Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Pioneer BDR-209\S09 BD-R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f107/pioneer-bdr-209-s09-bd-r-x16-92880/)

blackened2687 04.07.2019 14:51

Czy ktoś ma jeszcze BDR-X09T? Proszę bardzo o kontakt ze mną.

czechoj 08.07.2019 21:35

Mam ci ją. A co?

blackened2687 09.07.2019 15:49

Cytat:

Napisany przez czechoj (Post 1424562)
Mam ci ją. A co?

Napisałem do PW. ;)

Domell1 13.09.2019 09:28

Witam
Ponieważ mój leciwy LG przeszedł na emeryturę postanowiłem kupić S09XLT do robienia kopi blu-ray. Wszystko by było ok tylko zgubiłem już trochę rachubę nagrywarka nagrywa płytki BDXL ale nie czyta nośników UHD? Wgrałem ostatni firmware 1.52 ale nadal UHD ostatnich transformersów nie "łyka" :/ Dla mnie o tyle spory minus bo planowałem HTPC z tą nagrywarką w salonie postawić :/

czary2mary 14.09.2019 07:16

Pioneer BDR- S09XLT
 
Żeby odtwarzać materiały UHD/4K napęd musi mieć wsparcie dla technologii HDCP 2.2 i Intel SGX , kontroler SATA 3 oraz deszyfracje kluczy AACS 2 /2.1
Jaką kupić nagrywarkę Ultra HD Blu-Ray 2019r.?
Ultra HD Blu-Ray \ 4 K na PC

Domell1 18.09.2019 13:59

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1426956)
Żeby odtwarzać materiały UHD/4K napęd musi mieć wsparcie dla technologii HDCP 2.2 i Intel SGX , kontroler SATA 3 oraz deszyfracje kluczy AACS 2 /2.1
Jaką kupić nagrywarkę Ultra HD Blu-Ray 2019r.?
Ultra HD Blu-Ray \ 4 K na PC

Dzięki za informację ale i tak nie mogę pojąć jakim cudem w takim układzie może być zgodny z BDXXL (nagrywanie) a jednocześnie nie odczytywać nośników UHD (które są de facto BDXXL) i przez to być nie zgodny?!
Pomijając oczywiście sam fakt odtwarzania na komputerze bo faktycznie mogę nie mieć płyty głównej zgodnej z HDCP 2.2 HDMI 2.0 itd ale przecież mogę nagrać sobie nośnik BDXXL i go potem odtworzyć na na tym samym komputerze który wg producenta jest niezgodny z UHD nonsens!

Szok jak dla mnie

czary2mary 19.09.2019 06:53

Bardzo to proste ...przecież wiele również napędów obsługuje BD-R/RE XL a nie jest napędami UHD\4K .

Płyta BD-R\RE XL to nie to samo co UHD , możesz nagrać dane , archaizacja , 720 minut materiału Video , czy inne materiały HD o dłuższym czasie czy materiały z kamer domowych itp itd ... .

Po prostu napęd nie spełnia wymogów technicznych dla przesyłania , odtwarzania , przetwarzania materiałów UHD\4K co wyszczególniłem w poprzednim poście .

Domell1 19.09.2019 08:21

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427134)
Bardzo to proste ...przecież wiele również napędów obsługuje BD-R/RE XL a nie jest napędami UHD\4K .

Płyta BD-R\RE XL to nie to samo co UHD , możesz nagrać dane , archaizacja , 720 minut materiału Video , czy inne materiały HD o dłuższym czasie czy materiały z kamer domowych itp itd ... .

Po prostu napęd nie spełnia wymogów technicznych dla przesyłania , odtwarzania , przetwarzania materiałów UHD\4K co wyszczególniłem w poprzednim poście .

Nie czarujmy się nośnik BDXXL jest i był przeznaczony dla formatu UHD, dlatego też miałem przeświadczenie że skoro coś obsługuje BDXXL to i nośniki UHD powinno czytać. Poza tym nagrać mogę na tym nośniku na BDXXL film UHD i go odtworzę na tym pionierze (ale muszą być zdjęte zabezpieczenia) więc wychodzi jak dla mnie że są to ograniczenia nie sprzętowe ale programowe (zabezpieczenia przed piractwem?).

Reasumując producentowi trochę ta walka z piractwem nie wyszła, bo nagrać mogę UHD ze zdjętym zabezpieczeniem, ale już obejrzeć filmu oryginalnego na nim nie obejrzę.
Jako nagrywarka "zwykłych" bd sprawdza się świetnie pytanie jak z wytrzymałością tej nagrywarki ktoś ma ją dłużej i nie sprawia problemów? Pytanie o tyle retoryczne że mój leciwy LG przeżył już 3 komputery a on nadal działa, pytanie czy Ten napęd tyle wytrzyma?

czary2mary 20.09.2019 06:23

Troszkę tu wymyślasz ,specyfikacja i pierwsze BD-R XL pokazały się pod koniec 2010r w Japonii . Specyfikację Ultra HD Blu-Ray ukończono i opublikowano w połowie 2015r . Ultra HD Blu-Ray

Jedynym nośnikiem który specjalnie stworzono to dwuwarstwowy BD-ROM XL 66GB nie mający odpowiednika w wersji BD-R XL.

Również Pioneer BD-R 209\S09 jest to konstrukcja 2013r. Producent musiałby być wróżką żeby go dostosować do technologii której dokładne wymagania i specyfikacje ujrzały światło dzienne w 2015r .
Żeby tak się jednak stało każdy egzemplarz musiałby trafić do serwisu na zmianę płyty głównej i oprogramowania napędu i do tego podstawowe pytanie ...KTO ZA TO BY ZAPŁACIŁ ?

Domell1 20.09.2019 07:49

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427195)
Troszkę tu wymyślasz ,specyfikacja i pierwsze BD-R XL pokazały się pod koniec 2010r w Japonii . Specyfikację Ultra HD Blu-Ray ukończono i opublikowano w połowie 2015r . Ultra HD Blu-Ray

Jedynym nośnikiem który specjalnie stworzono to dwuwarstwowy BD-ROM XL 66GB nie mający odpowiednika w wersji BD-R XL.

Również Pioneer BD-R 209\S09 jest to konstrukcja 2013r. Producent musiałby być wróżką żeby go dostosować do technologii której dokładne wymagania i specyfikacje ujrzały światło dzienne w 2015r .
Żeby tak się jednak stało każdy egzemplarz musiałby trafić do serwisu na zmianę płyty głównej i oprogramowania napędu i do tego podstawowe pytanie ...KTO ZA TO BY ZAPŁACIŁ ?

