Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD

Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt Blu-ray, HD DVD



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.07.2013, 11:19   #46
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Każdy ma swój rozum i potrafi liczyć. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Wlasnie i to jest sedno sprawy. "Liczyc". Nie chodzi w tym wypadku wylacznie o liczenie - koszt 1kb. A o mozliwosci. Wyobraz sobie - mimo wszystko dam krotki wyklad - ze tak jak zapowiadali "znawcy" upadek plyty CD, dzisiaj mozna powiedzc takze i DVD do konca nie jest pewny a moze i jeszcze sporo trwac.

Sam osobiscie nie dawno kupilem 200 plyt CD, po mimo ze roznica cenowa miedzy plyta CD a DVD jest praktycznie znikoma. Powodow jest wiele. Moj odtwarzacz w samochodzie posiada mapy wylacznie wydane na CD, zmieniarka odtwarza wylacznie CD (oryginalow nie woze w samochodzie), zreszta malo ktory sprzet posiada czytnik DVD a i tak coraz wiecej napedow jest juz z wejsciem na USB,a w domu nie usmiecha mi sie wymiana HiEndowego odtwarzacza CD tylo zeby moc odtwarzac mp3 (bo i po co) do tego mam player sieciowy pioneera N50K do ktorego wogule nie potrzebuje nosnika a jedynie polaczenie w sieci domowej. Wielu klientow ktorym robie prezentacje i mieszcza sie na plytach CD nie mozesz zaoferowac nosnika DVD bo przy 0,20***8364; roznicy na nosniku i wypaleniu 1000 plyt to masz w kieszeni 200***8364; ( prawie 900zł) a to juz nie to samo co decyzja zakupu na potrzeby domowe taki czy taki nosnik.

O plytach DVD napisze Ci w inny sposob, bo przede wszystkim sluza one do nagrywania filmow (danych rowniez, ale to sprawy indywidualne). Sam osobiscie robiac film w HD robie rowniez wydanie na DVD. Dlaczego? Bo niestety dla wielu osob BluRay nie jest alternatywa. W polsce z osob ktore znam (a jest ich sporo) odtwarzacz BluRay posiada jedna rodzina, a nagrywarki BD nie posiada nikt. Ba sprawa o wiele bardziej interesujaca jest za granica. O ile wsrod znajomych mam kilka osob ktore posiadaja odtwarzacz BD (bo przy zakupie nowego odtwarzacza roznica miedzy samym DVD a BD jest nie wielka) to nie posiadaja zadnej plyty ani filmu. Co wiecej, w ciagu ostatnich 3 lat osob zainteresowanych nagraniem wesela czy chrzcin w jakosci HD mialem .... uwaga .... 1 rodzine. Nikt nie chce w HD po mimo ze widza roznice podczas prezentacji.

Piszesz o roznicach w cenach pomiedzy plytami DVD a BD. Na wlasnym podworku, poczytaj na forach co pisza ludzie. Kupuja kamery HD ale pierwsze o co pytaja ... to jak przerobic material z HD na DVD bez utratu jakosci. Wiec dlaczego kupuja kamery HD skoro material nagrywaja nawet na kilku plytach DVD?

Jak widzisz Twoj komentarz ma sie nijak do rzeczywistosci. Owszem dla mnie ma znaczenie czy BD czy DVD, ale nie wkladam wszystkich do jednego worka i nie pisze ze to kupa. Co wiecej dla wielu ludzi mozesz mi wiezyc lub nie posiadajacych tani TV za kilka zlotych nie bedziesz w stanie dostrzec roznicy pomiedzy BD a DVD. I nie jest to tylko gadanie. Ostatnio mialem klienta u ktorego w domu na jakims tanim modelu samsunga TV probowalem ustawic kolory, ktorych nie dalo sie ustawic. Twarze byly pomaranczowe, a kolory ... trudno bylo to nazwac kolorami. I myslisz ze taki czlowiek a jest ich mnostwo bedzie sie przesiadac na BD dla jakosci?

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 28.07.2013 o godz. 11:54
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.07.2013, 11:26   #47
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Nie wiem co to zapis BD x8 i BD x 2?
LG BH16NS40 może zapisywać BD-R z prędkością x16 i sam Panasonic BD-R 25GB tak paliłem
W sierpniu 2013 na rynku ma się pojawić M-Disc BD-R 25GB który kasuje wady które podajesz
Ja kupowalem w alternate
http://www.alternate.pl/html/product...4&tk=7&lk=5461
(teraz maja oddzial w Polsce) to jedna z ciekawszych firm (porownaj z allegro o wiele tansza i pewna). Oni nigdy nie sprzedawali wersji OEM (a jesli to byla informacja w tytule), dlatego moje pytanie.

No ja mam 2 tygodnie na zwrot wiec moze doczekam sie M-Disc'a, chyba ze cena bedzie zaporowa, to juz odpadnie. Ale przy zalozeniu ze plyty Panasonica moga wytrzymac i 50lat, to przy moim szczesciu zdaze ze dwa razy jeszcze wymienic naped w tym czasie
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 11:58   #48
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
Wlasnie i to jest sedno sprawy. "Liczyc". Nie chodzi w tym wypadku o liczenie. A o mozliwosci. bedzie sie przesiadac na BD dla jakosci?
CD - DVD to historia i w pełni zgadzam się z Kolegą @rcobex.
BD-R to obecnie najlepszy nośnik do archiwizacji.
Dzisiaj w samochodach to Bluetooth a w kieszeni smartfon.

