Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 04.08.2004, 18:38   #1
Atlantis
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Atlantis
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 534
Atlantis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
awaria dysku twardego

Witam!!!

Mam pewien problem ze starym (około 3 GB) dyskiem Seagate, którego kiedyż używałem do przenoszenia plików. Po pewnym czasie odmówił posłuszeństwa.
BIOS go niby wykrywa, jest też widziany przez Windows (98), ale gdy próbuję wykonać na nim jakąkolwiek operację zaczynam rytmicznie "zgrzytać", zupełnie jakby próbował coś odczytać, a komputer się zawiesza. W DOSie mogę jeszcze sprawdzić zawartość dysku poleceniem DIR, po czym znowu się zawiesza, nie można zrobić scandiska, a przy próbowie sformatowania wywala komunikat "za mało pamięci".
Nie jest to jakiś wielki problem, ale wolę zapytać, może ktoś będzie wiedział co zrobić i uda mi się go uratować? Nie zleży mi na danych (bo dano zrobiłem backupa, jeszcze przed awarią) ale na samym dysku. To jakieś uszkodzenie fizyczne, czy możlie, że za wszystko jest odpowiedzialny błąd logiczny?
Atlantis jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.