Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Hardware

Hardware Problemy, dyskusje o konsolach, akcesoriach i sprzęcie.

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 29.12.2007, 12:54   #1
Team Member
Zlotowicz

Data rejestracji: 18.10.2002
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
[ARTYKUŁ] [XBX] Podstawowe informacje o konsoli

Cytat:
Napisany przez CDRinfo.pl
Xbox - zanim się jeszcze pojawił już budził spore kontrowersje. Raz, że M$ miał niemal zerowe doświadczenie jeśli chodzi o rynek konsol, a dwa że konsola miała być (i jest) zbudowana ze stricte PC-towych części. Jak się wkrótce okazało był to strzał w dziesiątkę. Konsola okazała się prosta w oprogramowaniu, dysk twardy pozwala na wgrywanie przez gry tymczasowych danych (które skracają loadingi), praktycznie nieograniczona ilość miejsca na save'y (brak konieczności dokupywania kart pamięci) i odtwarzanie podczas gry własnych soundtracków.

Niestety, mimo tych wszystkich (oczywiście jak na owe czasy) rewolucyjnych zmian, konsola sprzedawała się kiepsko (szczególnie w Japonii). Dziś, kiedy Xbox jest już praktycznie martwy, uważam że jest to konsola niedoceniona, z małą biblioteką dobrych gier, ale za to ze świetnym zapleczem homebrew, a za sprawą Xbox Media Center, doskonałym centrum domowej rozrywki, które stanowi nie byle konkurencję dla wielokroć droższych (i uboższych) odtwarzaczy stacjonarnych.
Zapraszamy do przeczytania artykułu: [XBX] Podstawowe informacje o konsoli

Ostatnio zmieniany przez Berion : 29.12.2007 o godz. 12:57
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.12.2007, 13:13   #2
Spamerzyna

Data rejestracji: 24.09.2006
Grześiu748 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Bardzo dobry artykuł

Przydałoby się zrobienie kilku fotek

EDIT: Filmik z fragowania nie działa

Ostatnio zmieniany przez Grześiu748 : 29.12.2007 o godz. 13:33
Grześiu748 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2007, 13:32   #3
konsolowy Nostradamus

Data rejestracji: 24.06.2004
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A dziękujemy.

O jakie konkretnie fotki pytasz?
Stary 29.12.2007, 13:35   #4
Spamerzyna

Data rejestracji: 24.09.2006
Grześiu748 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
np. rodzaje padów, stickery z informacjami, fotki różnych dashów itp
Grześiu748 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2007, 13:42   #5
konsolowy Nostradamus

Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Stickery można załatwić. Różnych padów? Myślałem nad zdjęciami S-ki i Balona, ale niestety ja i moi znajomi posiadamy tylko S-ki.

Co do dashy to imo chybiony pomysł bo te można "skinować" i w większości z nich dowolnie dopasowywać elementy, ich pozycję itd. Porównaj np. XBMC ze skinem mc360 i standardowy project mahen 3.

PS: filmik już działa.

Ostatnio zmieniany przez Berion : 29.12.2007 o godz. 13:52
Berion jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2007, 13:53   #6
Data rejestracji: 18.05.2004
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Od razu wspomnę, że temat konsol jest mi zupełnie obcy. Ale zajrzałem przez ciekawość - w końcu to informacje podstawowe. No i w pewnych miejscach miałem wrażenie, że art pisany jest po niemiecku, tzn. w zupełnie nieznanym mi języku... No bo np:

Cytat:
"Jak mogę rozpoznać model napędu?"
Można to sprawdzić pod większością dashy jak np. na UX czy XBMC.
wyjaśnienie posługując się konsolowym slangiem 'dash' nic mi nie mówi, a końcu miały być to podstawy

Zainteresował mnie też jeszcze jeden temat - jakie jest techniczne wytłumaczenie faktu, że nośniki nagrywalne skracają żywotność lasera?
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.12.2007, 13:55   #7
konsolowy Nostradamus

I dlatego jest słownik ;]

Trochę w tym jest mojej winy, bowiem "dashboard" był wcześniej przed "napędem". Poprawię na pełne nazwy, ale to wieczorem.

PS: w takim samym stopniu jak te w PC. Napędy w konsolach są znacznie gorszej jakości. Jakie jest tego techniczne wyjaśnienie to nie wiem. Nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałem.

