Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 21.01.2010, 15:00   #31
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez evangelion69 Podgląd Wiadomości
Witam.

Czy jest możliwość aby podczas startu systemu nie pokazywało się to standardowe okno:



...tylko zwykły czarny ekran
Settings > System Encryption > Boot Loader Screen Options > Do not show any texts in the pre-boot ...


Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości
Ja właśnie zastanawiałem się nad zaszyfrowaniem całej partycji niesystemowej za pomocą TrueCrypta[6.3a], jednak mam pewną wątpliwość odnośnie tego czy istnieje sposób i jeśli tak to jaki to sposób, na odszyfrowanie tej partycji po jej zaszyfrowaniu.
Szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się bez utraty danych.
Encrypt/dectrypt partition in place.
Nie zwalnia to jednak od czytania ze zrozumieniem komunikatów pojawiających się przy konfigurowaniu procesu szyfrowania/deszyfrowania - bo można sobie oczywiście skutecznie wymazać dane...
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 21.01.2010 o godz. 15:02
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.01.2010, 15:55   #32
nabi1004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 5
nabi1004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Szyfrowanie i deszyfrowanie odbywa się bez utraty danych.
Dziękuję za odpowiedź.

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Encrypt/dectrypt partition in place.
Nie zwalnia to jednak od czytania ze zrozumieniem komunikatów pojawiających się przy konfigurowaniu procesu szyfrowania/deszyfrowania - bo można sobie oczywiście skutecznie wymazać dane...
Z przykrością muszę stwierdzić, że z żadnego menu programu nie mogę znaleźć podanej komendy "Encrypt/dectrypt partition in place."
W menu System jest jedynie komenda odnosząca się do zakodowanej partycji systemowej. Podejrzewam, że musiałem coś przeoczyć - tylko co?
nabi1004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 16:21   #33
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Bo jej nigdzie nie ma jako takiej

Napisałem Ci abyś wiedział jak to się zwie!

Przykład:


Tak jak pisałem myśleć i czytać ze zrozumieniem jeśli Ci twoje pliki miłe...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 18:14   #34
nabi1004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 5
nabi1004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję

I powoli zaczyna się robić jasne. Mój błąd bo nie podałem na jakim systemie pracuję[WinXP], a z komunikatu jaki mi się pojawił widzę, że dopiero od Visty jest to funkcja obsługiwana.




Nie wiem, czy przypadkiem nie zaszło małe nieporozumienie komunikacyjne, ale mogłem skomplikować trochę w pierwszym pytaniu.

Generalnie dla ćwiczenia przed szyfrowaniem dysku na komputerze, zdecydowałem, że zaszyfruję sobie pen-drive żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało.

I teraz już dzięki Twojej [@Patrix] pomocy wiem, że danych nie stracę. Jednak nie wiem jak odszyfrować dysk, który wcześniej zaszyfrowałem wraz z danymi.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-1.jpg  
nabi1004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 18:34   #35
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości

Mój błąd bo nie podałem na jakim systemie pracuję[WinXP], a z komunikatu jaki mi się pojawił widzę, że dopiero od Visty jest to funkcja obsługiwana.
Tak, wg screenu przy XP nie jest kolorowo...
Trzeba zrobić backup i zgrać go potem na zaszyfrowaną już partycję.



Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości
Jednak nie wiem jak odszyfrować dysk, który wcześniej zaszyfrowałem wraz z danymi.
System > Permanently Decrypt System Partition/Drive
Przy czym ja mam 100% zaszyfrowany dysk ale tak myślę, że dla woluminu będzie tak samo.

Druga opcja jest taka, że nagrywasz pliki/katalogi na płyty DVD bądź kopiujesz je na niezaszyfrowaną partycję.

Zasada jest taka, że jeśli plik wkleisz na zaszyfrowaną partycję to jest on szyfrowany, jeśli przenosisz plik w niezaszyfrowane miejsce jest on deszyfrowany. Sprawa totalnie automatyczna.
Inny przykład wysyłasz załącznik email, on też sam się deszyfruje i odbiorca emaila dostanie niezaszyfrowany plik.

