Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.12.2014, 08:01   #1
BioComp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 19
BioComp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[PROBLEM Z ODCZYTEM] Pioneer BDR-S06XLB

Witam,

Mam problem z nagrywarką Pioneer BDR-S06XLB. Polega on na tym, że gdy napęd "wyczuje" nierówno wytłoczoną płytę - wpadającą w wibracje - zwalnia do najmniejszej możliwej prędkości, kopiując dane z prędkością rzędu kilkuset kilobajt. Efekt? Przykładowo gra zajmująca ok 4GB instaluje się ponad 30 minut (szybciej ściąga się ze STEAM). Nie doskwierało mi to tak bardzo, ponieważ posiadałem w komputerze drugi, dość już wiekowy napęd DVD Pioneer 215DBK - niestety, złącze SATA przestało łączyć - tzn. kable nie chcą się go trzymać

215D posiada system zmniejszający hałas i tak samo jak S06XLB rozpędza płytę tylko w momencie, gdy musi odczytać dużą ilość danych. Jednak nawet gorzej wyważone płyty - chociaż nieco głośniej - odczytywał na maksymalnych obrotach.

Teraz pytanie. Skoro 215DBK sobie radził, napęd Sony-Optiarc w laptopie sobie radzi, to co jest nie tak z S06XLB? Czy to ten reklamowany przez Pioneera szumny system eliminacji wibracji? :/

Czasem zmuszam napęd np. rozpoczynając instalację otwierając kilkukrotnie i zamykając szufladę napędu - czasem to zwalnianie nie zaskoczy i napęd rozkręci płytę - transfery są wysokie - normalne. Takie hece są tylko przy tłoczonych płytach (Wiedźmin swojego czasu instalował się godzinę), wszystkie nagrywane działają bez problemu na maksymalnych obrotach. Irytuje to głównie przy instalacji gier, ponieważ w kwestii oprogramowania w zawodzie którym się zajmuję i tak większość jest do ściągnięcia - więc używam dysków twardych.

Teraz nie wiem co robić... Czy może istnieje jakiś program "potrafiący zmusić" napęd do rozkręcenia płyty na wysokie obroty? A może jakiś firmware nieoficjalny?

Jeśli nie... To pewnie pozostanie mi albo zamiana napędu na inną nagrywarkę BD (zastanawiałem się nad LG BH16NS40 ale nie wiem, czy tam też nie ma takich niespodzianek) albo dokupienie nowego napędu/nagrywarki DVD.

Jeśli ktoś umie pomóc, to będę wdzięczny. Mogę też ew. nagrać video by lepiej to "uwidocznić".
BioComp jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.12.2014, 09:50   #2
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A wymiana portu sata w tym niepewnym napędzie?
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.12.2014, 13:30   #3
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja bym bardziej stawiał na problem z optyką od DVD i jej odczytem skoro napęd tak mocno zwalnia .
Można spróbować przeczyścić optykę może coś pomoże-choć sam mam Pionka DVR-212 który nagrywa DVD a nie odczytuje nawet tego co nagrał ani żadnych płyt DVD+-R \RW\ROM \DL .
Firmware najnowszy w napędzie?
http://www.cdrinfo.pl/bios/11220101500
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2014, 00:50   #4
BioComp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 19
BioComp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
revolver0
Tzn?

czary2mary
Firmware najnowsze. Czy to optyka... Faktycznie tak wygląda, ale to nie do końca chyba trafna teoria, bo dzieje się to tylko na płytach które są "gorzej" wyprodukowane - w sensie, gorzej wyważone, bardziej hałasujące w innych napędach, wpadające w wibracje. Zazwyczaj są to płyty tłoczone - z grami, z programami, z gazet (pism komputerowych). Napęd rozpędza taką płytę, po czym jeśli "wyczuje" że jest gorzej wyważona, natychmiast zwalnia do minimum i tak już pozostaje. Mogę go zmusić jedynie otwieraniem/zamykaniem tacki - i liczyć, że w końcu ten "system" nie załapie - jak nie załapie i rozpędzi to dalej już idzie na pełnej "parze" Gdyby to była optyka, to w końcu i tak by się poddał po rozkręceniu płyty po jakimś czasie. Z płytami nagrywanymi nie ma takich problemów, ale może dlatego, że one znacznie mniej wibrują, są jakby "lżejsze" - używam płyt Verbatim (CD/DVD/BD). Obawiam się, że pewnie zakończy się to zakupem jakiejś dodatkowej nagrywarki DVD.