Ostatnio zmieniany przez Berion : 29.12.2007 o godz. 13:59
Stary 29.12.2007, 17:43   #8
-=Advokat^Diabła=-

Data rejestracji: 14.02.2005
Desden zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Od razu wspomnę, że temat konsol jest mi zupełnie obcy. Ale zajrzałem przez ciekawość - w końcu to informacje podstawowe. No i w pewnych miejscach miałem wrażenie, że art pisany jest po niemiecku, tzn. w zupełnie nieznanym mi języku... No bo np:

wyjaśnienie posługując się konsolowym slangiem 'dash' nic mi nie mówi, a końcu miały być to podstawy
Staramy się zawsze sięgać po nowoczesny słownik języka polskiego ze wszystkimi jego akcentami - czasami są pewne niedopatrzenia

ps. dashboard jest czyms dla konsoli jak dla nas windows ale to wskrocie...
Stary 30.12.2007, 03:01   #9
Użyszkodnik

Data rejestracji: 29.03.2001
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Włos się jeży przy lekturze tego FAQ...
Na szybko wyłapałem:
- złączka na kablu od pada - służy do zastosowania przedłużacza, aby można było grać z większej odległości od konsoli, to co napisał autor na ten temat pozostawię bez komentarza... Poza tym ona jest przy wtyczce a nie gnieździe.
- nigdzie nie ma info o podłączaniu pada do PC czy od PSX, co umożliwiają znajdujące się na rynku moduły/przejściówki, że nie wspomnę o możliwości podłączenia myszy i klawiatury PS/2, przy czym tylko niektóre z nich mają możliwość regulacji czułości dla myszki.
- "Czy mogę podłączyć Xboxa do telewizora plazmowego lub LCD?" - w odpowiedzi napisano stek bzdur. Oczywiście, że można, ale trzeba dokupić kabel COMPONENT - i nie jest to to samo, co kabel RGB czy SCART, gwoli ścisłości. Po przełączeniu konsoli w tryb NTSC w oryginalnym Dashu od M$ (lub programem "EnigmahVideoSelector") uzyskujemy dostęp do rozdzielczości 16:9 oraz trybów 480p/i, 720p oraz 1080i. Obraz, szczególnie w tym ostatnim, powala na kolana. Jedyny minus to zasobożerność, moja konsola w tym trybie momentami przycina w XBMC, ale gry i filmy chodzą dobrze.
- Modele konsol - wersja 1.6 uznawana jest za ostatnią, ale pojawiła się też wersja 1.6b. Różnią się użytym chipsetem graficznym (chyba) a na 100% kościami RAM. Im wyższy model konsoli, tym bardziej pracochłonna przeróbka (modchip), o tym autor nie wspomina wcale.
- Odczyt CR-R - stare konsole czytały, wersja 1.0 bodajże. Potem M$ to zablokował. Istnieją w sieci tutoriale zmiany FW napędu oraz grzebania przy potencjometrze prądu lasera. Osobiście żadnych nie próbowałem.
- brak informacji jaki dysk max można do konsoli włożyć, jak też ostrzeżenia, że nie wszystkie dyski chcą z konsolą poprawnie działać, głównie przez brak możliwości ich zablokowania. Szczegóły w sieci. Osobiście używam 250GB Seagate i daje się blokować, jest też bardzo cichy. Jedynie bios M8+ wymaga dla dużych dysków przeedytowania (odpowiednia wersja programu EVtool), gdyż defaultowo nie ma w nim włączonej obsłkugi partycji G, a bez niej część dysku nie będzie widoczna dla konsoli. Przy dużych dyskach partycja F może mieć max 137 GB, G zawiera resztę.
- Jeżeli ktoś ma w domu router i sieć, albo przynajmniej kompa z którego korzysta dość często, należy rozważyć sens wymiany dysku w konsoli na inny. Gracze to zapewne docenią - raz wgrane gry na dysk wczytują się dużo szybciej, i oszczędzamy napęd. Jednak jako domowe centrum rozrywki XBMC umożliwia pobieranie danych protokołem SMB, który powoduje, że podłączenie konsoli do domowej sieci i udostępnienie wybranego katalogu z komputera programem "ccxgui" umożliwia oglądanie filmów prosto z dysku komputera, nawet w 1080i i z dźwiękiem AC3.
- Dostęp do generowania dźwięku AC3 oraz trybu DTS (które kość w XBOX ma zaimplementowane) umożliwia jedynie zakup kabla COMPONENT, gdyż on powoduje przełączenie konsoli w odpowiedni tryb. Bez niego mamy tylko zwykłe stereo, a odpowiednie opcje w XBMC są niedostępne lub nawet niewidoczne. Polecam zakup kabla z wyjściem optycznym dla dźwięku, dzięki któremu nawet najtańszym kabelkiem podłączając konsolę do amplitunera kina domowego uzyskujemy pełną funkcjonalność kina - o ile amplituner posiada wbudowane odpowidnie dekodery.
- w sekcji "Jaki dashboard jest najlepszy?" widzę błąd - XBMC jest programem - kombajnem multimedialnym, który można za pomocą odpowiedniego skrótu zmusić do bezpośredniego ładowania się JAKO Dashboard, to zasadnicza różnica w stosunku do Dashboardów typu EvoX na przykład.
- jeżeli jest to FAQ to autor mógłby sobie darować pisanie, ze to co On używa jest super, a wszystko inne jest "be", odnosi się to do EvoX ale nie tylko. FAQ powinien zawierać tylko suche fakty.
- "Czy mogę skopiować save na np. Pendrive'a?" - mała uwaga - nie każdy pendrive konsola obsłuży, podobnie jest z komputerami przecież (i aparatami foto). XBoX wymaga pendrive widzianego jako dysk. Nalezy o tym dla ścisłości wspomnieć.
- "Czego potrzebuję abym mógł grać na Xbox Live?" - tu nie napisano, że nowoczesnie biosy mozna wyłączać bardzo szybko, np. DuoX2GS rozróżnia wciśnięcie klawisza Eject od Power i zaleznie od tego uruchamia konsolę z Modchipem lub bez niego. Nie potrzeba żadnego wyłącznika wyprowadzać na zewnątrz.