Zaszyfrowana partycja to tzw sejf...
Wkładasz do... i wyjmujesz z sejfu na stolik obok...
Obrazowo rzecz ujmując.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 21.01.2010 o godz. 18:36
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 20:34   #36
nabi1004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 5
nabi1004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
System > Permanently Decrypt System Partition/Drive
Przy czym ja mam 100% zaszyfrowany dysk ale tak myślę, że dla woluminu będzie tak samo.

Druga opcja jest taka, że nagrywasz pliki/katalogi na płyty DVD bądź kopiujesz je na niezaszyfrowaną partycję.

Zasada jest taka, że jeśli plik wkleisz na zaszyfrowaną partycję to jest on szyfrowany, jeśli przenosisz plik w niezaszyfrowane miejsce jest on deszyfrowany. Sprawa totalnie automatyczna.
Jeśli chodzi o deszyfrowanie plików to ta kwestia jest dla mnie jasna.
Sam wcześniej używałem TrueCrypta i kontenerów plików, a teraz przyszła mi chęć zobaczenia czy nie lepiej zaszyfrować całej partycji - zawsze to więcej miejsca

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
System > Permanently Decrypt System Partition/Drive
Przy czym ja mam 100% zaszyfrowany dysk ale tak myślę, że dla woluminu będzie tak samo.
Oj, coś jednak nie mogę tej komendy wykonać. Pokazuje się poniższy komunikat.

Jedyne co teraz pozostaje mi rozwiązać to jak uczynić ponownie zaszyfrowany w 100% pendrive zwykłym pendrivem?
Cieszę się, że mogę poruszyć kwestię tu i, że wcześniej zamiast szyfrować całą partycję dyskową postanowiłem zrobić test na pendrivie.

Czy pozostaje mi coś poza formatowaniem pendrive - a w przyszłości jeśli zaszyfruję partycję niesystemową formatowanie jej?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-2.jpg  

Ostatnio zmieniany przez nabi1004 : 21.01.2010 o godz. 20:41
nabi1004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 20:43   #37
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości
Oj, coś jednak nie mogę tej komendy wykonać. Pokazuje się poniższy komunikat.
Czyli tak jak podejrzewałem - nie byłem pewien, to się tyczy tylko partycji systemowej (której to nie masz zaszyfrowanej więc dlatego błąd).
Przyznam nie deszyfrowałem pojedynczej partycji więc nie podam konkretnej opcji programu bo nie miałem potrzeby wyklikać tego.

Jeśli zaszyfrujesz dysk w 100% to ta opcja całkowicie go odszyfruje w razie potrzeby- przetestowane.


Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości
Jedyne co teraz pozostaje mi rozwiązać to jak uczynić ponownie zaszyfrowany w 100% pendrive zwykłym pendrivem?
Jeśli chcesz mieć pewność zachowania danych;
Ja bym po porostu skopiował z niego pliki, sformatował go na system plików fat32 czy jaki tam chcesz i ponownie wgrał na niego pliki.
Jeśli dane Cię nie obchodzą to to samo tylko bez kopiowania

Windows XP z tego co pamiętam bardzo ochoczo chce formatować na swój system plików partycje o nieznanym wg siebie formacie

Cytat:
Napisany przez nabi1004 Podgląd Wiadomości
Cieszę się, że mogę poruszyć kwestię tu i, że wcześniej zamiast szyfrować całą partycję dyskową postanowiłem zrobić test na pendrivie.
Najlepsze rozwiązanie, testy na czymś małym. Lepiej zamoczyć palec niż wskoczyć do basenu i a nóż umiem pływać...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 21.01.2010, 21:30   #38
nabi1004
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.01.2010
Posty: 5
nabi1004 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, w takim razie wszystko jasne

