mi się zdaje.
Ale mimo całego szacunku dla redakcji i forumowiczów, trudno mi zrozumieć sens niektórych newsów zamieszczonych na głównej stronie.
Nie rozumiem, więc na wszelki wypadek jestem przeciw.

W dawnych czasach (starsi czytelnicy pamietają) w Trybunie Ludu publikowano listy zdrowej części społeczeństwa, w których wyrażano stanowczy sprzeciw. Bardziej świadomi klasowo stawiali nawet śmiałe pytanie: "kto za tym stoi i czemu to służy?" Dzisiaj czasy inne, ale najwidoczniej stary nawyk czujności pozostał.

Spróbuję wyjaśnieć jeszcze raz:

Strona główna serwisu jest stroną informacyjną i podawane są tam informacje. Nigdzie nie jest powiedziane, że strona główna jest poświęcona tematowi nagrywania płyt. Temu tematowi jest poświęcony serwis, a strona główna informuje o tym, co się dzieje. Także w Polsce, w której żyjemy i na świecie, w którym znajduje się Polska.

W marcu 1968 roku milicja rozpędziła "nielegalne zgromadzenie studentów". W czerwcu 2006 policja rozpędziła "nielegalne zgromadzenie uczniów". Czy przewodniczący jednej czy drugiej partii z poparciem mierzonym w promilach jest dobrym, czy złym ministrem nie ma znaczenia. Natomiast wysyłanie takich sił policji, która na co dzień nie jest w stanie sobie poradzić z kibolami, górnikami i czy inną młodzieżą, przeciwko dzieciakom, a takze brutalność interwencji jest zatrważające. I nie ma tu znaczenia, że ta manifestacja była nielegalna.

Ja nie tęsknię do tamtych czasów. Dlatego informuję o wszystkich wydarzeniach, które moim zdaniem mogą być sygnałem, że wraca minione. A takze o takich, które dotyczą nas wszystkich.

Być może jestem przewrażliwiony. Doczekałem wolnej Polski i w takiej chcę żyć. Problem w tym, że dzięki ludziom eliminującym wszystko, co leży poza kręgiem ich zainteresowań czy percepcji tworzą się zręby państwa nietolerancyjnego, w którym - tak jak to było przez bez mała pół wieku - obowiązuje tylko jedna oficjalna wykładnia rzeczywistości.

I żeby nie ciągnąć tego wątku dalej proszę o odpowiedź - czy należy nie informować, bo tego życzy sobie Para, czy informować, bo tego chce Gomez47?

Puentą niech będzie arabski aforyzm: "Psy szczekają, a karawana idzie dalej."

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Gregg jest offline  
Stary 14.06.2006, 13:59   #50
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
Puentą niech będzie arabski aforyzm: "Psy szczekają, a karawana idzie dalej."


Poziom dyskusji do tej pory byl dosc dobry, ale to zdanie wydaje mi sie ten stan konczyc.

Chyba ze czegos nie zrozumialem ...

PS. Forum muli niemilosiernie ...

Ostatnio zmieniany przez pawelblu : 14.06.2006 o godz. 14:05
pawelblu jest offline  
Stary 14.06.2006, 14:07   #51
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
komus nudzi sie. ja lubie "przerywniki" na glownej.
pepperman jest offline  
Stary 14.06.2006, 14:13   #52
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
porównywanie marca 68 do zatrzymania kilkunastu uczniów, którzy wleźli na teren ministerstwa jest oznaką głupoty czy celową manipulacja?
ed hunter jest offline  
Stary 14.06.2006, 14:41   #53
Gomez47
Dziadzio
 
Avatar użytkownika Gomez47
 
Data rejestracji: 01.06.2006
Lokalizacja: pod Wawką
Posty: 102
Gomez47 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Gregg
Witaj,