To narazie tyle, co wyszło po pierwszym czytaniu

EDYTKA: nie widzę nigdzie opisu, iż w zastosowaniu jako domowe centrum rozrywki pomaga solidnie dokupienie pilota, najlepiej oryginalnego M$. Wówczas sterujemy konsolą siedząc wygodnie w fotelu. Pakiet XBMC plus PILOT oraz podłączenie tego kablem Component do LCD jak też dźwięku kablem Coaxial lub Toslink do kina domowego, może na dzień dzisiejszy nie jest rozwiązaniem tanim, ale o wiele praktyczniejszym od dowolnego gotowego zestawu sklepowego z DVD.

W załącznikach zdjęcia tacek napędów.
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-philips.jpg   -b-samsung.jpg   -c-thomson.jpg  
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"

Ostatnio zmieniany przez Monter : 30.12.2007 o godz. 03:27
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2007, 04:38   #10
Team Member
Zlotowicz

Data rejestracji: 18.10.2002
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
No proszę, nie wiedziałem Monter, że należysz do grona konsolowców Dzięki za uwagi i jak znajdziesz coś jeszcze, to Berion na pewno będzie wdzięczny.

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.12.2007, 10:22   #11
konsolowy Nostradamus

Cytat:
Napisany przez Monter Podgląd Wiadomości
[...] złączka na kablu od pada - służy do zastosowania przedłużacza, aby można było grać z większej odległości od konsoli, to co napisał autor na ten temat pozostawię bez komentarza... Poza tym ona jest przy wtyczce a nie gnieździe. [...]
Też. Choć przyznam, że o tym nie wspomniałem. Poprawię.

Cytat:
[...] nigdzie nie ma info o podłączaniu pada do PC czy od PSX, co umożliwiają znajdujące się na rynku moduły/przejściówki, że nie wspomnę o możliwości podłączenia myszy i klawiatury PS/2, przy czym tylko niektóre z nich mają możliwość regulacji czułości dla myszki. [...]
Wiadomo, że są są przelotki na zwykłe USB i porty od padów z innych konsol. No ale fakt, wypadałoby dopisać.

Co do klawiatur/mysz dedykowanych Xboxowi to nigdy z nimi nie miałem do czynienia, a portów jeszcze nie przerabiałem.

Cytat:
[...] "Czy mogę podłączyć Xboxa do telewizora plazmowego lub LCD?" - w odpowiedzi napisano stek bzdur. Oczywiście, że można, ale trzeba dokupić kabel COMPONENT [...]
A czy ja napisałem, że nie można...?