Nie wymyślam piszę tylko o przypuszczeniach i 99% z tego co mówisz/piszesz jest prawdą ale no właśnie:
1. Na jakim nośniku nagrywają UHD jeśli nie na BDXXL? (zauważ nośnik opublikowany w 2010roku, a specyfikacja UHD opublikowano i opatentowano w czerwcu 2015 a ustalone już było wcześniej - źródło http://www.blu-raydisc.com/)
2. Czym różni się struktura BD od UHD ? Bo ja z życia wiem, że niczym poza systemem zabezpieczeniem (dokładnie taka sama struktura katalogów). Z tego co wiem system zabezpieczeń UHD nie jest sprzętowy tylko softwarowy wymagający połączenia z internetem do poprawnego odtworzenia filmu nie tak jest?
3. Czy ja mam datę produkcji 2013 na nagrywarce? U mnie widnie data produkcji 2018 (firmware 1.50) Pozatym S09 a S09XLT to są 2 różne nagrywarki z tego co mi wiadomo i co pisane było na tym forum, wiec S09XLT nie jest konstrukcją z 2013 i z tego co mi wiadomo pierwszy firmware do niej 1.20 datowane był na czerwiec na 2015 więc producent już wiedział jaka specyfikacja była UHD, zresztą skąd dopisek XLT do tego modelu skoro "zwykła" S09 też czyta płyty BDXXL?

Tak jak pisałeś KASA się liczy, po co wrzucić obsługę UHD skoro można wydać kolejny model tym razem z obsługą UHD?!

czary2mary 20.09.2019 08:39

Cytat:

Napisany przez Domell1 (Post 1427200)
Nie wymyślam piszę tylko o przypuszczeniach i 99% z tego co mówisz/piszesz jest prawdą ale no właśnie:
1. Na jakim nośniku nagrywają UHD jeśli nie na BDXXL? (zauważ nośnik opublikowany w 2010roku, a specyfikacja UHD opublikowano i opatentowano w czerwcu 2015 a ustalone już było wcześniej - źródło http://www.blu-raydisc.com/)
2. Czym różni się struktura BD od UHD ? Bo ja z życia wiem, że niczym poza systemem zabezpieczeniem (dokładnie taka sama struktura katalogów). Z tego co wiem system zabezpieczeń UHD nie jest sprzętowy tylko softwarowy wymagający połączenia z internetem do poprawnego odtworzenia filmu nie tak jest?
3. Czy ja mam datę produkcji 2013 na nagrywarce? U mnie widnie data produkcji 2018 (firmware 1.50) Pozatym S09 a S09XLT to są 2 różne nagrywarki z tego co mi wiadomo i co pisane było na tym forum, wiec S09XLT nie jest konstrukcją z 2013 i z tego co mi wiadomo pierwszy firmware do niej 1.20 datowane był na czerwiec na 2015 więc producent już wiedział jaka specyfikacja była UHD, zresztą skąd dopisek XLT do tego modelu skoro "zwykła" S09 też czyta płyty BDXXL?

Tak jak pisałeś KASA się liczy, po co wrzucić obsługę UHD skoro można wydać kolejny model tym razem z obsługą UHD?!


Oczywiście że wcześniej planowano wykorzystać nośniki BD-R XL do UHD \4K ale co innego planować a co innego jest dokładna specyfikacja techniczna . Dokładne dane i algorytmy szyfrowania AACS 2 i 2.1 przekazano producentom sprzętu dopiero w 2015r i dopiero wtedy mogli oni zacząć pracę nad sprzętem UHD\4K czyli telewizorami , monitorami , stacjonarnymi odtwarzaczami czy komputerowymi napędami.

Co BD \ UHD struktura jest troszkę inna ale masz rację że bardzo podobna , również zabezpieczenie jest software tylko że za deszyfracje kluczy CSS \ACSS \ACSS 2 + 2.1 odpowiadają układy na płycie głównej od zawsze najczęściej chipset urządzenia czyli serce napędu - główna jednostka sterująca .
Konstrukcje Pioneer BDR-S09\209 nie mają takiego układu do ACSS 2 +2.1 ....

To że masz datę produkcji 2018r nic nie znaczy ...masz napęd skonstruowany w 2013r i firmware urządenia nic nie ma do deszyfracji kluczy CSS\ AACS \AACS 2 + 2.1 i nigdy w żadnym napędzie nie miał .
BDR-S09XLT oznacza tylko wersję europejską z regionem BluRay na Europę i Australię .
Na pozostałe regiony są inne oznaczenia BDR-S09 ale technicznie napędy są identyczne jak każdy BDR-209 \S09 a różnią się tylko oprogramowaniem .

Domell1 20.09.2019 09:49

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427202)
Oczywiście że wcześniej planowano wykorzystać nośniki BD-R XL do UHD \4K ale co innego planować a co innego jest dokładna specyfikacja techniczna . Dokładne dane i algorytmy szyfrowania AACS 2 i 2.1 przekazano producentom sprzętu dopiero w 2015r i dopiero wtedy mogli oni zacząć pracę nad sprzętem UHD\4K czyli telewizorami , monitorami , stacjonarnymi odtwarzaczami czy komputerowymi napędami.

Specyfikacja znana była na koniec 2014 ale patent został przyznany w 2015. Wiadomo że chodzi o zdzieranie kasy masz patent możesz pobierać opłaty :)

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427202)
]
Co BD \ UHD struktura jest troszkę inna ale masz rację że bardzo podobna , również zabezpieczenie jest software tylko że za deszyfracje kluczy CSS \ACSS \ACSS 2 + 2.1 odpowiadają układy na płycie głównej od zawsze najczęściej chipset urządzenia czyli serce napędu - główna jednostka sterująca .
Konstrukcje Pioneer BDR-S09\209 nie mają takiego układu do ACSS 2 +2.1 ....

Dokładnie taka sama struktura
http://www.blu-raydisc.com/Assets/Do...h_20180216.pdf
Oficjalna specyfikacja a tam
https://thumbs2.imgbox.com/c5/58/a9usOS7z_t.png

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427202)
To że masz datę produkcji 2018r nic nie znaczy ...masz napęd skonstruowany w 2013r i firmware urządenia nic nie ma do deszyfracji kluczy CSS\ AACS \AACS 2 + 2.1 i nigdy w żadnym napędzie nie miał .
BDR-S09XLT oznacza tylko wersję europejską z regionem BluRay na Europę i Australię .
Na pozostałe regiony są inne oznaczenia BDR-S09 ale technicznie napędy są identyczne jak każdy BDR-209 \S09 a różnią się tylko oprogramowaniem .