W tym przypadku stanąłem i stoję twardo po Twojej stronie, szczerze trochę zaskoczony że nie jestem sam tu "dziadziem" (najpierw Jaro, potem Ty).
Pamiętam (to oględnie napisane) tamte lata przed 1989-tym. Dla mnie były to lata stracone, lata minimalnej płacy, lata ustawicznych dyscyplinarek, przenoszenia się, okupowania najniższych możliwych stanowisk (ech, "stanowisk"). Wszystko to jedynie za to, że mówiłem to co myślałem głośno, bez zahamowań.
A przecież wtedy też miliony ludzi dorabiały się fortun, zyły ulegle płaszcząc przed byle kim zwanym (z chińska?) "sekretarzem", panem życia i śmierci, oraz kilku esbeków (to gorsze nawet). Im rezym nie wadził jakby wcale.
Może tu tkwi klucz?...
Po 1989-tym już chory nieuleczalnie zrezygnowalem z renty, byle tylko "dogonić stracony czas", byle moja Rodzina nie odstawała materialnie od populacji statystycznych Polaków. Muszę się bardzo śpieszyć.
Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek miał prawo znowu zabrać mi Wolność. Wywalczyłem ją sobie siłą (dosłownie i w przenośni). Karku przed nikim giąć nie muszę i nie ugnę.

"..karawana idzie.." nie jest obrazą nikogo. To jedynie cytat przysłowia.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Gomez47 : 14.06.2006 o godz. 14:47
Gomez47 jest offline  
Stary 14.06.2006, 20:29   #54
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dziękuję za odpowiedź, ale po przeczytaniu tekstu, chciałbym sie do niego ustosunkować.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Nie rozumiem, więc na wszelki wypadek jestem przeciw.
Przecież wystarczyło przeczytać parę linijek niżej wszystko jest wytłumaczone. Ale napiszę jeszcze raz:
Wytłumaczenia znajduję dwa:
- płacenie od ilości newsów (jak widać nie zawsze ma sens)
- kreowanie jakiejś własnej polityki (ale od tego są chyba inne serwisy).
i to rozumiem, szkoda, że nie nic o tym napisałeś, a wybiórcze cytowanie przypomina mi twoją argumentację czyli cenzurę.

Cytat:
Napisany przez Gregg
W dawnych czasach (starsi czytelnicy pamietają) w Trybunie Ludu publikowano listy zdrowej części społeczeństwa, w których wyrażano stanowczy sprzeciw. Bardziej świadomi klasowo stawiali nawet śmiałe pytanie: "kto za tym stoi i czemu to służy?" Dzisiaj czasy inne, ale najwidoczniej stary nawyk czujności pozostał.

Spróbuję wyjaśnieć jeszcze raz:

Strona główna serwisu jest stroną informacyjną i podawane są tam informacje. Nigdzie nie jest powiedziane, że strona główna jest poświęcona tematowi nagrywania płyt. Temu tematowi jest poświęcony serwis, a strona główna informuje o tym, co się dzieje. Także w Polsce, w której żyjemy i na świecie, w którym znajduje się Polska.

W marcu 1968 roku milicja rozpędziła "nielegalne zgromadzenie studentów". W czerwcu 2006 policja rozpędziła "nielegalne zgromadzenie uczniów". Czy przewodniczący jednej czy drugiej partii z poparciem mierzonym w promilach jest dobrym, czy złym ministrem nie ma znaczenia. Natomiast wysyłanie takich sił policji, która na co dzień nie jest w stanie sobie poradzić z kibolami, górnikami i czy inną młodzieżą, przeciwko dzieciakom, a takze brutalność interwencji jest zatrważające. I nie ma tu znaczenia, że ta manifestacja była nielegalna.

Ja nie tęsknię do tamtych czasów. Dlatego informuję o wszystkich wydarzeniach, które moim zdaniem mogą być sygnałem, że wraca minione. A takze o takich, które dotyczą nas wszystkich.

Być może jestem przewrażliwiony. Doczekałem wolnej Polski i w takiej chcę żyć. Problem w tym, że dzięki ludziom eliminującym wszystko, co leży poza kręgiem ich zainteresowań czy percepcji tworzą się zręby państwa nietolerancyjnego, w którym - tak jak to było przez bez mała pół wieku - obowiązuje tylko jedna oficjalna wykładnia rzeczywistości.