Cytat:
[...] przełączeniu konsoli w tryb NTSC w oryginalnym Dashu od M$ (lub programem "EnigmahVideoSelector") uzyskujemy dostęp do rozdzielczości 16:9 oraz trybów 480p/i, 720p oraz 1080i. Obraz, szczególnie w tym ostatnim, powala na kolana. Jedyny minus to zasobożerność, moja konsola w tym trybie momentami przycina w XBMC, ale gry i filmy chodzą dobrze. [...]
Fakt, nie pomyślałem o tym. MSDasha nie mam, Enigmah rzadko używam i napisałem to jak dla natywnej 480, która jest upscalowana nie przez konsolę a telewizor i to wygląda strasznie.

Cytat:
[...] Modele konsol - wersja 1.6 uznawana jest za ostatnią, ale pojawiła się też wersja 1.6b. Różnią się użytym chipsetem graficznym (chyba) a na 100% kościami RAM. [...]
Zwana też niekiedy 1.7.

RAM jest nieistotny bo i tak dodatkowego w 1.6 sie nie wlutuje.

Co do chipsetu to przyznam, że nie pamiętam.

Cytat:
[...] Im wyższy model konsoli, tym bardziej pracochłonna przeróbka (modchip), o tym autor nie wspomina wcale. [...]
IMO bzdura. Na 1.6 jest o tyle więcej roboty, że trzeba odbudować LPC, ale o tym jest wspomniane wielokrotnie.

Cytat:
[...] Odczyt CR-R - stare konsole czytały, wersja 1.0 bodajże. Potem M$ to zablokował. Istnieją w sieci tutoriale zmiany FW napędu oraz grzebania przy potencjometrze prądu lasera. [...]
To nie zależy od modelu konsoli, a modelu napędu.

Cytat:
[...] brak informacji jaki dysk max można do konsoli włożyć, jak też ostrzeżenia, że nie wszystkie dyski chcą z konsolą poprawnie działać, głównie przez brak możliwości ich zablokowania. [...]
Cytat:
"Czy każdy dysk będzie kompatybilny?"
Każdy na PATA (czyli dowolny ATA33, ATA100 lub ATA133), nie każdy za to da się zablokować.
Logiczne, że przy biosach, które wymagają zablokowanego dysku i soft-modzie taki dysk się nie nadaje.

Cytat:
[...] Jedynie bios M8+ wymaga dla dużych dysków przeedytowania (odpowiednia wersja programu EVtool), gdyż defaultowo nie ma w nim włączonej obsłkugi partycji G, [...]
Jak to nie ma!? Właśnie M8+ ma...

Cytat:
[...] Przy dużych dyskach partycja F może mieć max 137 GB, G zawiera resztę. [...]
Bzdura. F:\ może mieć dowolną wartość (o ile bios wspiera LBA48).

Cytat:
[...] Jednak jako domowe centrum rozrywki XBMC umożliwia pobieranie danych protokołem SMB, który powoduje, że podłączenie konsoli do domowej sieci i udostępnienie wybranego katalogu z komputera programem "ccxgui" umożliwia oglądanie filmów prosto z dysku komputera, nawet w 1080i i z dźwiękiem AC3. [...]
Nie wspomniałem o tym. Mój błąd.

Cytat:
[...] w sekcji "Jaki dashboard jest najlepszy?" widzę błąd - XBMC jest programem - kombajnem multimedialnym, który można za pomocą odpowiedniego skrótu zmusić do bezpośredniego ładowania się JAKO Dashboard, to zasadnicza różnica w stosunku do Dashboardów typu EvoX na przykład. [...]
Dashboard to tak jak napisałem, każdy program, który jest bootowany przy starcie konsoli przez bios. A to czy to jest XBMC czy zenekdash to jest nie istotne. Podobnie jak sposób w jaki to robi bios, czy w jaki my to zrobimy (vide skróty).

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wgrał XBMC na C:\ i zmienił nazwę *.xbe na xboxdash, evoxdash czy jak to sobie w biosie ustawiłeś (można samemu hexami się pobawić).

Podsumowując: żadna różnica.

Cytat:
[...] jeżeli jest to FAQ to autor mógłby sobie darować pisanie, ze to co On używa jest super, a wszystko inne jest "be", odnosi się to do EvoX ale nie tylko. FAQ powinien zawierać tylko suche fakty. [...]
To są moje prywatne wtrącenia. Postaw się w roli n00ba, który nie wie przez brak doświadczenia czego użyć i jak sobie skonfigurować to czy tamto. Wówczas taka sugestia jest dla niego pomocna.