BDR-S09XLT / S09XLB oraz BDR-209EBK(UBK) to się zgodzę że moze te same produkty tylko inny region ale już BDR-209DBK (model z 2013) to inna konstrukcja, zresztą popatrz na change history XLT oraz EBK dostały update natomiast DBK już nie. Zobacz sobie nawet Drive Utility osobny jest dla BDR-S09XLB, BDR-S09XLT osobny dla BDR-209EBK, BDR-209UBK, gdyby były te same byłby jeden program bo przecież różnią się tylko regionem.

S209 (2013)
https://thumbs2.imgbox.com/b7/c4/SMzRcLWF_t.png https://thumbs2.imgbox.com/c5/e9/g0UKtM1J_t.png

S09XLT (2015)
https://thumbs2.imgbox.com/14/de/CExYoP8e_t.png https://thumbs2.imgbox.com/c2/2c/3fkO9ZAL_t.png https://thumbs2.imgbox.com/8d/a3/VCUHPhPW_t.png https://thumbs2.imgbox.com/6d/ab/DNtQWkrC_t.png
takie funkcje nie wprowadzisz tylko samym oprogramowanie to są 2 różne konstrukcje a nie tylko regionalizacja!

czary2mary 20.09.2019 14:07

Tu nie chodzi o sam patent czy specyfikacje ...w 2013 r nie było żadnego chipa do deszyfracji AACS 2 +2.1 ....każdy producent prędzej by się ..... niż skonstruował napęd UHD 2013r.

Dla folderu - struktury BDMV to jest identyczna ale dodane są jak dobrze pamiętam dwa foldery jeden dotyczy zabezpieczania AACS 2

Modele Pioneer BDR-209\S09 oczywiście wszystkie są identyczne technicznie już to pisałem ..różnią się oprogramowaniem . Dodatkowe funkcje które pokazałeś są wszystkie realizowane przez soft i odpowiednie komendy ...
Dotyczy to również modele BDR-207\208\S07\S08
Dlatego mogliśmy takie cuda wykonać również dla BDR-S09XLT i włączyć mu najbardziej zaawansowanej wersji BDR-S09J :
Pioneer BDR-S08XLT
Pioneer BDR-S07XLT 2012r


Pioneer BDR-209DBK nie dostał aktualizacji 1.52 tylko dlatego że nie ma wsparcia dla BD-R XL a firmware 1.52 dodawał tylko obsługę płyt Sony BD-R XL 128GB

Domell1 23.09.2019 19:57

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427211)
Tu nie chodzi o sam patent czy specyfikacje ...w 2013 r nie było żadnego chipa do deszyfracji AACS 2 +2.1 ....każdy producent prędzej by się ..... niż skonstruował napęd UHD 2013r.

Dla folderu - struktury BDMV to jest identyczna ale dodane są jak dobrze pamiętam dwa foldery jeden dotyczy zabezpieczania AACS 2

Modele Pioneer BDR-209\S09 oczywiście wszystkie są identyczne technicznie już to pisałem ..różnią się oprogramowaniem . Dodatkowe funkcje które pokazałeś są wszystkie realizowane przez soft i odpowiednie komendy ...
Dotyczy to również modele BDR-207\208\S07\S08
Dlatego mogliśmy takie cuda wykonać również dla BDR-S09XLT i włączyć mu najbardziej zaawansowanej wersji BDR-S09J :
Pioneer BDR-S08XLT
Pioneer BDR-S07XLT 2012r


Pioneer BDR-209DBK nie dostał aktualizacji 1.52 tylko dlatego że nie ma wsparcia dla BD-R XL a firmware 1.52 dodawał tylko obsługę płyt Sony BD-R XL 128GB

Wsio fajnie tylko powiedz mi skoro wg Ciebie hardware jest identyczne to czemu nie ma wsparcia BDXXL?. Nie zastanawia Cię to? To NIE jest kwestia firmware ale techniczna. Nagrywarki nie mogą być identyczne i to że mają płyty główne o tym samym symbolu (bo tylko tyle się dowiesz bez rozbierania) wcale nie oznacza że mają ten sam laser zamontowany (a nie mogą bo stare lasery nie obsługują długości fal dla płytek XXL a jedynie dla "zwykłych" BD).
Świetnie obrazu to specyfikacja bluray
https://thumbs2.imagebam.com/84/34/1...1319461523.jpghttps://thumbs2.imagebam.com/46/bc/e...1319462371.jpg
https://thumbs2.imagebam.com/ab/5e/5...1319461530.jpg

Gdyby tak było jak twierdzisz że to jedynie firmware (a nie kwestia hardware) to mój leciwy LG powinien dostać wsparcie już w 2014 roku płytek XXL a nie dostał bo laser nie ruszy tych płytek.

czary2mary 23.09.2019 20:58

Ilość załączników: 3
Wystarczyło żebyś się zapoznał z tematem DVRTool v1.0 - firmware flashing utility for Pioneer DVR/BDR drives -pokazuje on hardware napędu .. wtedy byś wiedział że są identyczne hardware Pioneer SAT8600 i Pioneer SAT8601( dla OEM -ograniczony /zmniejszony dostęp do pamięci)

Masz tu screen dla Pioneer BDR-S09XLT / BDR-209EBK / VinPower BDR-209DBK Plus(OEM)

Z odczytem BD-R XL jest bardzo prosta sprawa ..został programowo zablokowany jak wielokrotnie było to robione przez Pioneer ..np wyłączenie BluRay w Pioneer BDR-PR1EPDV PP100/BDW-PR1EPDV PP 100

Załącznik 142956

Załącznik 142957

Załącznik 142958

Domell1 24.09.2019 00:37

Program o którym mówisz zaczytuje dane o rewizji płyty głównej a sama rewizja to nie jest całe hardware nagrywarki. Producenci mogą stosować 1 rewizje płyty a mieć 5 modeli na bazie tej płyty z kompletnie różnymi czytnikami laserowymi, z stąd też różnica jest czy czyta bądź nie czyta nośnika np XL . To że Hardware Rev jest w 3 modelach takie samo wcale mnie nie dziwi. Chyba lepiej zrobić uniwersalną płytę główną niż do każdej nagrywarki osobno??!! Tutaj chodzi o koszty podobnie robią np producenci płyt głównych do komputerów. Wracając do tematu wsadzasz tą samą płytę główną ale różne lasery wgrywasz soft i po temacie masz 3 różne modele.
Poza tym gdyby było tak jak piszesz, że sama blokada softwaru została nałożona przez producenta to już dawno by były MOD-y aby z EBK zrobić np model XLT, ale mimo powodzenia flashingu płyty (każde zabezpieczenie da się obejść), wątpię abyś na takiej nagrywarce (EBD przerobiona na XLT) płytki BDXL nagrał, dlatego też podałem zdjęcia które załączyło w specyfikacji bluray (w tym UHD) konsorcjium Blu-ray Disc Association (strona www firmy zakładka Technical White Papers).

czary2mary 24.09.2019 05:54

To sprawdź sobie jaki model lasera jest w Pioneer BDR-S09XLT \ BDR-209EBK \BDR-209DBK sam sobie odpowiedz.

