Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.07.2018, 12:04   #1
PhidiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
PhidiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question LG WH16NS55 vs LG BH16NS60 - szereg pytań przed zakupem

Cześć,
Wracam tutaj po wielu latach przerwy, jeśli część pytań się powtórzy z innych wątków to z góry Was przepraszam. Mam nadzieję, że nowy wątek w którym piszę będzie odpowiedni.
Ostatnio zdecydowałem się na zakup nagrywarki Blue-Ray. Planuję kupić model jak najbardziej "współczesny" jednocześnie mający jak najlepsze opinie, wszak chciałbym aby posłużył jak najdłużej.
Początkowo rozważałem zakup wewnętrznej nagrywarki LG BH16NS55 (dostępna jest w wielu polskich sklepach w cenie około 300zł). Jednak po zapoznaniu się z tematem natknąłem się na model, którego w polskich sklepach jeszcze nie znalazłem tj. LG WH16NS60, który znalazłem w cenie około ~80$ + 40$ przesyłka.

Mam jednak kilka pytań/wątpliwości i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w ich wyjaśnieniu:
1) Czy model LG WH16NS60 różni się z praktycznego punktu widzenia od modelu LG BH16NS60? Czytałem tu na forum kwestię różnicy wsparcia dla regionów (dvd jak przypuszczam), jednak nie do końca rozumiem, czy wybierając model LG WH16NS60 będe mógł bez problemu odtwarzać płyty zakupione na rynku europejskim? Czy są jeszcze jakieś inne różnice, których warto być świadomym?
2) Znalazłem na tym forum wzmiankę (to pyt. nawiązuje do poprzedniego), że ma się też pojawić model LG BH16NS60 tylko nigdzie nie znalazłem go dostępnego w sklepach internetowych (może niezbyt uważnie szukałem). Czy z jakiś względów warto na niego czekać? Na jednym z for wyczytałem, że ktoś wymiennie wgrywał firmware BH/WH do swojej starej nagrywarki LG w przeszłości. Czy wiecie może czy dziś to też jest możliwe i czy w ogóle z jakiś względów warto to robić? Czy są jakieś różnice hardwarowe między tymi wariantami z powodu których lepiej tego nie robić?
3) Czy z Waszego punktu widzenia w kwestiach nagrywania płyt/odczytu płyt/kopiowania płyt/użytkowych model LG WH16NS60 jest w jakimś sensie gorszy od LG WH16NS55? Bo model LG WH16NS60 wydaje mi się być jeszcze nowością, zaś LG WH16NS55 jest już dość długo na rynku. Czy myślicie, że mimo to warto się decydować na LG WH16NS60?
4) Niektórzy wypowiadali się w innych wątkach, że z uwagi na chipset do zapisu płyt CD lepiej od LG wybierać nagrywarki Pioneer. Czy możecie powiedzieć czy chodzi tu o osiągane prędkości podczas nagrywania/wspracie dla nośników czy o jeszcze jakieś inne kwestie?
5) Chciałem się podpytać jeszcze odnośnie kwestii UHD, widziałem wiele wątków w tym temacie ale bardzo chciałbym rozwiać wątpliwości.
Wedle specyfikacji LG WH16NS60 wynika, że ten napęd wspiera odtwarzanie płyt Blue Ray UHD.
a) Czy dobrze rozumiem, oznacza to że mając odpowiedni kompatybilny sprzęt komputerowy (procesor z kartą graficzną, wyjście hdmi w odpowiedniej wersji, monitor 4K, odpowiedni napęd optyczny (np. LG WH16NS60) i program do odtwarzania filmów z płyt BlueRay UHD) będę mógł odtwarzać zabezpieczone filmy Blue-Ray UHD?
b) Czy dobrze rozumiem, że nie mając całkowicie kompatybilnego sprzętu, nawet jeśli bym posiadał np. napęd LG WH16NS60, takiego filmu bezpośrednio z płyty BlueRay UHD w ogóle nie odtworzę na swoim komputerze?
c) Jeśli chciałbym zrzucić film zabezpieczony z płyty Blue-Ray UHD do ISO mając napęd LG WH16NS60 potrzebuję do tego celu niezależnego programu i może to być:
- DeUHD Ultra HD Blu-ray
- AnyDVD HD
- DVDFab Passkey
Czy funkcjonalność tych programów jest analogiczna w kwestii rippowania płyt Blue-Ray UHD czy różnią się czymś zasadniczo? Wiem, że pierwszy program jest dośc kosztowny. Polecacie może jakieś inne darmowe/tańsze alternatywy?
d) Czy po zdjęciu zabezpieczeń przy użyciu któregoś z programów powyżej niezabezpieczony film mogę oglądać już na sprzęcie, który np. nie ma wyjścia hdmi 2.0 lub odpowiedniego procesora? Przypuszczam, że o to właśnie w tym chodzi, ale wolę się upewnić Czy kojarzycie czy program do odtwarzania wówczas takiego filmu musi być kompatybilny z zabezpieczonymi Blue-ray UHD, czy wystarczy już zwykły program do płyt Blue-Ray?
e) Czy takie odbezpieczone ISO można później nagrać na płytę Blue-Ray 25GB/50GB, czy potrzebuję większych płyt? Wyczytałem, że niektóre filmy UHD zajmują na płycie 33GB/66GB. Rozumiem, że to oznacza, że potrzebuję do nagrania takiego odbezpieczonego filmu potencjalnie płyt Blue-Ray większych niż 50GB?
f) Wyczytałem też tu na forum, że w ostatnim czasie m.in. LG wydało nowy firmware do nagrywarki LG BH16NS55 w wersji 1.03, który uniemożliwia dalsze korzystanie z narzędzia m.in. DeUHD Ultra HD Blu-ray. Czy kojarzycie czy analogiczny firmware został wydany do modelu LG BH16NS60? Zastanawiam się czy ewentualnie kupując model LG BH16NS60 nie będzie on już posiadał wgranego takiego firmware'a. A jeśli tak, wiecie może czy możliwy jest ewentualny downgrade wersji firmwaru na LG WH16NS55 / LG WH16NS60?

Proszę o wyrozumiałość jeśli pewne pojęcia mieszam, chciałbym po prostu rozwiać jak najwięcej wątpliwości przed zakupem

Pozdrawiam
__________________
PhidiX
PhidiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.07.2018, 05:31   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
1. LG WH16NS60 \ LG BH16NS60 tylko soft - różne regiony BluRay

2.LG BH16NS60 jak na razie widziałem tylko dostępne w Korei ... trzeba czekać na europejskie wersje bo z takim oznaczeniem powinna być wprowadzona do nas na rynek .

3. LG BH\WH16NS60 \ LG BH\WH16NS55 - technicznie napędy są praktycznie identyczne , mają identyczne chipsety , mechanikę , lasery .
Jedyna różnica to w LG BH\WH16NS60 dodatkowy układ do deszyfracji kluczy AACS

4. Pioneer to inna bajka ... dużo więcej strategii zapisu dla CD i DVD również duzo mniej awaryjny od konstrukcji LG BH16NS55

5. Dokładnie Ultra HD Blu-Ray \ 4 K na PC

a. dokładnie

b. dokładnie

c. dokładnie -nie ma alternatywy dla deszyfracji AACS 2 \2.1

d. nie - sprzęt musi być kompatybilny z HDMI 2.0, HDCP 2.2 i Intel SGX

e. nie ma na rynku BD-R DL 66GB , w większości przypadków musimy UHD nagrywać na BD-R TL 100GB lub usuwać coś z materiału \ i ponowny master

f. dokładnie ale jest na to rada
DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives
DosFlash V2.0 patched to support BH16NS40/BH16NS55 drives
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.07.2018, 08:46   #3
PhidiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
PhidiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za odpowiedź