I żeby nie ciągnąć tego wątku dalej proszę o odpowiedź - czy należy nie informować, bo tego życzy sobie Para, czy informować, bo tego chce Gomez47?

Puentą niech będzie arabski aforyzm: "Psy szczekają, a karawana idzie dalej."

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Używana po raz któryś z kolei piąty czy szósty, argumentacja podpierająca się cenzurą nie ma żadnego sensu.
Cokolwiek bym nie napisał użyty jest argument cenzury, starych czasów, trybuny itp, ale to już było wytłumaczone parę postów wcześniej i wystarczyło przeczytać.
A co do psów, karawany to mogłeś sobie podarować, niestety swoimi słowami potwierdziłeś:
Cytat:
Napisany przez Gregg
Być może jestem przewrażliwiony. Doczekałem wolnej Polski i w takiej chcę żyć. Problem w tym, że dzięki ludziom eliminującym wszystko, co leży poza kręgiem ich zainteresowań czy percepcji tworzą się zręby państwa nietolerancyjnego, w którym - tak jak to było przez bez mała pół wieku - obowiązuje tylko jedna oficjalna wykładnia rzeczywistości.
że używasz strony głównej serwisu do demonstrowania swoich poglądów politycznych co wg. mnie jest nie do przyjęcia. To wszystko.

Pozdrawiam

P.S.

żeby nie było niedomówień, nie przeszkadzają mi poglądy Gregga dotyczące jego światopoglągu i są bardzo bliskie moim, ale nie toleruję ich oglądania na stronie głównej serwisu www.cdrinfo.pl.
para jest offline  
Stary 14.06.2006, 21:53   #55
Gregg
Captain
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 21.03.2002
Posty: 26
Gregg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez para
żeby nie było niedomówień, nie przeszkadzają mi poglądy Gregga dotyczące jego światopoglągu i są bardzo bliskie moim, ale nie toleruję ich oglądania na stronie głównej serwisu www.cdrinfo.pl.
Właśnie o tolerancję mi chodzi. Żyj i pozwól życ innym. Generalnie - jeśli denrwuje cię goła baba w telewizji, to zmień kanał, a nie pisz pism protestacyjnych do KRRiT, prokuratury czy gdzie ci jeszcze przyjdzie do głowy. Tak po prostu.

Z drugiej strony obrażenie się na kogoś za zacytowanie aforyzmu czy przysłowia, jest dla mnie doświadczeniem zupełnie nowym i - przyznaję - zdumiewającym. O czytaniu między wierszami już nie wspominam.

Masz rację, Para. Nie ma sensu w kółko powtarzać tego samego, zwłaszcza gdy okazuje się to wołaniem na puszczy. Może zakończę tak, jak powinienem zacząć. Otóż ja nie pouczam Ciebie jak masz żyć, co masz robić, co pisać, gdzie i jak. I tego samego oczekuję od Ciebie. A przy okazji zwróć uwagę, że są Czytelnicy, którzy tak jak Ty "nie tolerują" i tacy, którzy nie tylko tolerują, ale oczekują. Znasz jakiś sposób, żeby zadowolić wszystkich?

Na koniec ponawiam propozycję - uważasz, że poprowadzisz serwis lepiej - dołącz się. Wtedy też będziesz wiedział na pewno jaki, i czy wogóle, jest finansowy aspekt pisania newsów. Gdyby bowiem było tak jak sugerujesz pisałbym codziennie po kilkanaście na tematy mniej kontrowersyjne, a - jak widac gołym okiem - tak nie jest. Piszę tylko wtedy, gdy uznam, że temat może, lub powinien, zainteresować Czytelników serwisu.

