Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Pioneer BDR-209\S09 BD-R x16 (https://forum.cdrinfo.pl/f107/pioneer-bdr-209-s09-bd-r-x16-92880/)

PeterMac 02.02.2014 15:08

Postawiłem im sprawę jasno :) jeśli okres gwar wynosi zaledwie 12mc to prosze o anulowanie zamówienia i poczekam na PL dystrybucję gdzie indziej.

czary2mary 02.02.2014 15:20

Cytat:

Napisany przez PeterMac (Post 1274538)
Postawiłem im sprawę jasno :) jeśli okres gwar wynosi zaledwie 12mc to prosze o anulowanie zamówienia i poczekam na PL dystrybucję gdzie indziej.

Dlatego nawet nie dostajesz do ręki gwarancji producenta która na pewno jest dołączona do sprzętu-na podstawie jej Redcoom realizuje ją w innym kraju gdzie jest ważna.
Ten krótszy czas gwarancji (12m-c) to po prostu cięcie kosztów i przerzucanie ewentualnych problemów na klienta -nawet jakbyś dostał do reki fabryczną gwarancję to w PL jej nie uznają -jeszcze jak ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami(prawdopodobnie te Pionki są z HitlerJugen dystrybuction;)) to mógłby gdzieś blisko podrzucić do serwisu-ale jakby dawali niemiecką kartę momentalnie Pioneer by się wściekł;)-bo na pewno mają oficjalnie zakaz dystrybucji poza Niemcy;)

PeterMac 02.02.2014 15:37

Chyba jednak anuluje zamówienie i poczekam na PL dystrybucje w takim razie. A kto jest dystrybutorem Pionków na PL ?
Ale skoro nie dostaje gwarancji od producenta, to gwaratem jest sklep i powinna ona wynoscic 24mc czyz nie ?

Cytat:

W przypadku braku karty gwarancyjnej producenta, produkt objęty jest gwarancją sprzedawcy na zasadzie door to door, która realizowana jest przez centrum serwisowe redcoon Polska i Polską Sieć Serwisową Quadranet. Współpraca redcoon Polska z siecią Quadranet obejmuje ponad 102 firmy serwisowe oraz 162 punkty obsługi klienta
na terenie całego kraju
Karty gwarancyjnej do tych napędów to nie dają, takze jest gwarancja realizowana przez ich sklep, tylko teraz pytanie czy jest to 24ms czy 12ms, bo 12ms mają podane dla produktów Pioneer.

czary2mary 02.02.2014 15:55

Cholera wie już ;) co chwilę komuś zabierają i dają komu innemu;)
Audio Video ma DSV
http://www.dsv.com.pl/rtv.html
Nie uznają innych kart gwarancyjnych niż oryginalne i do tego muszą się zgadzać numery seryjne z dystrybucji na Polskę .

http://www.pioneer.eu/pl/newsroom/ne...NICS/page.html

Gwarancja na te Pionki jest 12m-cy i nie jest realizowana w autoryzowanym serwisie w Polsce -po prostu odsyłają je do Niemiec i tam oddają na oryginalnej karcie gwarancyjnej.

PeterMac 02.02.2014 19:51

No ale skoro sklep daje wydaje mi sie gwarancję 24mc jako sprzedawca gwarant to co mnie to już później obchodzi co z tym robią ;) zapewne gdziekolwiek kupowana czy to z dystrybucji PL czy nie to jest zawsze wysyłana do serwisów zza granice.
Dam jutro znać co się dowiedziałem, napisałem jeszcze do dystrybutora tych napędów.
Jedno jest pewne, na pewno sklep redcoon.pl ma to w swoim polskim magazynie, bo ostatnio pytałem redcoona.de to powiedziano mi ze do PL nie wysyłają.

PeterMac 03.02.2014 09:36

Lipa, pytałem właśnie i gwarancja w redcoon.pl to jednak tylko 12mc na ten napęd, także odpuszczam i czekam na PL dystrybucje.

Dostałem informację od dystrybutora firmy DSV ze oni nie zajmują sie dystrybucją napędów komputerowych.
W takim razie kto jest dystrybutorem nie czasami firma AB.SA jak wcześniej pytałem ?

Wracając jeszcze do redcoona.pl to sami powiedzieli ze czekają na dystrybucję lokalną i obecnie napędy są z dystrybucji niemieckiej :) stąd tak krótka gwar 12mc.

melag 03.02.2014 17:27

Ilość załączników: 1
Zamówiłem :glupek:
Napęd niby gotowy do wysyłki, zobaczymy jak szybko ogarną dostawę.
Załącznik 64833
:szczerb:

PeterMac 03.02.2014 17:40

A czemu DBK a nie EBK z BD XL ?

Mi chyba juz wysłali :haha:, właśnie dostałem email od UPS pomimo ze dwa razy zgłaszałem anulowanie zamówienia :szczerb: dziś rano i jeszcze po południu w celu upewnienia się.

melag 03.02.2014 18:01

Ilość załączników: 1
No ładnie, też otrzymałem maila od UPS:
Załącznik 64834
Mam nadzieję, że data doręczenia 05.02, okaże się prawdziwa.
:P

Dlaczego wziąłem DBK? Mam nadzieję na crossflash! :D

Ricki 04.02.2014 19:00

Czekamy na testy napędu!

melag 05.02.2014 16:12

No to zaczynamy!
 
Ilość załączników: 2
Napęd został dzisiaj dostarczony przez kuriera :)
Nagrywarka w wersji bulk (w woreczku), instrukcja, przesyłka dobrze zabezpieczona (woreczki z powietrzem).
Data produkcji 10/2013r, firmware 1.10, tacka z uszczelką, brak jakiejkolwiek plomby, można spokojnie rozebrać napęd.
Mimo mojego (żartobliwego) wpisu, raczej nie liczyłbym na crossflash do wersji z obsługą BDXL.
Załącznik 64850
Załącznik 64851

melag 05.02.2014 16:19

Ilość załączników: 2
Na pierwszy strzał Verbatim :>
Verbatim BD-R 6x
Burn 6x
Załącznik 64852
Załącznik 64853

Zapis na iHBS312 >>KLIK<<

Jak na ten nośnik, to :spoko:

melag 05.02.2014 19:05

Ilość załączników: 2
Platinum BD-R 6x
Burn 6x
Załącznik 64854
Załącznik 64855

Dla porównania zapis na iHBS312 >>KLIK<<

Mniej błędów na LiteON-ie, natomiast "ładniejszy" jitter na Pionku.

seku 05.02.2014 19:20

@melag dało by rady DVD+DL Verbatima :-) ?

melag 05.02.2014 20:14

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez seku (Post 1274766)
@melag dało by rady DVD+DL Verbatima :-) ?

Na tę chwilę nie mam tego nośnika, może jutro...
:)

Korekcja - stała płytka od kilku lat:
Załącznik 64856

Kilka delikatnych "ząbków", nic niepokojącego, dobry odczyt i korekcja.
Dla porównania, odczyt na innych napędach >>KLIK<<
:)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.