A Evox jest do dupy, tak czy siak. Nie potrafi niczego czego nie potrafią inne dashe jak. XBMC, UX czy AVA. Do flashowania chipów i tak lepszy jest raincoat czy X-Flash.

Cytat:
[...] Czy mogę skopiować save na np. Pendrive'a?" - mała uwaga - nie każdy pendrive konsola obsłuży, podobnie jest z komputerami przecież (i aparatami foto). XBoX wymaga pendrive widzianego jako dysk. Nalezy o tym dla ścisłości wspomnieć. [...]
Konkretnie to PD sformatowany na FATX. Zależy też pod co go podłączymy bo jeśli pod slot na MU to jest wtedy traktowany jak memorka i np. MSDash zapyta się czy sformatować (inaczej można tylko pod XDK).

Cytat:
[...] "Czego potrzebuję abym mógł grać na Xbox Live?" - tu nie napisano, że nowoczesnie biosy mozna wyłączać bardzo szybko, np. DuoX2GS rozróżnia wciśnięcie klawisza Eject od Power i zaleznie od tego uruchamia konsolę z Modchipem lub bez niego. Nie potrzeba żadnego wyłącznika wyprowadzać na zewnątrz. [...]
Fakt.

Cytat:
[...] nie widzę nigdzie opisu, iż w zastosowaniu jako domowe centrum rozrywki pomaga solidnie dokupienie pilota, najlepiej oryginalnego M$. Wówczas sterujemy konsolą siedząc wygodnie w fotelu. [...]
Wszystko można padem zrobić i nie każdy lubi piloty. Ja np. nie i zawsze się dziwiłem po co komu piloty do telewizora i milionem przycisków jak można było zrobić pada i nawigację po memu. No taki już ze mnie ekscentryk ;]

Dodam.

Cytat:
[...] W załącznikach zdjęcia tacek napędów.
Twoje własne?

Ostatnio zmieniany przez Berion : 30.12.2007 o godz. 10:29
Stary 30.12.2007, 10:27   #12
.::MaNNErS:SuCk::.

Data rejestracji: 25.02.2004
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
kiepsko wypada sie ten artylul ...

Cytat:
"Co to jest SCART?"
Z francuskiego "Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs" (Stowarzyszenie Producentów Odbiorników Radiowych i Telewizyjnych) zwane także Peritel lub Euro. Jest to złącze, które łączy konsolę z telewizorem kablem composite.

"Co to jest kabel RGB?"
Podobnie jak "eurozłącze" (SCART), służy do połączenia konsoli z telewizorem - oferuje za to znacznie lepszą jakość obrazu niż standardowy kabel.
toc to bzdura ... nazewnictwo scart i rgb oznacza jedno i to samo
kabel z eurozlaczem - http://pl.wikipedia.org/wiki/Scart
Nazwa:  kabel_xbox_bigben4.jpg, 
obejrzany:  1525 razy, 
rozmiar:  15.7 KB.

Cytat:
"Czy mogę podłączyć Xboxa do telewizora plazmowego lub LCD?"
Tak, efekt będzie porażający i to niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Obraz na takim TV jest nienaturalnie rozciągnięty, rozmyty etc. (upscalling).
hmmm - no coz do tego co napisal Monter@ moge tylko dodac ...
6 tytuly w 1080i
24 tytuly w 720p
252 tytuly w 480p

dla porownania na PS2 wydano 21 tytuly w 480p

Nazwa:  8984556802917.JPG, 
obejrzany:  1459 razy, 
rozmiar:  4.0 KB.

Nazwa:  high-definition-av-pack-contents.jpg, 
obejrzany:  2975 razy, 
rozmiar:  10.6 KB.

lista gier znajdziecie tutaj HDTV Video Game Database
wyzej wymienione kable posiadaja jeszcze mozliwosc podawanie dzwieku w 5.1 (optical) - tu dzwiek przestrzenny posiada 73 gry
Stary 30.12.2007, 10:34   #13
konsolowy Nostradamus

Cytat:
Włos się jeży przy lekturze tego FAQ...
Cytat:
kiepsko wypada sie ten artylul ...
Dzięki, miło wiedzieć że dwa/trzy miesiące (nie non stop oczywiście) spędzone nad pisaniem tego FAQ i grafiką były daremne.