Ostatnio zmieniany przez BioComp : 14.12.2014 o godz. 00:55
BioComp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2014, 06:59   #5
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez BioComp Podgląd Wiadomości
[b]?

czary2mary
Firmware najnowsze. Czy to optyka... Faktycznie tak wygląda, ale to nie do końca chyba trafna teoria, bo dzieje się to tylko na płytach które są "gorzej" wyprodukowane - w sensie, gorzej wyważone, bardziej hałasujące w innych napędach, wpadające w wibracje. Zazwyczaj są to płyty tłoczone - z grami, z programami, z gazet (pism komputerowych). Napęd rozpędza taką płytę, po czym jeśli "wyczuje" że jest gorzej wyważona, natychmiast zwalnia do minimum i tak już pozostaje. Mogę go zmusić jedynie otwieraniem/zamykaniem tacki - i liczyć, że w końcu ten "system" nie załapie - jak nie załapie i rozpędzi to dalej już idzie na pełnej "parze" Gdyby to była optyka, to w końcu i tak by się poddał po rozkręceniu płyty po jakimś czasie. Z płytami nagrywanymi nie ma takich problemów, ale może dlatego, że one znacznie mniej wibrują, są jakby "lżejsze" - używam płyt Verbatim (CD/DVD/BD). Obawiam się, że pewnie zakończy się to zakupem jakiejś dodatkowej nagrywarki DVD.
W takim razie prawdopodobnie masz rację że to włącza się system Intelligent Operation
(The drive also monitors how it is being used and will adjust its disc rotation speed automatically, meaning it will spin slowly/quietly for audio & movie playback, and quickly for data transfers.)
http://pioneer.jp/bdd/products/bdr_s06xlb_t/#05

Nie wiem czy można to wyłączyć \powinno gdzieś być do niego narzędzie Pioneer BD Drive Utility dedykowane do tego napędu \ale nigdzie nie mogę na szybko znaleźć. Widzę screen że jest do tej serii napędów
http://ysscdr.web.fc2.com/bdrs06j/djou_bdrs06j_pdu.png
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...1808&PageId=36
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.12.2014, 10:22   #6
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez BioComp Podgląd Wiadomości
Nie doskwierało mi to tak bardzo, ponieważ posiadałem w komputerze drugi, dość już wiekowy napęd DVD Pioneer 215DBK - niestety, złącze SATA przestało łączyć - tzn. kable nie chcą się go trzymać .
Do tego fragmentu Twojej wypowiedzi się odnoszę, może można tego naprawić poprzez wymianę portu sata, ewentualnie jakoś podkleić tak by gniazdo i wtyczka sata nie latały luźno.
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2014, 09:58   #7
BioComp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 19
BioComp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez revolver0 Podgląd Wiadomości
Do tego fragmentu Twojej wypowiedzi się odnoszę, może można tego naprawić poprzez wymianę portu sata, ewentualnie jakoś podkleić tak by gniazdo i wtyczka sata nie latały luźno.
Podejrzewałem, ale wolałem się upewnić Ten port "nie trzyma" wtyczek SATA i ostatnio miałem właśnie podklejony taśmą izolacyjną sztywno kabel SATA. Przy zmianie komputera/modernizacji podzespołów musiałem to naruszyć i jakiś czas temu się... odkleiło. Chętnie bym wymienił ten wtyk, pytanie tylko czy trudne do wykonania, czy napęd normalnie mogę otworzyć nie martwiąc się o laser no i gdzie dostać taki podzespół oraz ile mógłby kosztować?

Drugie pytanie moje jest takie... Jeśli nie udałoby mi się zreanimować tego Pionka 215, to czy warto wymieniać moją nagrywarkę na wspomnianego już przeze mnie LG BH16NS40? W testach CDRINFO wypadł jakby gorzej od mojej nagrywarki, może lepszym pomysłem byłby zakup napędu DVD / nagrywarki DVD?

czary2mary
Szukałem kiedyś takiego softu i również niestety nie znalazłem W PL Pioneer praktycznie nie ma przedstawicielstwa - oprócz jakichś firm realizujących ich interesy na terenie PL, niestety nie ma u nas w kraju wsparcia dla ich napędów. Kontaktu szukałem na oficjalnej stronie i również nie znalazłem - kierują do lokalnych dystrybutorów, których akurat ten temat w naszym kraju nie interesuje bo oni się tym nie zajmują...
BioComp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2014, 10:06   #8
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
A nie można go jeszcze raz zakleić, albo poświęcić jakiś kable sata i przykleić port z kablem... Ewentualnie jakiś rodzaj klina dopasować.
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2014, 10:10   #9
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
No tak na partyzanta to można kabel na superglue przykleić
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2014, 10:14   #10
revolver0
Guru
 
Avatar użytkownika revolver0
 
Data rejestracji: 06.12.2005
Lokalizacja: Torchwood
Posty: 3,839
revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>revolver0 jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Myślałem o POXIPOLu, a sam port się rusza, może luty puściły?