Raz jeszcze dziękuję za pomoc i podpowiedzi
nabi1004 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2010, 09:46   #39
amerger
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2010
Posty: 3
amerger w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak bezpiecznie stworzyć obraz partycji systemowej zaszyfrowanej TC (druga partycja na dysku niezaszyfrowana)?
czy wystarczy połaczyć pod inny komp dysk i zrobic Acronisem obraz partycji z opcją sektor po sektorze?
czy potrzebna jest do operacji płyta CD Acronis rescuse CD (i zniej wykonać obraz i przywrócenie obrazu)? - moim zdaniem przydałaby się płytka z samym programem do robienia obrazu bez odwoływania do danych z systemu (płytki jaka pod Acronnisem można zrobić jako ratunkową)

czy jest możliwość odpalenia bootowalnej płytki antywirusowej, np. Aviry, nod32?

Ostatnio zmieniany przez amerger : 05.04.2010 o godz. 10:37
amerger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2010, 12:40   #40
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
jak bezpiecznie stworzyć obraz partycji systemowej zaszyfrowanej TC (druga partycja na dysku niezaszyfrowana)?
U siebie rozwiązałem to w taki sposób, że dysk na którym trzymam kopie zapasowe jest zaszyfrowany tc. W systemie mam zainstalowany program do tworzenia kopii partycji, i co odpowiedni okres czasu wykonuje kopię dysku c oraz d.
Można to zrealizować też za pomocą bootcd z programem do tworzenia kopii, jednak wtedy ucieka nam 'automatyzacja'.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2010, 12:42   #41
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez amerger Podgląd Wiadomości
czy wystarczy połaczyć pod inny komp dysk i zrobic Acronisem obraz partycji z opcją sektor po sektorze?
Taki zabieg na pewno zadziała (ale dysk, na który przywracasz backup będzie musiał mieć tą samą liczbę sektorów), co do reszty nie wiem.
Należy pamiętać, że jeśli zrobisz backup na odpalonym szyfrowanym systemie to taka kopia nie będzie już zaszyfrowana
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2010, 22:06   #42
amerger
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2010
Posty: 3
amerger w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Taki zabieg na pewno zadziała (ale dysk, na który przywracasz backup będzie musiał mieć tą samą liczbę sektorów), co do reszty nie wiem.
Należy pamiętać, że jeśli zrobisz backup na odpalonym szyfrowanym systemie to taka kopia nie będzie już zaszyfrowana
zgadza się, sprawdziłem to na Acronisie, i nawet tego oczekiwałem, natomiast gdzies znalazłem opinie że Acronis robi kopie bezpośrednio z dysku pomijajac TC i byłem tym zdziwiony, bo przeciezaby Acronis widzi to co mu TC mówi że ma widzieć na dysku,
nie sprawdzałemn ale obaiwam się że taka niezaszyfrowana kopia zrobiona z zaszyfrowanej systemowej partycji może miec kłopoty z odpaleniem, bo własciciwe co za dane otrzyma Acronis od TC na temat MBR...?
można by taka kopię trzymac na zaszyfrowanej partycji ale czy by to była aby na pewno kopia bootowalna...

co do wielkości dysku to rzeczywiście najlepsza byłaby ta sama wielkość, ale chyba na większym dsyku o kilka MB też by ruszył
przynajmniej nie ma takiego problemu z wersjami systemu niezaszyfrowanymi, tutaj tez powinno tak być, może po prostu ten obszar będzie nie widoczny dla odpalonego zaszyfrowanego systemu?
amerger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 05.04.2010, 22:39   #43
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez amerger Podgląd Wiadomości
gdzies znalazłem opinie że Acronis robi kopie bezpośrednio z dysku pomijajac TC i byłem tym zdziwiony,
Jeśli uruchomisz go na działającym zaszyfrowanym systemie to owszem pominie TC bo ten program jest przeźroczysty dla Windows, po wpisaniu klucza dane/pliki potrzebne do użycia (w tym wypadku backup) są deszyfrowane w locie.

Cytat:
Napisany przez amerger Podgląd Wiadomości
obaiwam się że taka niezaszyfrowana kopia zrobiona z zaszyfrowanej systemowej partycji może miec kłopoty z odpaleniem
Owszem nie sprawdzałem, w MBR partycji systemowej stoi loader TC.

Cytat:
Napisany przez amerger Podgląd Wiadomości
bo własciciwe co za dane otrzyma Acronis od TC na temat MBR...?
Przyznaję ciekawa uwaga, nie interesowałem się tym
Jednak obstawiam, że powinno działać...

Cytat:
Napisany przez amerger Podgląd Wiadomości
co do wielkości dysku to rzeczywiście najlepsza byłaby ta sama wielkość, ale chyba na większym dsyku o kilka MB też by ruszył
Przy robieniu kopii bit po bicie i zgraniu tej kopii na większy dysk będzie działać, po prostu powinna zostać wolna przestrzeń, którą będzie można wykorzystać powiększając w dalszym etapie którąś partycję.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.04.2010, 05:04   #44
amerger
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.04.2010
Posty: 3
amerger w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ciekawy jestem czy jest sposób na uruchomienie bootowalnego antywirusa?
np. AVIRA ma wersję na płytkę CD
jeśli nie to pozostaje skanowanie systemu przy uruchamianiu, jaki darmowy antywirus z taką opcją? avast nie ma czegoś takiego (chyba że sam uzna że nie usunął wirusa), AVG też nie znalazłem.
amerger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.04.2010, 14:37   #45
maciejp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.04.2010
Posty: 2
maciejp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam takie pytanie, a w zasadzie prosbe o pomoc.
Opisze co chcialem uzyskac.
Chcialem zaszyfrowac udostepniana partycje.
Albo inaczej - udostepnic zaszyfrowana, w zasadzie na jedno wychodzic moze.
W kazdym razie - chcial bym, aby dzialo sie to bez mojego udzialu fizycznego. Tzn. padnie prad, komp ma sie podniesc, a wolumen "zadzialac"
Jak sprawa wyglada. System to W2k3. Partycja to windowsowy raid-5 zrobiony na dyskach dynamicznych (fizycznie nie sa to dyski na ktorych stoi system).
Zaszyfrowalem cala partycje, podmontowalem przez TC, udostepnilem w sieci.
Dziala.
Niestety, tylko do momentu restartu.
Po restarcie kompa, po zalogowaniu uzytkownika, wolument TC sam sie montuje (bo jest na keyfile zrobiony). Niestety jest to chyba juz za pozno zeby nie "zniknelo" udostepnianie w sieci. Zeby znowu zadzialalo - trzeba ponownie aktywowac udostepnianie.
Na stronce TC pisza, ze zeby to dobrze dzialalo dysk musi byc ustawiony jako System Favorites. A do tego wymagane jest zaszyfrowanie dysku systemowego. A dysku systemowego nie da sie zaszyfrowac za pomoca keyfile.
Teraz - dlaczego keyfile?
Zeby wszystko "zadzialo sie" automatycznie. Tzn. klucz jest na pendrive, volumen tc montuje przy starcie systemu.
Ale chyba nie jest to latwo uzyskac.
Czy ktos ma moze jakies doswiadczenia w tym temacie?
A, od razu napisze, ze nie chce robic tak, ze szyfruje dysk jako "container", taki container udostepniam i klient sobie montuje na kompie.
maciejp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
szyfrowanie, szyfrowanie danych, szyfrowanie dysku, truecrypt, truecrypt 5


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Nasze wybory Agusia Off topic 349 05.11.2007 18:59
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Po instalacji ser. od grafiki w XP zawiesza się a-dus Off topic 2 17.12.2002 17:33
Dlaczego na czacie wiadomości nie pojawiają się od razu po wysłaniu??? ZiP Off topic 5 31.08.2002 15:17


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.