Jeszcze w kontekście nagrywarki LG WH16NS60 przyszły mi do głowy takie zagadnienia, z góry dzięki za pomoc

Najnowszy firmware tej nagrywarki to v.1.01, który uniemożliwia korzystanie z DeUHD, AnyDvd HD, MakeMkv i innych programów do tworzenia kopii filmów Blue-Ray UHD, wedle informacji które udało mi się odszukać w sieci. Na forum do którego linka podesłal @czary2mary wyczytałem, że potwierdzona jest możliwość downgrade-u firmwaru WH16NS60 z wersji v.1.01 do v.1.00.
Mam w tym temacie jeszcze kilka pytań:
1) Czy wiecie może czy po takim downgradzie napęd działa poprawnie z AnyDvd Hd/MakeMkv dla filmów UHD (czy staje się ono "UHD friendly")?
2) Czy ewentualnie możliwy jest crossflashing firmwaru tego napędu do firmwaru nagrywarki np. LG BH16NS55 v.1.02, aby stało się ono "UHD friendly" dla DeUHD, AnyDvd HD, MakeMkv?

Pozdrawiam
__________________
PhidiX
PhidiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2018, 00:13   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak potwierdzona jest na PM już wielokrotnie nam przez użytkowników z USA i Japonii możliwość downgrade-u firmwaru WH16NS60 z wersji v.1.01 do v.1.00.

1. dokładnie - AnyDvd Hd/MakeMkv dla filmów UHD staje się ono "UHD friendly"
2. tylko po co ? raczej nie ,użytkownicy zgłaszają nam że podobno instalują się w pamięci popranie firmware od tych modeli ale technicznie są to różne modele - hardware NVC:NS50\51\55\58- płyta główna JB8 i kontroler SATA 2 , hardware NVC :NS60 -płyta główna JB9 + dodatkowy układ do deszyfracji UHD AACS 2 \2.1 i kontroler SATA 3 .Nie wydaje mi się żeby softy pracowały poprawnie w takich koniuracjach.. ja by najmniej nic takiego nie mam nawet zamiaru testować ...szkoda sprzętu..
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.07.2018, 15:51   #5
PhidiX
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 3
PhidiX w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile

Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Tak potwierdzona jest na PM już wielokrotnie nam przez użytkowników z USA i Japonii możliwość downgrade-u firmwaru WH16NS60 z wersji v.1.01 do v.1.00.

1. dokładnie - AnyDvd Hd/MakeMkv dla filmów UHD staje się ono "UHD friendly"
2. tylko po co ? raczej nie ,użytkownicy zgłaszają nam że podobno instalują się w pamięci popranie firmware od tych modeli ale technicznie są to różne modele - hardware NVC:NS50\51\55\58- płyta główna JB8 i kontroler SATA 2 , hardware NVC :NS60 -płyta główna JB9 + dodatkowy układ do deszyfracji UHD AACS 2 \2.1 i kontroler SATA 3 .Nie wydaje mi się żeby softy pracowały poprawnie w takich koniuracjach.. ja by najmniej nic takiego nie mam nawet zamiaru testować ...szkoda sprzętu..
Dzięki wielkie za odpowiedzi
__________________
PhidiX
PhidiX jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Crossflash Blu-Ray LG serii NS50/NS51/NS55/NS58 blackened2687 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 66 07.01.2024 08:01
LG WH16NS60\LG BH16NS60 Ultra HD Blu-ray czary2mary Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 216 18.08.2020 05:33
Zmiana LG 8480b 48/16/48 na 8481b 48/24/48 (instrukcja) Zetor Napędy optyczne CD 5 05.01.2003 06:15
LG lub LG lub TEAC - czyli co mam kupic :-) choodyp Napędy optyczne CD 8 09.05.2002 16:05
Mam kilka pytan co do biosow do LG GCE-8160B yoshi Napędy optyczne CD 4 05.04.2002 23:04


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.