To wszystko.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

P.S. Nie porównywałem marca '68 do czerwca 2006, bo ranga wydarzeń jest nieporównywalna. Chodziło mi tylko i wyłącznie o pokaz siły zademonstrowany przez władzę.
Gregg jest offline  
Stary 14.06.2006, 22:07   #56
pops
Zdezorientowany
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika pops
 
Data rejestracji: 08.05.2005
Lokalizacja: Kraków
Posty: 3,698
pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>pops jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez para
[...]używasz strony głównej serwisu do demonstrowania swoich poglądów politycznych co wg. mnie jest nie do przyjęcia.[...]
racja, jestem tylko użytkownikiem, ale mi się zdecydowanie nie podoba taplanie się w błocie polityki, przez serwis o tematyce komputerowej. moim zdaniem od tego są portale które w tym celu zostały stworzone. muszę przyznać, że od pewnego czasu nie zaglądam nawet na główną, ze względu właśnie na tego typu newsy.

Gregg, z tym marcem 68 to rzeczywiście mocno przesadziłeś, nie traktuj tego jako atak na Ciebie, ale jak chcesz manifestować swoje poglądy polityczne, to otwórz sobie bloga na serwerach wyborczej, to nic nie kosztuje. no chyba, że takie tematy podobają się właścicielom serwisu i chcą iść w tym kierunku, to mi nic do tego, ja wyraziłem tylko swoją opinię.
pops jest offline  
Stary 14.06.2006, 23:53   #57
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
Z drugiej strony obrażenie się na kogoś za zacytowanie aforyzmu czy przysłowia, jest dla mnie doświadczeniem zupełnie nowym i - przyznaję - zdumiewającym. O czytaniu między wierszami już nie wspominam.
No sorry, ale jak dla Ciebie zdumiewajaca jest sytuacja w ktorej przytoczenie cytatu/przyslowia/aforyzmu byloby osmieszajace, a conajmniej nieprzyjemne dla rozmowcy, to tolerancje i szacunek do ludzi masz dosc wybiorczy. No ale nie o to tutaj chodzi.

Cytujac to, zasugerowales, ze opinia uzytkownika nie ma zadnego wplywu na to co sie dzieje w serwisie. Co wiecej zasugerowales to w dosc nieprzyjemny sposob (jednak metofora szczekajacego psa do neutralnych nie nalezy).

Natomiast ja sie oczywiscie z ta mlodzieza nie zgadzam. Do tej pory minister Giertych nie zrobil niczego zlego. Co wiecej podoba mi sie stan w ktorym mister edukacji ma funkcje wicepremiera. Religia jako przedmiot dodatkowy na maturze tak naprawde niczego nie zmienia. Podwyzki nauczycielom sie naleza, a jedyny jego naprawde kontrowersyjny pomysl, to ten z lekcjami patriotyzmu, ale nie zanosi sie na to zeby to wypalilo - narazie to tylko jego pomysly, oczywiscie ten uwazam za zly. Poza tym konserwatywny minister edukacji moze doprowadzic do normalnego stanu w ktorym nauczyciel tez ma cos do powiedzenia w szkole, a nie tylko uczniowie, rodzice i dyrektor.

A to ze jakis komendant wyslal policje, mialo prawne uzasadnienie. W koncu manifestacja byla nielegalna. Oczywiscie policja mogla sie zachowac inaczej, ale mogla tez tak. Tutaj wybor nalezy do dowodzacych.

... no tak ale na stronie glownej trzeba bylo pokazac ze zly minister ... (choc tez nie wiadomo czy edukacji czy MSWiA). Ale juz publikacji o wyrzuconym dyrektorze szpitala nie bylo ... dyrektor ratujacy prace kilkudziesieciu lekarzom jest mniej interesujacy niz zatrzymanie kilkunastu demonstantow ...
pawelblu jest offline  
Stary 15.06.2006, 01:19   #58
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Dziękuję za odpowiedź.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Właśnie o tolerancję mi chodzi. Żyj i pozwól życ innym.
Poruszanie przeze mnie kwestie nie dotyczą życia i pozwolenia na nie, tylko tematyki serwisu www.cdrinfo.pl, a dokładnie jego głównej strony, nie doszukuj się czegoś czego nie napisałem, ani nawet nie miałem na myśli.