Blokada , czy brak wsparcia w sofcie dla BD-R XL również DVD-RAM w modelu Pioneer BDR-209DBK bierze się z prostego faktu , Pioneer od tego podstawowego modele nie musi płacić za patenty DVD-RAM i BD-R XL a w 2013r . wiele osób jeszcze nie potrzebowało napędu do nośników BD-R\RE XL 100 które były piekielnie drogie.
Stąd tańsza podstawowa wersja na rynku BDR-209DBK
Dziś już wszystkie modele Pioneer i wszystkie inne nowe konstrukcje posiadają wsparcie dla BD-R XL

Jeżeli blokada Pioneera i cyfrowe sygnatury podpisu są dla Ciebie takie proste to po prostu napisz sam MOD do zmiany .
Ta sama sytuacja w konstrukcjach jest w Pioneer BDR 207\S07 i BDR-208\S08 i jakoś nikt od 2012r żadnego MOD-a na te konstrukcje nie był w stanie napisać.

Domell1 24.09.2019 07:49

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1427400)
To sprawdź sobie jaki model lasera jest w Pioneer BDR-S09XLT \ BDR-209EBK \BDR-209DBK sam sobie odpowiedz.

Blokada , czy brak wsparcia w sofcie dla BD-R XL również DVD-RAM w modelu Pioneer BDR-209DBK bierze się z prostego faktu , Pioneer od tego podstawowego modele nie musi płacić za patenty DVD-RAM i BD-R XL a w 2013r . wiele osób jeszcze nie potrzebowało napędu do nośników BD-R\RE XL 100 które były piekielnie drogie.
Stąd tańsza podstawowa wersja na rynku BDR-209DBK
Dziś już wszystkie modele Pioneer i wszystkie inne nowe konstrukcje posiadają wsparcie dla BD-R XL

Jeżeli blokada Pioneera i cyfrowe sygnatury podpisu są dla Ciebie takie proste to po prostu napisz sam MOD do zmiany .
Ta sama sytuacja w konstrukcjach jest w Pioneer BDR 207\S07 i BDR-208\S08 i jakoś nikt od 2012r żadnego MOD-a na te konstrukcje nie był w stanie napisać.

Czyli uważasz że w 2013 roku gdzie nośnik BDXL to była tak naprawdę świeżynka (w dodatku nieustandardyzowana do końca) producent wyłożył ogromną kasę by włożyć wypasiony laser który czyta bez problemu te płytki? Nie uważasz trochę to za duży optymizm z twojej strony? Płytki XL może czytać laser specjalnie do tego przygotowany, zwykły laser tego nie ruszy o tym również Blu-ray Disc Association pisze. Reasumując w mojej ocenie EDK i XLT to modele o innej specyfikacji technicznej.
Producent w 2015 mógł zrobić upgrade lasera do wersji która czyta XL płytki i wydał model XLT na bazie płyty głównej S09 i co w tym takie dziwnego? Nic poza zwiększoną kompatybilnością z nośnikami. Biznes się musi kręcić i kasa zgadzać :)
Co do patentów to czasem nie jest tak że nie kupujesz na sztuki a cały zestaw (płacisz za możliwość używania standardu)? Płacisz licencje Blu-ray Disc Association i dostajesz całą specyfikacje nośników i z nich korzystasz, nie słyszałem by kupować np samą obsługę BD-SL a już BD-DL nie.

czary2mary 24.09.2019 08:25

Cytat:

Napisany przez Domell1 (Post 1427409)
Czyli uważasz że w 2013 roku gdzie nośnik BDXL to była tak naprawdę świeżynka (w dodatku nieustandardyzowana do końca) producent wyłożył ogromną kasę by włożyć wypasiony laser który czyta bez problemu te płytki? Nie uważasz trochę to za duży optymizm z twojej strony? Płytki XL może czytać laser specjalnie do tego przygotowany, zwykły laser tego nie ruszy o tym również Blu-ray Disc Association pisze. Reasumując w mojej ocenie EDK i XLT to modele o innej specyfikacji technicznej.
Producent w 2015 mógł zrobić upgrade lasera do wersji która czyta XL płytki i wydał model XLT na bazie płyty głównej S09 i co w tym takie dziwnego? Nic poza zwiększoną kompatybilnością z nośnikami. Biznes się musi kręcić i kasa zgadzać :)
Co do patentów to czasem nie jest tak że nie kupujesz na sztuki a cały zestaw (płacisz za możliwość używania standardu)? Płacisz licencje Blu-ray Disc Association i dostajesz całą specyfikacje nośników i z nich korzystasz, nie słyszałem by kupować np samą obsługę BD-SL a już BD-DL nie.

Sprawdź modele laserów to możemy podyskutować . W 2013r już nie była to nowina a modyfikacja ,konstrukcja lesera dla XL nie jest kosztowa wielka w tych konstrukcjach , zresztą taką politykę Pioneer jak inni producenci stosują od lat ..np. DVD-RAM każdy model DVD w wersjach DVR-1xxD\2xxD go nie obsługuje ale wystarczy crossflash do wersji bez oznaczenia D lub Axx lub Sxx i działa wpełni w 100% . Pierwsze konstrukcje DVD Pioneer obsługiwały tylko DVD-R , jak firmy się wymieniły patentami między DVD+R a DVD-R Pioneer wprowadził obsługę DVD+R wypuszczając aktualizacje firmware ,, np NEC AD-2100\2510\2510A jest tą samą konstrukcją , można je crossflashować a tylko model NEC AD-2510A ma obsługę płyt dwuwarstwowych DVD DL i w przypadku wgrania najnowszego softu do starszych konstrukcji pojawia się obsługa DVD DL . Więc to wszystko zależny od wielu czynników . Przy masowej produkcji to księgowi liczą co się bardziej opłaca......

