Powrót   Forum CDRinfo.pl > Konsole > Konsole > Homebrew

Homebrew Aplikacje, emulatory, biosy, dashe, exploity etc.Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Ocena dyskusji Tryby wyświetlania
Stary 01.01.2008, 19:51   #1
Berion
Hibernant
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Berion
 
Data rejestracji: 24.06.2004
Posty: 17,116
Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Berion jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
ELF-Pack - obraz z programami dla PS2 (uLE, SMS, HDL, OPL, ESR, FMCB etc.)

Uwaga:
ELF-Pack nie będzie już dłużej rozwijany. Przeobraził się w coś większego pod wdzięczną nazwą "AIO Project" i pod właśnie taką nazwą należy szukać zbioru m.in nowszych wersji niżej wymienionych programów.

>> AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2- - -

Specjalnie z myślą o początkujących, którzy nie potrafią budować własnych kompilacji z programami dla PS2, przygotowałem gotowy do wypalenia na DVD obraz. Paczkę można pobrać z naszego działu pliki. Wszystkie zawarte w niej aplikacje to tzw. REPACKi, a więc zostały pozbawione plików źródłowych, nieskompresowanych plików wykonywalnych, części plików konfiguracyjnych i dokumentacji! Każdy z nich został skonfigurowany wedle mojego "widzimisię"!

Programy, które znajdują się w folderze można wrzucić do root karty pamięci, dzięki czemu w PS2Browser pojawi się stosowna ikonka. Aby to zrobić należy zaznaczyć dany folder z programem (kółko), z menu wybrać "Kopiuj" (wcisnąć R1), przejść do mc0:/ i z menu wybrać opcję "Wklej".

Aby uruchomić poniższą kompilację bezwzględnie trzeba mieć wlutowany modchip, Swap Magic, umieć posługiwać się exploitem M.Browna lub "exploitem" DVD-Playera (FreeMCBoot, Memor32, Memory Plus).


Jakie programy można znaleźć w niniejszej paczce?

cdfs:/_PS2/APP/
 • ESR beta R9b
  Program dzięki któremu można uruchamiać kopie gier na konsoli z zainstalowanym "exploitem" DVD-Playera. Aplikacja zaprojektowana głównie z myślą o użytkownikach FMCB, ale z powodzeniem może być używana przez posiadaczy Swap Magic (można wówczas uruchamiać np. kopie na DVD9, nie trzeba patchować gier smfixami, przebudowywać obrazu, odświeżać TOC etc.). Szczegółowy tutorial na stronie głównej naszego serwisu.

 • FreeMC Boot v1.8b
  Program, dzięki któremu można uruchamiać homebrew BEZ potrzeby lutowania mod-chipów (które są w niektórych krajach nielegalne) jak i bez potrzeby montowania blokad czujników (vide Swap Magic). Podobnie jak pozostałe exploity tego typu (komercyjne), umożliwia uruchamianie programów z płyty bez potrzeby Swapowania płyt. Szczegółowy tutorial instalacji na stronie głównej naszego serwisu.

 • Graphics Mode Selector v0.23u
  Program dzięki któremu można uruchomić gry w 480p/576p, 720p i 1080i. Darmowa alternatywa dla Blazer HDTV Player. Oczywiście wymagany kabel Component lub VGA.

 • HDLoader v0.8c
  Scenowa wersja HDL - programu do uruchamiania gier z dysku twardego PS2. Program jest w całości przetłumaczony na język polski przez Kan-a i jest zunifikowany z większością patchy do HDLa (niestety nie z łatą na cdseek, więc dostępna jest na płycie też wersja angielska z wszystkimi patchami).

 • IGR Rev2
  Program, dzięki któremu można wrócić do np. HDLoadera wciskając kombinacje przycisków bezpośrednio podczas gry.

 • Infinity DEV2 Installer
  Program modyfikujący MBR dysku, tak aby można było uruchomić aplikację (w tym przypadku uLELF v4.40) w trybie Devolution Mode 2 (tzw. DEV2).

 • Kernel Loader v2.1
  Loader linuksowych jajek. ;]

 • Lens Changer v1.0 beta6
  Program dzięki, któremu można przeflashować EEPROM napędu. Nieoceniona aplikacja przy wymianie napędu. Więcej szczegółów pod tym linkiem [klik]

 • MCSIO Emu v0.6/0.7f / HDProject v1.081b
  Emulator modułu MCSIO, dzięki któremu można zapisywać save'y w grach na dysku twardym lub pamięciach flash. W katalogu znajdują się dwa obrazy wirtualnych kart pamięci, które należy przekopiować na dysk twardy lub np. pendrive. Sam emulator jest modułem, dlatego też powstało szereg launcherów i gui. W paczce znajdują się dwa: jeden jest GUI napisanym przez Polo35, które opiera się na emulatorze w wersji 0.6. Drugi to launcher ffgrievera opierający się na zmodyfikowanym przez niego emulatorze, opatrzonym wersją 0.7f. Jest nieporównywalnie lepszy, znacznie szybszy i oferuje szereg usprawnień. Niestety konieczny jest PS2Link lub RadShell, aby móc zdefiniować opcje i ścieżki do plików. Więcej szczegółów pod tym linkiem [klik]

 • Memory Card Annihilator v1.0a
  Program służący do niskopoziomowego formatowania karty pamięci, wykonywania i wgrywania ich obrazów. Jest całkowicie po Polsku. Szczegółowy tutorial dostępny pod tym linkiem.

 • Open Loader v0.7
  Launcher obrazów płyt dla PS2 z usb (mass:/), dysku twardego (pfs:/) i przez lan (protokuł SMB). Darmowa i bardziej wszechstronna alternatywa dla USB Advance. Wersja 0.7 powinna współpracować ze wszystkimi modchipami. Na PS3 (oczywiście wstecznie kompatybilnej z PS2) sieć nadal nie jest obsługiwana.

 • PS2 Dumper v2.0
  Program, który "zgrywa" bios konsoli na mass:/ (np. na pendrive'a). Niestety słaba jest jego kompatybilność. Program zaleca się używać na konsoli BEZ modchipa (lub z wyłączonym).

 • RadShell v0.6
  Bardzo dobry manager plików, który w odróżnieniu od uLE potrafi uruchamiać programy dla EE/IOP (*.elf/*.irx) z parametrami, ładować do IOP moduły i operować na plikach (m.i n. dostęp do rom0:/ i rom1:/).

 • Simple Media System v2.9 Rev4
  Najlepszy na scenie program do odtwarzania filmów i muzyki na PS2. Więcej szczegółów pod tym linkiem [klik]. Program jest w całości w języku polskim.

 • unofficial Launch ELF v4.40
  Program scyzoryk szwajcarski, który śmiało może pretendować do tytułu OS dla PS2. Program jest w całości w języku polskim.

 • Zone Loader v0.5
  Loader CD/DVD dla użytkowników Swap Magic.

cdfs:/_PS2/EMU/
 • PS2FCE Ultra v0.9.3 build955
  Emulator NESa, nieporównywalnie lepszy od eksperymentu jakim jest infoNES.

 • ScummVM v1.1.1
  Emulator silnika SCUMM. Niestety na wielu modelach PS2, wiesza się na ekranie z "dna". Wersja bez obsługi dysku twardego jest znacznie bardziej kompatybilna.

 • PGEN v1.51
  Emulator Mega Drive (Genesis) z upd. modułu USBD.IRX (by ffgriever)

 • PSMS Reloaded v0.4
  Emulator Sega Master System i Game Gear.

 • PS2fMSX v0.6b
  Emulator Microsoft MSX i MSX-2.

 • PS2GB v05k Rev6a
  Emulator Nintendo GameBoy Mono i Color. Wersja ze zwiększoną kompatybilnością, wzbogacona również o szereg nowych funkcji (np. obsługa mass:/) przez naszego rodaka.

 • PVCS Reloaded v0.3
  Emulator ośmio bitowych Atarynek (np. A2600).

 • SNES-Station v0.2.4
  Emulator SNESa (Super Famicom) z upd. modułu USBD.IRX (by ffgriever).

cdfs:/_PS2/PSU/
 • dev1_old.psu
  DEV1 dla mod-chipów Ripper 2 Gold, DMS i wszystkich, które bootują z MC0:/\BOOT\BOOT.ELF (trójkąt). Plik należy wgrać do root karty pamięci za pomocą opcji PSU Paste. Bootowanym programem jest uLE v4.40.

 • dev1_new.psu
  DEV1 dla mod-chipów Ripper 3.xx, DMS4, Modbo7xx i wszystkich, które bootują z MC0:/BOOT/BOOT.ELF (R1). Plik należy wgrać do root karty pamięci za pomocą opcji PSU Paste. Bootowanym programem jest uLE v4.40.

 • dev1_matrix.psu
  DEV1 dla mod-chipów Matrix Infinity i wszystkich, które bootują z MC0:/MATRIXTEAM/MANAGER.ELF (trójkąt). Plik należy wgrać do root karty pamięci za pomocą opcji PSU Paste. Bootowanym programem jest uLE v4.40.

 • smboot0.psu
  Program, który można uruchomić z MC po zabootowaniu Swap Magic 3.6 kombinacją przycisków "góra" + R1 (na SM3.8 można wybrać z menu). Plik należy wgrać do root karty pamięci za pomocą opcji PSU Paste. Na memorce pojawi się MC0:/SWAPMAGIC/SMBOOT0.ELF (uLE v4.40).


.\_WIN\
 • CDGenPS2 v3.0
  Świetny program do tworzenia obrazów CD dla PS2 (dla PSXa też, choć trzeba potem ręcznie wszczepić tmd i txt licencji). Pozwala zarządzać LBA, tworzyć dummy. Jeden z nielicznych, który umożliwia zapis obrazu jako CDX lub nawet UMCDR. Dostępny też w polskiej wersji językowej.

 • ESR Disc Patcher v0.24a
  Program do patchowania gier pod kątem "exploitów" DVD-Playera (FMCB/ESR, M32, M+).

 • HDL dump i dumb
  Programy służące do przesyłania obrazów gier na partycje HDLoadera na PS2.

 • Omniconvert v1.0.3
  Świetny konwerter "kodów" pomiędzy poszczególnymi systemami (Action Replay, XPloder itd.). Dostępny też w polskiej wersji językowej.

 • PPF-O-Matic v3.0
  Program do patchowania plików łatkami *.ppf (PPF2/PPF3). Dostępny też w polskiej wersji językowej.

 • PS2Client for uLE Rev8
  Client hosta współpracujący z uLE między innymi w wersji 4.40.

 • PS2 Save Converter v0.030
  Bardzo dobry program służący do konwertowania save'ów na PS2. Napisany z myślą o formacie *.psu, jednak z powodzeniem odczytuje również kontenery *.max, *.sps, *.xps i *.pws.

 • Toxic Dual Layer Image Patcher v1.0
  Program służący do patchowania gier na DVD9/DVD18.

 • USBUtil v2.00
  Angielska wersja kombajnu do dzielenia obrazów, edycji index'u i patchowania obrazów IOPRP/DNAS z myślą o USB Advance i Open Loader.

 • WinDIP v1.7
  Aplikacja służąca do patchowania numeru DNAS kopii.

 • WinHIIP v1.7.6
  Program do zarządzania dyskiem PS2. Umożliwia kopiowanie gier, formatowanie dysku twardego itd. z poziomu PC.


Lista zmian w readme w archiwum z obrazem jak i w nim samym.


>> KOMENTARZE
__________________
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |

FF000000000003010101010003010000000003010000030000 00000003010000000003010100000003010101010003010000 00000300010101010300000000000301010000000300000001 01030101010100030101000000030000000000030100000000 03000001010103000000000003010100000003000000000103 01000000000301010000000301010000000300000000000301 01010100030000000000030101000000030000000001030003 01000000000301000000030100000000030000000101030100 00000003010000030100000000030100010003010100000003 00000000000300000000000300010301000000000301000003 00000001010301010100000301010000000300000000000301 00000000030000000101030000000001030101000000030101 000000030101000000FF

Ostatnio zmieniany przez Berion : 15.01.2015 o godz. 22:55 Powód: >> AIO
Berion jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania Oceń tę dyskusję
Oceń tę dyskusję:

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions Inc.