Bardzo dokładnie czytam posty i nie wiem jak mam zrozumieć twój wywód, który cytuję poniżej. (czyli dajesz, ale mi nie dajesz dobrych rad)
Cytat:
Napisany przez Gregg
Generalnie - jeśli denrwuje cię goła baba w telewizji, to zmień kanał, a nie pisz pism protestacyjnych do KRRiT, prokuratury czy gdzie ci jeszcze przyjdzie do głowy. Tak po prostu.
Bo powyżej mi sugerujesz (pouczasz) co mam robić i w jaki sposób.
A parę zdań później piszesz coś zupełnie przeciwnego. Musisz się zdecydować co masz na myśli.
Cytat:
Napisany przez Gregg
Otóż ja nie pouczam Ciebie jak masz żyć, co masz robić, co pisać, gdzie i jak.
Cytat:
Napisany przez Gregg
Z drugiej strony obrażenie się na kogoś za zacytowanie aforyzmu czy przysłowia, jest dla mnie doświadczeniem zupełnie nowym i - przyznaję - zdumiewającym. O czytaniu między wierszami już nie wspominam.
Nie obraziłem się (zresztą nie wiem gdzie to przeczytałeś),
tylko nie spodobała mi się twoja uwaga i napisałem żebyś wiedział, a nie domyślał się.

Cytat:
Napisany przez Gregg
a przy okazji zwróć uwagę, że są Czytelnicy, którzy tak jak Ty "nie tolerują" i tacy, którzy nie tylko tolerują, ale oczekują. Znasz jakiś sposób, żeby zadowolić wszystkich?
Nie chodzi o zadowolenie wszystkich bo jest to nie możliwe, tylko o trzymanie się tematu wiodącego.
Co do tolerancji, to tak na prawdę nie rozumiem tutaj sensu użycia tego słowa, bo równie dobrze mógłbyś pisać o problemach mrówek w puszczy amazońskiej i na pewno ktoś by oczekiwał takiego postu.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Na koniec ponawiam propozycję - uważasz, że poprowadzisz serwis lepiej - dołącz się. Wtedy też będziesz wiedział na pewno jaki, i czy wogóle, jest finansowy aspekt pisania newsów. Gdyby bowiem było tak jak sugerujesz pisałbym codziennie po kilkanaście na tematy mniej kontrowersyjne, a - jak widac gołym okiem - tak nie jest. Piszę tylko wtedy, gdy uznam, że temat może, lub powinien, zainteresować Czytelników serwisu.
Nie wiem jakbym poprowadził serwis, ale nigdzie nie napisałem, że uważam, że lepiej.
Co do aspektu finansowego, to stąd moja wiedza http://forum.cdrinfo.pl/off-topic/65...drinfo-pl.html

Ale w porządku rozumiem, że nie chodzi tu o pieniądze, lecz nadal zgrabnie pominąłeś temat polityki, który bardzo często poruszasz w swoich newsach.

A to czego oczekują czytelnicy serwisu www.cdrinfo.pl, mozemy się dowiedzieć pytając np. poprzez ankietę na głównej stronie i forum.
I jeżeli spora cześć (np. ponad 20%) przy dużej próbie odpowie, że interesuje ją polityka i inne ważne tematy ze świata, sportu itp. na stronie głównej, to ten post będzie ostatnim w tym temacie.

Ostatnio zmieniany przez para : 15.06.2006 o godz. 01:35
para jest offline  
Stary 15.06.2006, 11:29   #59
Gregg
Captain
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 21.03.2002
Posty: 26
Gregg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jaśniej nie potrafię

Cytat:
Napisany przez para
Dziękuję za odpowiedź.
Bardzo dokładnie czytam posty ...
Nie wątpię. Ale czy rozumiesz co czytasz? Albo inaczej - czy chcesz zrozumieć? Każdy tekst rozbierasz na czynniki pierwsze i analizujesz nie jako całość, lecz zdanie po zdaniu skupiając się na pozornych sprzecznościach?

Czytając w ten sposób Pana Tadeusza, czy Pana Sienkiewicza można w ich tekstach znależć co tylko się chce i oskarżyc praktycznie o wszystko.

Miałem juz zakończyć swój udział w wątku, ale chciałbym Cię prosić, Para, żebys mi wyjaśnił, czy kieruje Tobą zła wola, czy faktycznie nie rozumiesz co piszę? Bo na wszystkie Twoje wątpliwości odpowiedź znajduje się w moich postach.

Cytat:
Napisany przez para
... powyżej mi sugerujesz (pouczasz) co mam robić i w jaki sposób. A parę zdań później piszesz coś zupełnie przeciwnego. Musisz się zdecydować co masz na myśli.
W odpowiedzi połączę to co powyże i poniżej, bo jedno jest uzupełnieniem czy raczej rozinieciem drugiego:
Cytat:
Napisany przez Gregg
Żyj i pozwól życ innym. Generalnie - jeśli denrwuje cię goła baba w telewizji, to zmień kanał, a nie pisz pism protestacyjnych do KRRiT, prokuratury czy gdzie ci jeszcze przyjdzie do głowy. Tak po prostu. Otóż ja nie pouczam Ciebie jak masz żyć, co masz robić, co pisać, gdzie i jak. I tego samego oczekuję od Ciebie.
Zaimek ja oznacza, że pouczam Ciebie? Nie rozróżniasz ciebie, które dotyczy wszystkich i Ciebie, które dotyczy tylko Ciebie? To jest moje credo życiowe i prośba do innych. A oznacza na przykład, że nie zaglądam na fora innych serwisów technicznych, żeby sprawdzić czy ich też pouczasz co mają pisać na głównej stronie swoich portali.
Cytat:
Napisany przez para
Nie chodzi o zadowolenie wszystkich bo jest to nie możliwe, tylko o trzymanie się tematu wiodącego. Co do tolerancji, to tak na prawdę nie rozumiem tutaj sensu użycia tego słowa, bo równie dobrze mógłbyś pisać o problemach mrówek w puszczy amazońskiej i na pewno ktoś by oczekiwał takiego postu.
Odpowiem cytując innego Czytelnika: to co piszesz
Cytat:
Napisany przez ed hunter
jest oznaką głupoty czy celową manipulacją?
Cytat:
Napisany przez Gregg
... informuję o wszystkich wydarzeniach, które moim zdaniem mogą być sygnałem, że wraca minione. A także o takich, które dotyczą nas wszystkich.
To nie wystarcza? Jak mam wyjaśnić bardziej zrozumiale? Od polityki nie uciekniemy, bo wszyscy w niej tkwimy po uszy. Ona nas otacza, przytłacza, włazi bez pukania, sięga do kieszeni... Nie poruszając tematów związanych z zębami nie sprawimy, ze się nie będą psuły czy niekiedy bolały. Jeszcze raz: to serwis, a nie strona główna, jest poświęcony. Informacja o tym stoi jak byk na winietce. A dlaczego czasem podaje takie informacje - wyjaśniłem wyżej. Nawiasem mówiąc - współpracuję z serwisem od kilku lat. Ile takich newsów zupełnie "nie związanych" naliczyłeś w ciągu ostatnich - powiedzmy - czterech lat? Ile to daje? Jeden na miesiąc? Tydzień? Częściej?

Odpowiedź powyższa oznacza, że może pojawić się informacja o wprowadzeniu blokady w szkołach na "niektóre treści", o pałowaniu, o wprowadzeniu przepisu znacznie rozszerzającego zakres działania tzw. "tajemnicy państwowej" itp. Natomiast nie pojawi się informacja o wynikach wyborów na kongresie zjednoczeniewym takich czy innych parti, o wybraniu premiera, o wpływie bielinka kapustnika na pogłowie trzody chlewnej, o wyniku meczu czy podobne, czyli normalne wydarzenia czy procedury w normalnym demokratycznym kraju. Chcąc komuś dokopać zawsze można jego słowa sprowadzić do absurdu i wykazać, że jest idiotą (uwaga przewrażliwieni, mówię o sobie).

Cytat:
Napisany przez para
A co do psów, karawany to mogłeś sobie podarować
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Poziom dyskusji do tej pory byl dosc dobry, ale to zdanie wydaje mi sie ten stan konczyć.
Jeśli znacie jakiś inny aforyzm o podobnym znaczeniu, to chętnie go będę stosował zamiast tego. Rozumiem, że cytowanie aforyzmów czy złotych myśli jest bardzo ryzykowne. Mimo to zacytuję jeszcze jedną bardzo na czasie Bertranda Russella: W demokracji wolno głupcom głosować; w dyktaturze wolno głupcom rządzić.

Ponawiam swoją propozycję: jeśli ktoś uważa, że lepiej sprawdzi się w roli wyszukiwacza nowinek - zapraszamy do współpracy. Z kolei jeśli ktoś zada sobie trud i przejrzy archiwum to zauważy jak szybko nowi, młodzi, pełni zapału i dobrych checi ludzie "z braku czasu" rezygnują. I nawet "wynagrodzenie adekwatne do wkładu w tworzenie serwisu" ich nie jest w stanie ich zatrzymać. Ja naprawdę nie upieram sie żeby błyszczeć na głównej. A spuentuję tę propozycję słowami jednego z dyskutantów:
Cytat:
Napisany przez Czołgista
Chętnie bym popisał w tym temacie, ale mam tyle spraw i obowiązków że nie dam rady, mam kolegę który ma wielką wiedzę w tym temacie i czas, ale to leń straszliwy i raczej wątpię bym go namówił.
I już całkiem na koniec - stale przewija się w formie zarzutu motyw moich poglądów politycznych. Przykładowo - pod informacją o ostatniej interwencji policji rozwija się dyskusja o wicepremierze i ministrze edukacji. I z tego wynika, że jestem przeciwnikiem rządzącej koalicji i zwolennikiem jęczącej opozycji. Bo zadanie sobie trudu i przeglądnięcie moich wcześniejszych newsów oczywiście nie wchodzi w grę. Informuję więc, że nie jestem ani za ani przeciw. I napisałbym na przykład (by skoncentrować sie na ostatnim przykładzie) o interwencji policji także wtedy gdyby ministrem edukacji był tow. Wiatr, tow. Łybacka czy p. Tusk. Ogólnie i innymi słowy rzecz ujmując - dla mnie nie jest ważne kto rządzi, ważne jak.

P.S. Dzięki Tobie, Para, doszedłem do okrągłej liczby ćwierć setki postów na forum. I na tym zamierzam poprzestać. Dziękuję dyskutantom, a wszystkich Czytelników serdecznie pozdrawiam.

P.S. 2 Z pomysłem ankiety proszę zwrócić się do Redaktora Naczelnego. Ja nie mam (i nie chcę mieć) wpływu na takie decyzje. Proponuję pytanie sformułować następująco: "Czy Gregg powinien umieszczać jakiekolwiek informacje na stronie głównej?" Osobiste nie dlatego, że czuję się urażony, czy nie przyjmuję krytyki, lecz dlatego, że szukanie nowinek wymaga wiele czasu, który mógłbym spożytkować w inny sposób.
Gregg jest offline  
Stary 15.06.2006, 12:30   #60
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gregg
Nie wątpię. Ale czy rozumiesz co czytasz? Albo inaczej - czy chcesz zrozumieć? Każdy tekst rozbierasz na czynniki pierwsze i analizujesz nie jako całość, lecz zdanie po zdaniu skupiając się na pozornych sprzecznościach?
Rozumiem to co czytam i patrząc na twoje podejście, to nawet jakbym Ci przysłał dyplom z Mensy to też bym cię nie przekonał, bo np. czytam między wierszami (poprzedni post twój ***8211; szkoda, że nie napisałeś między którymi) i jak rozumiem traktujesz wszystkie uwagi jako osobiste ***8211; niepotrzebnie.


Cytat:
Napisany przez Gregg
Miałem juz zakończyć swój udział w wątku, ale chciałbym Cię prosić, Para, żebys mi wyjaśnił, czy kieruje Tobą zła wola, czy faktycznie nie rozumiesz co piszę? Bo na wszystkie Twoje wątpliwości odpowiedź znajduje się w moich postach.
Nie kieruje mną zła wola, a co do zrozumienia Twoich tekstów, nie ma problemu, ale nie odpowiadasz wprost na moje pytania lub zgrabnie je pomijasz.