Za każdy WYPRODUKOWANY egzemplarz w technologi BD-R XL trzeba odprowadzić opłatę zresztą tak jak każdy czytnik , odtwarzacz ,nagrywarkę CD\ DVD\BluRay \BluRay XL \ czy sprzęt UHD\4K w zależności od zastosowanych technologii

Ostatnim modelem BluRay Pioneer BDR w którym są różne typy laserów do BluRay i BluRay + BluRay XL jest konstrukcja BDR-206\S06.
Wersje z wsparciem dla BD-R XL BDR-206MBK\ S06J rzeczywiście posiadały inne typy laserów niż pozostałe wersje BDR-206\S06 ale to był pierwszy model Pioneera BD-R XL i do tego rok 2009 r .Również cenny napędów BluRay były zupełnie inne .

jadburner 02.10.2019 05:29

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC on
@ 2x

Załącznik 143296

Załącznik 143297

Załącznik 143298

Załącznik 143299

Załącznik 143300

Załącznik 143301

Załącznik 143302

Załącznik 143303

Załącznik 143304

Załącznik 143305

jadburner 02.10.2019 05:32

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC on
@ 4x

Załącznik 143306

Załącznik 143307

Załącznik 143308

Załącznik 143309

Załącznik 143310

Załącznik 143311

Załącznik 143312

Załącznik 143313

Załącznik 143314

Załącznik 143315

jadburner 02.10.2019 05:34

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC on
@ 6x

Załącznik 143316

Załącznik 143317

Załącznik 143318

Załącznik 143319

Załącznik 143320

Załącznik 143321

Załącznik 143322

Załącznik 143323

Załącznik 143324

Załącznik 143325

jadburner 02.10.2019 05:37

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC on
@ 8x

Załącznik 143326

Załącznik 143327

Załącznik 143328

Załącznik 143329

Załącznik 143330

Załącznik 143331

Załącznik 143332

Załącznik 143333

Załącznik 143334

Załącznik 143335

jadburner 02.10.2019 05:40

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC on
@ 10x

Załącznik 143336

Załącznik 143337

Załącznik 143338

Załącznik 143339

Załącznik 143340

Załącznik 143341

Załącznik 143342

Załącznik 143343

Załącznik 143344

Załącznik 143345

jadburner 02.10.2019 05:43

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC off
@ 2x

Załącznik 143346

Załącznik 143347

Załącznik 143348

Załącznik 143349

Załącznik 143350

Załącznik 143351

Załącznik 143352

Załącznik 143353

Załącznik 143354

Załącznik 143355

jadburner 02.10.2019 05:45

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC off
@ 4x

Załącznik 143356

Załącznik 143357

Załącznik 143358

Załącznik 143359

Załącznik 143360

Załącznik 143361

Załącznik 143362

Załącznik 143363

Załącznik 143364

Załącznik 143365

jadburner 02.10.2019 05:48

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC off
@ 6x

Załącznik 143366

Załącznik 143367

Załącznik 143368

Załącznik 143369

Załącznik 143370

Załącznik 143371

Załącznik 143372

Załącznik 143373

Załącznik 143374

Załącznik 143375

jadburner 02.10.2019 05:51

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC off
@ 8x

Załącznik 143376

Załącznik 143377

Załącznik 143378

Załącznik 143379

Załącznik 143380

Załącznik 143381

Załącznik 143382

Załącznik 143383

Załącznik 143384

Załącznik 143385

jadburner 02.10.2019 05:53

Ilość załączników: 10
FTI Pro 6x BD-R
White inkjet hub printable
TDKBLD-RBD (Made in UAE)
BDR-209D (1.51)
OPC off
@ 10x

Załącznik 143386

Załącznik 143387

Załącznik 143388

Załącznik 143389

Załącznik 143390

Załącznik 143391

Załącznik 143392

Załącznik 143393

Załącznik 143394

Załącznik 143395

czary2mary 02.10.2019 10:06

@jadburner

With ImgBurn's OPC test enabled, much better results at the end of the media? Strange .
Better laser power calculation by ImgBurn?

Gokus 24.10.2019 09:41

Ilość załączników: 6
Pioneer BDR-S09XLT v.1.52
ImgBurn 2.5.8.0 4x
OPC off


Panasonic BD-R 25GB MEIRA1 - trzy różne płyty, ostatnia trafiła się zauważalnie gorsza

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571905988
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571905988
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571905988


Verbatim BD-R 25GB CMCMAGBA5 - również trzy różne płyty
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571906383
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571906383
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1571906383

jadburner 08.11.2019 04:38

@Gokus - To s***261; bardzo dobre wyniki.

jadburner 08.11.2019 04:41

Ilość załączników: 11
HiDisc 16x DVD-R
White inkjet hub printable
TYG03 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 4x

Załącznik 145416

Załącznik 145417

Załącznik 145418

Załącznik 145419

Załącznik 145420

Załącznik 145421

Załącznik 145422

Załącznik 145423

Załącznik 145424

Załącznik 145425

Załącznik 145426

jadburner 08.11.2019 04:44

Ilość załączników: 11
HiDisc 16x DVD-R
White inkjet hub printable
TYG03 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 6x

Załącznik 145427

Załącznik 145428

Załącznik 145429

Załącznik 145430

Załącznik 145431

Załącznik 145432

Załącznik 145433

Załącznik 145434

Załącznik 145435

Załącznik 145436

Załącznik 145437

jadburner 08.11.2019 04:47

Ilość załączników: 11
HiDisc 16x DVD-R
White inkjet hub printable
TYG03 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 8x

Załącznik 145438

Załącznik 145439

Załącznik 145440

Załącznik 145441

Załącznik 145442

Załącznik 145443

Załącznik 145444

Załącznik 145445

Załącznik 145446

Załącznik 145447

Załącznik 145448

jadburner 08.11.2019 04:50

Ilość załączników: 11
HiDisc 16x DVD-R
White inkjet hub printable
TYG03 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 12x

Załącznik 145449

Załącznik 145450

Załącznik 145451

Załącznik 145452

Załącznik 145453

Załącznik 145454

Załącznik 145455

Załącznik 145456

Załącznik 145457

Załącznik 145458

Załącznik 145459

jadburner 08.11.2019 04:53

Ilość załączników: 11
HiDisc 16x DVD-R
White inkjet hub printable
TYG03 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 16x

Załącznik 145460

Załącznik 145461

Załącznik 145462

Załącznik 145463

Załącznik 145464

Załącznik 145465

Załącznik 145466

Załącznik 145467

Załącznik 145468

Załącznik 145469

Załącznik 145470

ElManiaque 28.11.2019 15:57

Dziwna sprawa.
Kiedy chcę odpalić program Pioneer BD Drive Utility pokazuje mi komunikat: The drive is not connected, ale napędu używam normalnie i działa bez problemu.
Pioneer BDRS09XLT

czary2mary 29.11.2019 09:23

Najnowsza wersja Pioneer BD Drive Utility 1.2.0.2 zainstalowana dla tego modelu ?

https://pioneer.jp/device_e/product-...y_v1.2.0.2.exe

jadburner 01.01.2020 20:10

Ilość załączników: 11
LG 16x DVD-R
Branded
CMC MAG. AM3 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 4x

Załącznik 148753

Załącznik 148754

Załącznik 148755

Załącznik 148756

Załącznik 148757

Załącznik 148758

Załącznik 148759

Załącznik 148760

Załącznik 148761

Załącznik 148762

Załącznik 148763

jadburner 01.01.2020 20:13

Ilość załączników: 11
LG 16x DVD-R
Branded
CMC MAG. AM3 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 6x

Załącznik 148764

Załącznik 148765

Załącznik 148766

Załącznik 148767

Załącznik 148768

Załącznik 148769

Załącznik 148770

Załącznik 148771

Załącznik 148772

Załącznik 148773

Załącznik 148774

jadburner 01.01.2020 20:16

Ilość załączników: 11
LG 16x DVD-R
Branded
CMC MAG. AM3 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 8x

Załącznik 148775

Załącznik 148776

Załącznik 148777

Załącznik 148778

Załącznik 148779

Załącznik 148780

Załącznik 148781

Załącznik 148782

Załącznik 148783

Załącznik 148784

Załącznik 148785

jadburner 01.01.2020 20:19

Ilość załączników: 11
LG 16x DVD-R
Branded
CMC MAG. AM3 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 12x

Załącznik 148786

Załącznik 148787

Załącznik 148788

Załącznik 148789

Załącznik 148790

Załącznik 148791

Załącznik 148792

Załącznik 148793

Załącznik 148794

Załącznik 148795

Załącznik 148796

jadburner 01.01.2020 20:22

Ilość załączników: 11
LG 16x DVD-R
Branded
CMC MAG. AM3 (Made in Taiwan)
BDR-209D (1.51)
@ 16x

Załącznik 148797

Załącznik 148798

Załącznik 148799

Załącznik 148800

Załącznik 148801

Załącznik 148802

Załącznik 148803

Załącznik 148804

Załącznik 148805

Załącznik 148806

Załącznik 148807

jadburner 18.01.2020 03:25

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 4x BD-R
Branded
MILLEN-MR1 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 2x

Załącznik 150085

Załącznik 150086

Załącznik 150087

Załącznik 150088

Załącznik 150089

Załącznik 150090

Załącznik 150091

Załącznik 150092

Załącznik 150093

Załącznik 150094

jadburner 18.01.2020 03:28

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 4x BD-R
Branded
MILLEN-MR1 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 4x

Załącznik 150095

Załącznik 150096

Załącznik 150097

Załącznik 150098

Załącznik 150099

Załącznik 150100

Załącznik 150101

Załącznik 150102

Załącznik 150103

Załącznik 150104

jadburner 18.01.2020 03:31

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 4x BD-R
Branded
MILLEN-MR1 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 2x

Załącznik 150105

Załącznik 150106

Załącznik 150107

Załącznik 150108

Załącznik 150109

Załącznik 150110

Załącznik 150111

Załącznik 150112

Załącznik 150113

Załącznik 150114

jadburner 18.01.2020 03:34

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 4x BD-R
Branded
MILLEN-MR1 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 4x

Załącznik 150115

Załącznik 150116

Załącznik 150117

Załącznik 150118

Załącznik 150119

Załącznik 150120

Załącznik 150121

Załącznik 150122

Załącznik 150123

Załącznik 150124

czechoj 25.01.2020 21:47

Ilość załączników: 7
Info dla zainteresowanych... ale może od początku.
Kilka miesięcy temu blackened2687 poprosił mnie o dumpy pamięci napędu Pioneer BDR-X09T
Załącznik 150616
kilka dni temu odezwał się ponownie z sugestią, że wewnątrz aluminiowej obudowy może znajdować się napęd BDR-209M,
z firmware 1.34, który powinien zostać flashowany bez problemów z oficjalnym flasherem BDR-209EBK 1.52.
Zabrałem się zatem do rozebrania napędu i....
Załącznik 150610
dalej
Załącznik 150609
Załącznik 150612
a tu kontroler SATA-USB 3.0
Załącznik 150606
Załącznik 150607
Napęd jak można wyczytać z etykiety to faktycznie BDR-209EBK z biosem 1.34.
Pobrałem zatem najnowszy firmware tu
i wgrałem bez problemów do napędu.
Całość poskładałem i podłączyłem ponownie do komputera.
Napęd oczywiście jest widziany przez system jako BDR-X09 z biosem w wersji 1.00-ID60
W kolejnym kroku, by uniknąć niepotrzebnego demontażu obudowy napędu, blackened2687 przygotuje "oficjalny" updater do najnowszej wersji firmware.
Dzięki Denis :spoko:

PS Widzę, że jest jeszcze inna wersja obudowy BDR-X09T ciekawe czy środek jest identyczny jak w mojej
Załącznik 150615

zenonz 27.01.2020 00:10

Cytat:

Napisany przez czechoj (Post 1432060)
Info dla zainteresowanych... ale może od początku.