Fakt, może i te kable nie do końca mi wyszły, ale geez... czy to jest cały FAQ? Powyższe dwa cytaty całkowicie degradują wartość FAQ - a niesłusznie. Gdzie indziej w sieci znajdziecie taki zbiór faktów i informacji w jednym, konkretnym miejscu?!
Stary 30.12.2007, 10:39   #14
.::MaNNErS:SuCk::.

Data rejestracji: 25.02.2004
AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>AleX69 po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Berion@ popraw i nie ma o czym gadac - bo zaraz inni sie zaczna smiac co za glupoty z cdrinfo wypisuja w artykulach

wiesz jak jest jak zie zlapie na glupotach na poczatku - to juz reszty sie nie chce czytac
Stary 30.12.2007, 17:51   #15
Użyszkodnik

Data rejestracji: 29.03.2001
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Hm, wyraziłem się na podstawie własnych doświadczeń. To, że coś jest jak pisze autor dobitnie "do dupy" to już musi ocenić moim zdaniem sam użytkownik, a nie autor faq, bo wtedy ono jest ukierunkowane, zeby nie rzec - sponsorowane (takie modne słowo ostatnio). Szczególnie wobec jak to ująłeś - "noobów" - cokolwiek to oznacza.

Jeżeli to ma być FAQ to miejsca na prywatę w nim nie ma. Jeżeli artykuł - spoko.

Co do myszek i klawiatur dedykowanych konsoli, to nic o takich nie wiem, nie licząc jakichś podróbek - wyłącznie stylistycznych. PS/2 to PS/2 i tu nic się nie zmienia.

"Czy mogę podłączyć Xboxa do telewizora plazmowego lub LCD?" - tu spór polega na tym, że napisałeś, ale w innym miejscu. Twój "noob" jak to określiłeś nie sądzę, by czytał wszystko. Podobnie z dyskami i ich niemoznością zablokowania - napisano o tym na innej stronie, do której odsyłasz - powiedz mi ile ludzi w niego kliknie? W tym jednym konkretnym miejscu jest napisane, że nie można, i tego się właśnie uczepiłem

Co do dysku - w związku z początkowymi ograniczeniami właśnie założenie partycji F większej niz 137 GB nie jest możliwe, stąd wzięła się partycja G. Z resztą na ich wielkość wpływu się nie ma, sam o tym napisałeś W innym miejscu

Podsumowania tematu słuszności posiadania pilota boję się komentować... Nie wiem tylko jak inni czytelnicy zareagują na fakt konieczności wstawania z fotela i obsługowania konsoli przewodowym padem, skoro news ze strony głównej zapowiada drzemiące w konsoli możliwości zastosowania jako domowego centrum rozrywki. Proponuje zrobić na ten temat może sondę ?

Co do SCART i RGB to jest to faktycznie nazewnictwo tej samej metody rozdziału kolorów na trzy bazowe, przy czym złączem SCART zwykło się nazywać wtyk EURO. Mimo iz kabel COMPONENT wygląda bliźniaczo, zapewniam wszystkich, że to zupełnie inna bajka. A w przypadku XBOX o tyle inna, ze dopiero gdy chipset konsoli wykryje taki kabel, dopiero wtedy uaktywnią się opcje, o ktorych zwykli zjadacze chleba (patrz: posiadacze tylko oryginalnego kabla A/V) zielonego pojecia nie maja

Do tego co napisał AleX69 mogę tylko dopisać potwierdzenie, i odbić piłeczkę, że przedziwną ironią losu konsola XBOX pierwszej generacji dziś ma o wiele większe znaczenie jako odtwarzacz multimediów aniżeli kombajn do gier. Wytrawni gracze widząc możliwosci tej konsoli i jej ograniczenia sprzętowe (na dziś) raczej wybiorą inny produkt do eliminacji rzeszy cybernetycznych przeciwników.

No a na koniec - właśnie w roli początkującego nic nie wiedzącego się stawiam czytając tego typu poradniki, i ...
... i na tym kończę swój udział w tym temacie, bo przeszło w pyskówkę niemal, a na to ja zupełnie nie mam ochoty. Chciałem uściślić parę rzeczy, ale nie wyszło. Sorry.

Pozdrawiam.
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia: