Powrót   Forum CDRinfo.pl > Archiwizacja - Dyski twarde, SSD, pendrive, karty pamięci > Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software

Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 11.05.2012, 00:35   #1
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
OCZ Vertex Plus padł

Po ok. pół roku odszedł do krainy wiecznych łowów OCZ Vertex Plus 60 GB. Od razu po zakupie zaktualizowałem firmware do 3.55, bo podobno ze starszym dyski padały. Jak widać z tym też.

Nie jest wykrywany w BIOSie ani przez windowsa podpięciu go do innego komputera.

Szczęście w nieszczęściu że istotne rzeczy przed majowym weekendem przekopiowałem na laptopka którego brałem na wyjazd, więc nic istotnego nie straciłem. A bardzo bym płakał nawet, gdybym stracił dane choćby z jednego miesiąca.

Padł bez żadnego ostrzeżenia SMART czy objawów - normalna praca, wyłączenie (nie usypiałem oczywiście na SSD). Następnego dnia przy starcie BIOS krzyczy, że nie ma dysku z systemem.

Przestroga i rada stara jak świat - róbcie backupy

Niby to wiem, niby mam fajny programik (AllWay Sync - polecam) do tego, że między kilkoma domowymi komputerami synchronizują się dane użytkowników. A od dawna windę tak konfiguruję, żeby dane użytkowników były w jednym katalogu i nie na dysku systemowym. BTW szkoda, że MS nie poszedł śladem Linuxa i nie zrobił tego standardowo, że dane "home" są bezpieczne nawet przy formacie. Więc teoretycznie każdy mógłby usiąść przy każdym kompie i zalogować się na siebie i mieć w miarę aktualne swoje dokumenty i inne pliki, ale...
Ale w programiku nie ustawiłem harmonogramu, bo różne kompy o różnych porach są włączone a do tego jego odpalenie w czasie pracy potrafi przeszkadzać. Więc synchronizuję dane jak mi się przypomni. Oj, dawno go poprzednio odpalałem

OCZ po zarejestrowaniu ticketa kazał wysłać dysk do Holandii. Chyba odeślę sprzedawcy. Dla tego dysku nie znalazłem na forum OCZ flasha destrukcyjnego który przy innych konstrukcjach podobno potrafi ożywić dysk.
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.05.2012, 07:46   #2
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To Twój SSD tak jak mój HDD.
Pewnego dnia nie wstał z uśpienia.

Silnik nie kręci, w BIOSie nie widać, w SMART było czysto.

Chyba go oddam do elektronika (po gwarancji jest juz dawno)...może padło coś z zasilaniem?

btw a dlaczego nie usypiać na SSD?
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2012, 08:36   #3
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
btw a dlaczego nie usypiać na SSD?
Tak naprawdę to chodzi o hibernację albo hybrid sleep. A nie o to tradycyjne usypianie (gdzie dane pozostają w pamięci RAM).

A przyczyny są dwie:
1. Niewiele szybsze budzenie, niż odpalenie windowsa.
2. Skrócenie żywotności SSD która zależy od tego, ile razy komórka pamięci została zapisana - a przy hibernowaniu (tak samo działa usypianie w win7) na dysk jest zrzucana cała pamięć komputera. Więc kilka gigabajtów zostaje zapisanych.

Podobne jest uzasadnienie wyłączenia defragmentacji - czas dostępu nie zależy tu od poszatkowania dysku a defragmentacja zapisuje ogromne ilości danych (przerzuca wiele plików).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.05.2012, 09:39   #4
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Takie usypianie jest tylko w windows Vista i 7.
Można to wyłączyć - w ustawieniach zasilania o ile pamietam "zezwalaj na tryb uśpienia hybrydowego".
Inne systemy usypiają się normalnie.

Różnica jest spora (choć faktycznie mniejsza niz przy HDD), bo wszystkie programy są uruchomione, a cache dyskowe jest zapełnione.
Komputer uruchamia się szybciej niż przejdzie przez BIOS.

Ale tak czy inaczej troche kicha że padł... niestety to nie jest odosobniony przypadek i o ile HDD najczęściej padają powoli to SSD z tego co widze prawie zawsze od razu i na amen.
Tak jak pendrive i karty.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 11.05.2012 o godz. 09:43
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
OCZ Vertex 2 Raid0 SSD AleX69 Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 5 25.01.2012 00:30
OCZ Vertex 3 / Agility 3 / Solid 3 - BSOD! latet Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 30 18.09.2011 21:42
OCZ Vertex Raid0 3x 30GB zorg Dyski HDD, SSD - Opinie, testy i recenzje 6 11.06.2010 22:10
Padł LG 4165B czy zamienić na NEC ND-3540? Mopett Napędy optyczne DVD 5 02.04.2006 18:06
Dysk twardy padł, gwarancja PIOTR34 Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software 9 02.03.2005 18:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.