Dobre, nie wysilili się za bardzo, ciekawe co by było jakby podpiąć inny napęd niż Pioneer :)
Z ciekawości, jakie są parametry oryginalnego zasilacza? (ostatnio mieliśmy dyskusję na temat prądów, mostków itp.).

czechoj 27.01.2020 16:31

Cyknę fotkę później. W sumie mógłbym sprawdzić czy i jak zobaczy system, inny napęd BR na kontrolerze od X09T, mam jeszcze od dwa od LG GGW-H20L oraz BH16NS40

seku 04.02.2020 11:13

Ilość załączników: 3
cake 50
Verbatim BD-R 50GB 4x MEI-T02-001
2x@PIONEER BD-RW BDR-S09XLT 1.52
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 151089

Załącznik 151090

Załącznik 151091

seku 04.02.2020 11:15

Ilość załączników: 3
cake 50
Verbatim BD-R 50GB 4x MEI-T02-001
4x@PIONEER BD-RW BDR-S09XLT 1.52
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 151095

Załącznik 151096

Załącznik 151097

jadburner 13.02.2020 23:32

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 2x

Załącznik 151654

Załącznik 151655

Załącznik 151656

Załącznik 151657

Załącznik 151658

Załącznik 151659

Załącznik 151660

Załącznik 151661

Załącznik 151662

Załącznik 151663

jadburner 13.02.2020 23:35

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 4x

Załącznik 151664

Załącznik 151665

Załącznik 151666

Załącznik 151667

Załącznik 151668

Załącznik 151669

Załącznik 151670

Załącznik 151671

Załącznik 151672

Załącznik 151673

jadburner 13.02.2020 23:37

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 6x

Załącznik 151674

Załącznik 151675

Załącznik 151676

Załącznik 151677

Załącznik 151678

Załącznik 151679

Załącznik 151680

Załącznik 151681

Załącznik 151682

Załącznik 151683

jadburner 13.02.2020 23:40

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC on
@ 8x

Załącznik 151684

Załącznik 151685

Załącznik 151686

Załącznik 151687

Załącznik 151688

Załącznik 151689

Załącznik 151690

Załącznik 151691

Załącznik 151692

Załącznik 151693

jadburner 13.02.2020 23:43

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 2x

Załącznik 151694

Załącznik 151695

Załącznik 151696

Załącznik 151697

Załącznik 151698

Załącznik 151699

Załącznik 151700

Załącznik 151701

Załącznik 151702

Załącznik 151703

jadburner 13.02.2020 23:46

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 4x

Załącznik 151704

Załącznik 151705

Załącznik 151706

Załącznik 151707

Załącznik 151708

Załącznik 151709

Załącznik 151710

Załącznik 151711

Załącznik 151712

Załącznik 151713

jadburner 13.02.2020 23:48

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 6x

Załącznik 151714

Załącznik 151715

Załącznik 151716

Załącznik 151717

Załącznik 151718

Załącznik 151719

Załącznik 151720

Załącznik 151721

Załącznik 151722

Załącznik 151723

jadburner 13.02.2020 23:52

Ilość załączników: 10
Verbatim M-DISC 6x BD-R DL
Branded
VERBATIMf (Made in Japan)
BDR-209M (1.52)
OPC off
@ 8x

Załącznik 151731

Załącznik 151732

Załącznik 151733

Załącznik 151734

Załącznik 151735

Załącznik 151736

Załącznik 151737

Załącznik 151738

Załącznik 151739

Załącznik 151740

pa0los 05.05.2020 20:25

Witam wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem X09T. Zainteresował mnie wątek poruszony kilka miesięcy temu:

Cytat:

Napisany przez czechoj (Post 1432060)
W kolejnym kroku, by uniknąć niepotrzebnego demontażu obudowy napędu, blackened2687 przygotuje "oficjalny" updater do najnowszej wersji firmware.
Dzięki Denis :spoko:
Załącznik 150615

Jest jakiś progres w tej sprawie?
Ewentualnie czy po wyjęciu napędu z obudowy jestem w stanie go przeflashować używając laptopa? Mam tylko kieszeń SATA->USB2...

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam

seku 04.09.2020 11:12

Ilość załączników: 2
Panasonic BD-R 50GB 2x MEI-T01-001
2x@PIONEER BD-RW BDR-S09XLT 1.52
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 162697

Załącznik 162698

czary2mary 07.10.2020 15:27

Nowe firmware 1.54 dla Pioneer BDR-S09\209
 
Ilość załączników: 2
Dodano /poprawiono :
Support New BD-R TL media(4x Writing : RiTEK)
Improvement of the operational stability when recording CD, DVD, BD.

Pioneer BDR-209EBK fw.1.54
https://www.cdrinfo.pl/bios/20281161837

Pioneer BDR-S09XLT fw.1.54
https://www.cdrinfo.pl/bios/20281161953

Pioneer BDR-209JBK fw.1.54
https://www.cdrinfo.pl/bios/20281162112

Pioneer BDR-S09JBK fw.1.54
https://www.cdrinfo.pl/hardware/830-Pioneer-BDR-S09JBK

Pioneer BDR-209J-X fw.1.54
https://www.cdrinfo.pl/bios/20281161559

Załącznik 164418

Załącznik 164419

elflorek 28.10.2020 17:34

Mam BDR-X09T jak go rozebrać aby bezpośrednio podpiąć napęd do kompa i aktualizować?

seku 09.01.2021 19:34

Ilość załączników: 3
Maxell BD-R DL 50GB x6 CMCMAG-DI6-000
4x@PIONEER BD-RW BDR-S09XLT 1.54
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 169078

Załącznik 169079

Załącznik 169080

seku 09.01.2021 22:12

Ilość załączników: 3
Philips BD-R DL 50GB x6 CMCMAG-DI6-000
4x@PIONEER BD-RW BDR-S09XLT 1.54
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 169141

Załącznik 169142

Załącznik 169143

czary2mary 06.09.2022 09:48

Ilość załączników: 3
Verbatim BDR-R M-Disc 25GB MID:MILLENMR01
Pioneer BDR-209EBK fw.1.54
Imgburn x4

Załącznik 192346

Załącznik 192347

Załącznik 192348

czary2mary 01.11.2022 09:10

Ilość załączników: 3
Verbatim BDR-R M-Disc 25GB MID:MILLENMR01
Pioneer BDR-209EBK fw.1.54
Imgburn x4

Załącznik 194541

Załącznik 194542

Załącznik 194543

jadburner 08.04.2023 05:23

Ilość załączników: 8
Verbatim 4x BDXL
White inkjet hub printable
VERBATIMk (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 2x

Załącznik 198989

Załącznik 198990

Załącznik 198991

Załącznik 198992

Załącznik 198993

Załącznik 198994

Załącznik 198995

Załącznik 198996

jadburner 08.04.2023 05:25

Ilość załączników: 8
Verbatim 4x BDXL
White inkjet hub printable
VERBATIMk (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 4x