Pozbawione tej aluminiowej folii opakowanie od tabletek, jest w miarę cienkie i sztywne. powinno się zmieścić i docisnąć styki by się nie ruszało i zapewnić sztywne połączenie.

Ostatnio zmieniany przez revolver0 : 16.12.2014 o godz. 10:46
revolver0 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.12.2014, 11:36   #11
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez BioComp Podgląd Wiadomości
Podejrzewałem, ale wolałem się upewnić Ten port "nie trzyma" wtyczek SATA i ostatnio miałem właśnie podklejony taśmą izolacyjną sztywno kabel SATA. Przy zmianie komputera/modernizacji podzespołów musiałem to naruszyć i jakiś czas temu się... odkleiło. Chętnie bym wymienił ten wtyk, pytanie tylko czy trudne do wykonania, czy napęd normalnie mogę otworzyć nie martwiąc się o laser no i gdzie dostać taki podzespół oraz ile mógłby kosztować?

Drugie pytanie moje jest takie... Jeśli nie udałoby mi się zreanimować tego Pionka 215, to czy warto wymieniać moją nagrywarkę na wspomnianego już przeze mnie LG BH16NS40? W testach CDRINFO wypadł jakby gorzej od mojej nagrywarki, może lepszym pomysłem byłby zakup napędu DVD / nagrywarki DVD?

czary2mary
Szukałem kiedyś takiego softu i również niestety nie znalazłem W PL Pioneer praktycznie nie ma przedstawicielstwa - oprócz jakichś firm realizujących ich interesy na terenie PL, niestety nie ma u nas w kraju wsparcia dla ich napędów. Kontaktu szukałem na oficjalnej stronie i również nie znalazłem - kierują do lokalnych dystrybutorów, których akurat ten temat w naszym kraju nie interesuje bo oni się tym nie zajmują...
Czy również kable SATA z zatrzaskiem się nie sprawdzają ?

[PROBLEM Z ODCZYTEM] Pioneer BDR-S06XLB-2014-12-16_12-33-31.png


Tu masz Pioneer BD Drive Utility do amerykańskich wersji BDR-206 \nie mam żadnej 206\06 żeby sprawdzić czy może działać .

http://www43.zippyshare.com/v/74085308/file.html

[PROBLEM Z ODCZYTEM] Pioneer BDR-S06XLB-2014-12-16_11-30-29.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.01.2015, 05:59   #12
BioComp
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 19
BioComp w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki ludzie za pomoc - chociaż wszystko okazało się nieskuteczne Napęd jak chodził, tak chodzi, żaden podany przez Was soft nie mógł się z nim skomunikować (powyższy również), ALE...
Wyciągnąłem starego Pionka 215 i przeczyściłem zaklejone styki SATA dokładnie spirytusem. Styk się nadal klei po taśmie izolacyjnej (ale to nawet plus, bo wtyczki sata w nim siedzą - inaczej nawet takie jak powyżej pokazałeś czary2mary też nie dawały rady i wypadały) natomiast napęd został "zauważony" przez komputer. Nagrywać na nim raczej nie zamierzam, ale chociaż BluRay nadal działa jak działa to można uznać, że problem został rozwiązany - 215 kręci wszystkim na maxa (kiedy trzeba, rzecz jasna) I moim zdaniem do odczytu płyt jest znacznie lepszym napędem od S06XLB. Tak więc, problem chyba na jakiś czas jest rozwiązany. Dzięki za chęć pomocy

Pozdrawiam,
BioComp

Ostatnio zmieniany przez BioComp : 19.01.2015 o godz. 06:06
BioComp jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór nagrywarki LG BH10LS lub LITEON IHBS 112 ORAZ PIONEER BDR 205 BK rysieksat Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD 0 27.05.2011 19:19
[problem ze sprzętem] Pioneer DVD-RW DVRKD08 Slim tkuzaj Napędy optyczne DVD 0 08.06.2009 20:44
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 16:38
Nagrywarka mi zjada płyty DriX Napędy optyczne DVD 22 20.05.2006 11:35
Problem z nagrywaniem Dvd+r (pioneer 110-d) Davidian Napędy optyczne CD 6 24.03.2006 14:26


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.