Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.03.2017, 23:49   #1
Express
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2004
Posty: 11
Express zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Napęd wewnętrzny o mniejszej szufladzie.

Witam,
Buduję HTPC. Bazą dla niego jest stary magnetofon, taki vintage, z wskaźnikami wychyłowymi itd.
Chcę wstawić napęd optyczny (dvd, ew. blu-ray) w miejsce, gdzie wkładało się kasety. Oczywiście - mechanizm magnetofonu idzie do kosza, sama klapka do przeróbki itd.

Ale problem w szerokości otworu w obudowie...
Cały otwór ma szerokość 12.5 cm.
Płyta przejdzie, szuflada napędu już nie. Wziąłem stary napęd, przyciąłem po kilka milimetrów z obu stron, ale niestety tym samym zniszczyłem szyny i napęd przestał się wysuwać/chować.
Teoretycznie powinna się zmieścić szuflada typu slim, z laptopa, ale ma dokładnie 12.5 cm (od boku szuflady do krawędzi płyty), a poza tym - nie wysuwa się automatycznie, jedynie odskakuje, a ponieważ napęd z powodu szczegółów obudowy będzie cofnięty o kilka centymetrów od przedniej ściany więc każdy centymetr wysuwu jest ważny.
Z tego ostatniego powodu m.in odpada również napęd szczelinowy.

Czy da się znaleźć jakiś napęd o nieco zwężonej szufladzie? (może mieć szeroką maskę z przodu, i tak będzie to przycięte). Albo taki, którego zwężenie nie zepsuje?
Albo slim z wysuwem elektrycznym? Albo jakieś jeszcze inne rozwiązanie?

Slim miałby jeszcze taką zaletę, że mógłbym go umieścić kilka milimetrów niżej, co byłoby przydatne - ale nie jest to krytyczne.
Express jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.03.2017, 02:45   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ciężko będzie coś znaleźć z modeli slim o zakładanych parametrach - nie kojarzę żadnego modelu na rynku możliwego do wykorzystania w takim zestawie....
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 05:26   #3
Express
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2004
Posty: 11
Express zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tego się spodziewałem...
Wiem też, że nie jest to parametr budzący większe emocje na tym forum (no ale gdzie miałbym pytać o napędy?) I pewnie mało kto zwracał na to uwagę, ale czy istnieją napędy gdzie krawędź szuflady nie jest kluczowa dla całej mechaniki wysuwu?
Express jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 06:09   #4
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Dlaczego ze względu na cofnięcie nie wchodzi w grę slim slot-in?
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 08:13   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
@Express - wszystkie typy "tray-tacka" mają mechanizmy na prowadnicach tutaj nic nie wymyślisz

Tak jak @Max prawi - tylko slot-in - moim zdaniem na nic innego nie ma szans
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 08:15   #6
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Express Podgląd Wiadomości
Tego się spodziewałem...
Wiem też, że nie jest to parametr budzący większe emocje na tym forum (no ale gdzie miałbym pytać o napędy?) I pewnie mało kto zwracał na to uwagę, ale czy istnieją napędy gdzie krawędź szuflady nie jest kluczowa dla całej mechaniki wysuwu?
A ja mam dla ciebie rozwiazanie tak jak kol sugeruja i nawet estetycznie , model slim ale nie szufladkowy ale ladowanie slotowe , czyli wciaga i wypluwa tylko plyte a nie sala szuflade cos takiego



Lub taki mozna nieco przerobic szuflade napedu superslim i dac zewnetrzny przycisk do eject

__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 09.03.2017 o godz. 08:23
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 08:25   #7
Express
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2004
Posty: 11
Express zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cofnięcie urządzenia to nie wszystko.

Problem w tym, że chcę zachować maksimum podobieństwa do oryginalnego urządzenia - cały otwór na kasetę jest w tej chwili zasłonięty klapka z plexi (+ plastik z napisami itd). Ja chcę przeciąć tą klapkę na pół, za górną częścią schować mały wyświetlacz LCD, a dolną - przykleić (z jakimś dystansem - bo napęd głęboko) do szufladki. Niestety - mechanizm odchylania klapki, który można by od biedy pożenić ze slot-in, jest zepsuty i nienaprawialny.

Wiem, że prowadnice muszą być, ale w teorii mogłyby być pod spodem szuflady, niekoniecznie na krawędziach. Czy ktoś tak kiedyś zbudował napęd - nie wiem...

No nic, będę szukał rozwiązań, może jakiś model ma minimalnie węższe te prowadnice, bo naprawdę dużo mi nie trzeba...

Przycinanie obudowy to ostateczność.
Express jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 08:41   #8
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja rozumiem twoje sfrustrowanie bywalem w takich miejscach a moze przeniesc calkowicie naped na bok z ladowaniem slotowym i pomyslec o jakims mediaplayerze z portem usb, a w miejsce kasety wstawic wyswietlacz wielofunkcyjny dotykowy imitujacy ze zdjecia kasete jako tapeta i obslugujacy mediaplayer ?
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.03.2017, 09:11   #9
Express
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.02.2004
Posty: 11
Express zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Myślałem o większym wyświetlaczu, ale on będzie niepotrzebnie rozpraszał. Na pewno chcę znakowy, max 4x20 i bursztyn w negatywie (to też rzadkość, ale może się znajdzie).

Poza tym sprzęt ma stać dość nisko, używanie klawiszy/dotyku nie będzie zbyt wygodne.

Pomierzyłem jeszcze raz to co mam. Wychodzi na to, że do testów użyłem (zepsutej) nagrywarki z najszerszą tacką jaką mam w domu i w dodatku 'z grubsza' zmierzyłem otwór.

Otwór wg. najnowszego pomiaru ( ) ma prawie 12.4 cm.
Tak naprawdę brakuje mi mniej niż 1 mm (w porównaniu do najwęższej znalezionej tacki. To się może uda odzyskać szlifując krawędzie tacki, albo nawet uda się coś znaleźć jeszcze minimalnie węższego.

Jeszcze się nie poddałem
Express jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Szybki napęd do zgrywania EACiem MT2 Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio 0 03.08.2015 14:15
Zablokowany napęd DVD Sony. DarkSlide97 Napędy optyczne DVD 11 04.03.2014 13:01
Combo BD/DVD-RW jako zewnętrzny napęd BD po eSATA Jabba the Hutt Komputery - oprogramowanie i sprzęt 3 06.12.2010 09:25
Jak podłączyć zewnętrznie wewnętrzny napęd DVD. alaszcz Napędy optyczne DVD 4 08.12.2007 07:20
Jak poprawnie zainstalować i skonfigurować napęd optyczny melag FAQ 0 25.09.2005 16:35


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.