Cytat:
Napisany przez Gregg
W odpowiedzi połączę to co powyże i poniżej, bo jedno jest uzupełnieniem czy raczej rozinieciem drugiego:

Napisany przez Gregg:
Żyj i pozwól życ innym. Generalnie - jeśli denrwuje cię goła baba w telewizji, to zmień kanał, a nie pisz pism protestacyjnych do KRRiT, prokuratury czy gdzie ci jeszcze przyjdzie do głowy. Tak po prostu. Otóż ja nie pouczam Ciebie jak masz żyć, co masz robić, co pisać, gdzie i jak. I tego samego oczekuję od Ciebie.

Zaimek ja oznacza, że pouczam Ciebie? Nie rozróżniasz ciebie, które dotyczy wszystkich i Ciebie, które dotyczy tylko Ciebie? To jest moje credo życiowe i prośba do innych. A oznacza na przykład, że nie zaglądam na fora innych serwisów technicznych, żeby sprawdzić czy ich też pouczasz co mają pisać na głównej stronie swoich portali.
Bardzo mnie zaskoczyło, że użyłeś tego przykładu , bo nietrudno się domyśleć, że nie chodzi o zaimek ja, tylko o ***8222;zmień kanał***8221;, ***8222;nie pisz pism***8221; ***8211; czy to nie jest pouczanie?
A tak przy okazji zastanowiłem się czemu z tak długiego tekstu wybrałeś ***8222;ja***8221; bo nie rozumiem.

Cytat:
Napisany przez Gregg
Nawiasem mówiąc - współpracuję z serwisem od kilku lat. Ile takich newsów zupełnie "nie związanych" naliczyłeś w ciągu ostatnich - powiedzmy - czterech lat? Ile to daje? Jeden na miesiąc? Tydzień? Częściej?
Nie prowadzę takich statystyk, bo nie widzę potrzeby. Ale każdy taki polityczny post obniża rangę serwisu ***8211; bo z technicznego robi się polityczny, zupełnie niepotrzebnie.

Cytat:
Napisany przez Gregg

Odpowiedź powyższa oznacza, że może pojawić się informacja o wprowadzeniu blokady w szkołach na "niektóre treści", o pałowaniu, o wprowadzeniu przepisu znacznie rozszerzającego zakres działania tzw. "tajemnicy państwowej" itp. Natomiast nie pojawi się informacja o wynikach wyborów na kongresie zjednoczeniewym takich czy innych parti, o wybraniu premiera, a wpływie bielinka kapustnika na pogłowie trzody chlewnej, o wyniku meczu czy podobne, czyli normalne wydarzenia czy procedury w normalnym demokratycznym kraju. Chcąc komuś dokopać zawsze można jego słowa sprowadzić do absurdu i wykazać, że jest idiotą (uwaga przewrażliwieni, mówię o sobie).
Bardzo ciekawy tok myślenia, ale trzymając się głównych zagadnień serwisu nie byłoby tego problemu, bo idąc dalej tym tokiem myślenia, np. jeśli bym znalazł informacje o podpaskach i tamponach na stronie głównej WWW.cdrinfo.pl i zapytał czemu one tu są, to też się czepiam, no bo chcę dokopać. Przyznaje, że dość ciekawe podejście.

Cytat:
Napisany przez Gregg
P.S. Dzięki Tobie, Para, doszedłem do okrągłej liczby ćwierć setki postów na forum. I na tym zamierzam poprzestać. Dziękuję dyskutantom, a wszystkich Czytelników serdecznie pozdrawiam.
Dziwnym trafem zapomniałeś odnieść się do mojej propozycji sondy o serwisie.
Taka sonda czy ankieta, wyjaśniła by czy czytelników strony WWW.cdrinfo.pl interesuje polityka w newsach nie związania z głównym wątkiem serwisu czy nie.
para jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.