![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
|||||||
| Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software Tematy dotyczące problemów, porad i oprogramowania przeznaczonego dla dysków twardych oraz SSD. |
![]() |
|
|
Opcje związane z dyskusją | Ocena dyskusji | Tryby wyświetlania |
|
|
#1 |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 18.02.2016
Posty: 3
![]() |
dysk 2,5 pata na USB
Na początek witam się, jako że to mój pierwszy post na forum.
![]() Szukam najtańszego rozwiązania, by podłączyć dysk pod usb. Dyski 2,5 pata są w tej chwili chyba najtańsze (i całkiem wygodne gabarytowo), ale zastanawiam się czy taka przejściówka [załącznik] bez zewnętrznego zasilania da radę ruszyć dysk i go normalnie "utrzymać". Słyszałem jeszcze coś o mostkowaniu pinów, ale nie wiem czy to się tyczy mojego problemu. USB 2.0 to 5V 500mA. Dyski mają na naklejkach napisany pobór (znalazłem nawet taki 3.3V i 500mA). Myślicie, że mogę zaufać tym naklejkom i dysk normalnie ruszy? Niestety nie mam tego jak przetestować. Widziałem też kieszenie na dyski ide i niektóre mają dwa USB dla pewności. Zastanawia mnie tylko jak nowoczesne dyski sata 2,5 działają jako dyski zewnętrzne w kieszeniach z jednym tylko USB, skoro mają wyższy pobór mocy niż ata? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. |
|
|
|
| #ads | |
|
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Administrator
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 39,048
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Bardziej martwiłbym się o rzeczywisty prąd dawany przez komputer na port USB, bo z tym bywa bardzo różnie.
![]() Sam mam kilka dysków (ATA i SATA) ale w tanich obudowach (nie z przejściówką jak na obrazku) - szczęśliwie każdy z nich bez kłopotu śmiga na pojedynczym kablu USB.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii. Moje filmy są tutaj. ![]() Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane. ![]() |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 18.02.2016
Posty: 3
![]() |
Dzięki za odpowiedź.
Myślisz, że w tych kieszeniach siedzi jakaś lepsza elektronika? Może coś co podbija te volty/ampery? |
|
|
|
|
|
#4 |
|
Hibernant
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Na Twoim miejscu zaczekałbym kilka lat na USB 3.1 gen2. Będziesz wtedy mógł z kabla zasilić wszystko i Chińczyki na pewno zrobią jakiś podobny kontroler do powyższego.
Ja w każdym razie mam taki jaki wkleiłeś. W zestawie był jeszcze zasilacz, który nie daje rady zasilić 3,5 HDD i ODDW, więc nie robiłbym sobie nadziei na zasilanie z USB... ![]() Kieszenie z kolei są drogie i nieporęczne.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o: | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF |
|
|
|
|
|
#5 |
|
____
![]() Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
![]() ![]() ![]() |
Duża część zewnętrznych obudów posiada interfejs USB 3.0 i kable przystosowane do większego poboru prądu (zgodnie ze specyfikacją USB 3.0).
Patrząc na grubość kabelka ze zdjęcia i biorąc pod uwagę, że korzysta z portu USB w wersji 2.0: będzie loteria. Osobiście bym tego nie kupił.
__________________
Pozdrawiam Misiek4 |
|
|
|
|
|
#6 |
|
Hibernant
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Teraz nie ma USB 3.0 tylko jest nim USB 3.1 gen1.
I to stare USB 3.1, czyli USB 3.1 gen2 pozwala na zasilanie większym napięciem. Nie wiem co oni tam palili, ale też byłem w szoku.
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o: | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Administrator
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 39,048
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() Najlepsza droga do zniszczenia sprzętu.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii. Moje filmy są tutaj. ![]() Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane. ![]() |
|
|
|
|
|
#8 |
|
Get a Mac!
![]() Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,564
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Jakos caly cywilizowany swiat uzywa Thunderbolt 2 ktory ma 18V i nic nie plonie ;-).
|
|
|
|
|
|
#9 |
|
Administrator
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 39,048
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Na pewno nie cały.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii. Moje filmy są tutaj. ![]() Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane. ![]() |
|
|
|
|
|
#10 | |
|
Moderator
![]() Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,927
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Cytat:
gadaj co paliles
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs. |
|
|
|
|
|
|
#11 |
|
Hibernant
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o: | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF |
|
|
|
|
|
#12 |
|
Administrator
Zlotowicz
![]() Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 39,048
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Nie wierzę. Nie wiesz jakie zagrożenia niesie przekroczenie nominalnych napięć?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii. Moje filmy są tutaj. ![]() Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane. ![]() |
|
|
|
|
|
#13 |
|
Zarejestrowany
Data rejestracji: 18.02.2016
Posty: 3
![]() |
Panowie, już z tych wypowiedzi nic więcej do tematu nie wywnioskowałem.
|
|
|
|
|
|
#14 |
|
Guru
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
bo trochę offtop się zrobił...
__________________
Porady oraz pytania wyłącznie na forum!!!
|
|
|
|
|
|
#15 |
|
Hibernant
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,115
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Nie jestem elektronikiem i mam niemal zerową wiedzę na ten temat. Zakładam, że jeżeli producent ustalił taką, a nie inną specyfikację techniczną standardu to jest ona bezpieczna (w przeciwnym razie przestałaby być standardem z racji częstych awarii, usterek, uszkodzeń sprzętu etc. a co za tym idzie niechęcią implementacji).
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o: | PSX | PS2 | PS3 | Xbox | FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF |
|
|
|
![]() |
|
|
Podobne dyskusje
|
||||
| Dyskusja | Autor | Forum | Odpow. | Ostatni Post |
| Chuck Norris | Morris | Humor | 111 | 07.10.2018 02:42 |
| Dysk twardy 120GB 3,5" przez USB do laptopa - problem | meprzemek | Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software | 3 | 28.08.2009 23:57 |
| Windows na dysku USB | mikas | Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software | 3 | 25.01.2007 00:16 |
| nie dziala nagrany plik | MrBiedrona | Napędy optyczne DVD | 17 | 22.10.2005 15:57 |
| Przenoszenie systemu z PATA na RAID SATA | Wawelski | Off topic | 5 | 21.08.2004 11:20 |