Załącznik 198997

Załącznik 198998

Załącznik 198999

Załącznik 199000

Załącznik 199001

Załącznik 199002

Załącznik 199003

Załącznik 199004

jadburner 08.04.2023 05:28

Ilość załączników: 8
Verbatim 4x BDXL
White inkjet hub printable
VERBATIMk (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 6x

Załącznik 199005

Załącznik 199006

Załącznik 199007

Załącznik 199008

Załącznik 199009

Załącznik 199010

Załącznik 199011

Załącznik 199012

jadburner 14.04.2023 01:35

Ilość załączników: 6
Ritek 4x BDXL
White inkjet hub printable
RITEK-TL2 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 2x

Załącznik 199278

Załącznik 199279

Załącznik 199280

Załącznik 199281

Załącznik 199282

Załącznik 199283

jadburner 14.04.2023 01:38

Ilość załączników: 6
Ritek 4x BDXL
White inkjet hub printable
RITEK-TL2 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 4x

Załącznik 199284

Załącznik 199285

Załącznik 199286

Załącznik 199287

Załącznik 199288

Załącznik 199289

jadburner 14.04.2023 01:41

Ilość załączników: 6
Ritek 4x BDXL
White inkjet hub printable
RITEK-TL2 (Made in Taiwan)
BDR-209M (1.54)
@ 6x

Załącznik 199290

Załącznik 199291

Załącznik 199292

Załącznik 199293

Załącznik 199294

Załącznik 199295

jadburner 15.04.2023 00:34

Ilość załączników: 6
Panasonic 4x BDXL
Branded
PANRC4
BDR-209M (1.54)
@ 2x

Załącznik 199296

Załącznik 199297

Załącznik 199298

Załącznik 199299

Załącznik 199300

Załącznik 199301

jadburner 15.04.2023 00:36

Ilość załączników: 6
Panasonic 4x BDXL
Branded
PANRC4
BDR-209M (1.54)
@ 4x

Załącznik 199302

Załącznik 199303

Załącznik 199304

Załącznik 199305

Załącznik 199306

Załącznik 199307

jadburner 17.04.2023 04:16

Ilość załączników: 6
Sony 4x BDXL
White inkjet hub printable
SONY-NQ1 (Made in Japan)
BDR-209M (1.54)
@ 2x

Załącznik 199312

Załącznik 199313

Załącznik 199314

Załącznik 199315

Załącznik 199316

Załącznik 199317

jadburner 17.04.2023 04:19

Ilość załączników: 6
Sony 4x BDXL
White inkjet hub printable
SONY-NQ1 (Made in Japan)
BDR-209M (1.54)
@ 4x

Załącznik 199318

Załącznik 199319

Załącznik 199320

Załącznik 199321

Załącznik 199322

Załącznik 199323

Shocker 17.11.2023 19:51

Witam wszystkich po naprawdę długiej przerwie (ostatni post widzę, że miałem tu ponad 15 lat temu). Cieszę się, że to forum żyje i ma się dobrze.

Z racji tego, że ostatnio co raz częściej muszę bawić się w archiwizowanie danych na płytach, stwierdziłem, że wrócę tu na forum i poczytam co w trawie piszczy. Po przeanalizowaniu tutaj tematów stwierdziłem, że nie będę pchał się w zewnętrzną nagrywarkę USB na 5V (i tak obecnie na rynku nowych napędów nie ma już nic ciekawego).

Udało mi się okazyjnie dorwać na OLX Pioneer BDR-209EBK, więc myślę, że porządną bazę do wypalania mam. Nagrywarka z 2017 roku, przetestowana w PC działa bez problemu, zaktualizowałem firmware do 1.55 i nagrywa bardzo ładnie płytki, nawet moje stare odkryte na dnie szafy DVD-RW/DVD+RW z 2005 roku dalej po wykasowaniu i ponownym nagraniu są odczytywane przez napęd bez problemu (a wiem, że aż tak dobrej korekcji błędów to ta nagrywarka nie ma).

Problem pojawił się w momencie kiedy musiałem użyć tego napędu w laptopie. W tym celu kupiłem adapter Unitek Y-3324, wydawał się najrozsądniejszym wyborem. W zestawie zasilacz 12V/2A, a w instrukcji papierowej Pioneera, że potrzebna moc to 12V/2.2A. Mówię - zaryzykuję. Napęd jest odczytywany przez adapter bez problemu. Wszystkie rodzaje płyt czyta, nagrywa, ALE... w momencie próby wykasowania płyty CD/DVD RW (adapter) zawiesza się... Myślałem, że to wina tego załączonego zasilacza za 2 złote, że te 2A to za słabe dla tej nagrywarki, więc dokupiłem specjalnie mocniejszy zasilacz 12V/2,5A i niestety dalej to samo. Co ciekawe nagrywać nagrywa płyty bez problemu zarówno CD jak i DVD (BluRay jeszcze nie testowałem, muszę kupić). Mam zwykły miernik prądu do gniazdka, sprawdziłem z tym zasilaczem i widziałem jednym okiem, że maksymalnie co mi się wyświetliło podczas nagrywania płytek to 18W.

Dodam, że problem nie dotyczy tylko tego Pioneera, gdyż podpiąłem też starą nagrywarkę Samsunga SH-222 i ona ma ten sam objaw: czyta/nagrywa ale wykasować płyty RW nie potrafi na tym adapterze. Mam też Philips-BenQ 1650 na IDE, niestety adapter go nie wykrywa - trochę szkoda, bo miałbym fajną bazę do sprawdzania jakości nagranych płyt. W przyszłym tygodniu postaram się przetestować jeszcze jakieś napędy i kwestię kasowania płyt wielkrotnego nagrywania CD/DVD/BluRay.

Czy kasowanie płyty wymaga więcej mocy niż jej nagranie? Czy może to w ogóle nie kwestia mocy tylko (np. walniętego) samego adaptera Unitek? Ogólnie adapter sprawuje się dobrze, nie zawiesza się przy innych czynnościach, również przy pracy z dyskami HDD 3,5 cala.

Ma ktoś tutaj większe doświadczenie w zabawie z napędami wewnętrznymi z adapterem USB? Chciałbym mieć tę nagrywarkę Pioneer "pełnosprawną", którą będę mógł używać w laptopie bez konieczności użycia stacjonarnego PC. Za każdą poradę będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie

czary2mary 29.11.2023 16:51

Jedyne możliwości to aktualizacja chipsetu płyty głównej / sterowniki USB ...
Jeżeli nie pomoże to tylko zmiana adaptera USB ..


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.