Kto bawi się dzisiaj płytkami CD.
Szybkie pendrav'y, karty pamięci. A to wszystko trzeba archiwizować.
Na czym.... właśnie na płytkach BD. Szybko, tanio i mniej miejsca.

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 12:05   #49
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
CD - DVD to historia
Owszem technologicznie tak, ale jak napisalem wczesniej nie wsyzscy musza i chca miec nowosci.

Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Dzisiaj w samochodach to Bluetooth a w kieszeni smartfon.
Heheh, jak masz 16 kat to i pewnie mozna sie podniecac muzyka z smatphona i puszczona przez bluetooth, szczegolnie jak masz dluzszy wyjazd i komplet zapasowych baterii do telefonu (oczywiscie zaraz mi napiszesz ze sie podlacza do zapalniczki )
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Kto bawi się dzisiaj płytkami CD.
A kto sie dzisiaj bawi plytami BD?
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 12:15   #50
rcobex
Roman Barbarzyńca
 
Avatar użytkownika rcobex
 
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>rcobex jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
CD - DVD to historia i w pełni zgadzam się z Kolegą @rcobex.
BD-R to obecnie najlepszy nośnik do archiwizacji.
Dzisiaj w samochodach to Bluetooth a w kieszeni smartfon.

Kto bawi się dzisiaj płytkami CD.
Szybkie pendrav'y, karty pamięci. A to wszystko trzeba archiwizować.
Na czym.... właśnie na płytkach BD. Szybko, tanio i mniej miejsca.

Audio i wszystko jasne. Pamięć przenośna owszem, dzisiejsze odtwarzacze CD umożliwiają podłączenie i słuchanie np. plików FLAC. Tyle że to nie audiofilskie podejście do tematu. W moim dosyć szerokim gronie osób słuchających muzyki "na poważnie", życie bez płyty CD jest jak piwo bez chmielu. Dlatego nośniki CD mają się świetnie.
__________________
pozdrawiam.
rcobex jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 12:24   #51
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale to nie tylko Audio. Napisalem wczesniej ze praktycznie wszystkie systemy nawigacji dzialajace w samochodach sa rowniez na CD, prezentacje itp. Kazdy z tych nosnikow ma swoje indywidualne zastosowanie. Mowiac ze jedno jest lepsze od drugiego tylko w kwestii ceny i pojemnosci mija sie z celem.
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 13:21   #52
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez anmedia Podgląd Wiadomości
...pewnie mozna sie podniecac muzyka z smatphona i puszczona przez bluetooth ...
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
Audio i wszystko jasne. Pamięć przenośna owszem, dzisiejsze odtwarzacze CD umożliwiają podłączenie i słuchanie np. plików FLAC. Tyle że to nie audiofilskie podejście do tematu. W moim dosyć szerokim gronie osób słuchających muzyki "na poważnie", życie bez płyty CD jest jak piwo bez chmielu. Dlatego nośniki CD mają się świetnie.
Temat powrócił...


Najlepsza jakosc
http://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-...tml#post708606
http://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-...tml#post708614

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 13:58   #53
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak, faktycznie, przegladnalem tylko pierwszy temat ale nie masz racji co do:
Cytat:
Napisany przez slawekj Podgląd Wiadomości
Ach.... Koledzy.
20% płyty to max co słyszymy.
Mp3 vbr 320 lame jest nie do odróżnienia.
Zapewniam Cie ze jest roznica ... ale zalezy jaka muzyka. Jesli przyjmiemy muzyke dla "mas" to masz 100% racji. Jak wezmiesz muzyke ambitniejsza ale tez bez przesady to zapewniam Cie ze w tym wypadku mp3 wyglada najgorzej, gorzej niz nagrywanie na MiniDisc'u z ATRAC3+ z normalna predkoscia. Ba nawet ostatnio nagrywalem jeden kawalek (dokladnie muzyka Z filmu Twierdza), oryginalu nie skopiujesz w zaden sposob by nie stracic na jakosci. Ale jako ciekawostke, najlepiej wypadlo nagranie ..... na kasecie magnetofonwej TDK MA-XG i systemem redukcji szumow Dolby S + HXPro. Cala reszta dawala sie we znaki. "Falowanie brzmienia" i to co mnie wkurza w mp3 wysokie tony, instrumenty naturalne traca na oryginalnosci brzmienia.

Temat owszem mozna walkowac i "co kraj to obyczaj". Wiec niech kazdy zostannie przy swoim

Oczywiscie co innego jest sluchac w samochodzie mp3 czy jak wczesniej wspomniales przez bluetootha
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 14:52   #54
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Od 256kbs -320kbs bez względu jakiej muzyki słuchamy przy Lame mp3 ucho ludzkie nie jest wstanie odróżnić różnic.
Potwierdzone laboratoryjne... double-blind test.

Powracając do tematu BD-R


http://panasonic.net/avc/blu-ray_disc/archive.html
http://panasonic.net/avc/blu-ray_dis...echnology.html

Przykład:
krókie nagranie Samsung'iem Galaxy II:

Zakup nagrywarki BluRay - pomoc!-mp4.png

to tylko amatorskie nagranie 2 min 38s i 295 MB.
Ile zatem będzie ważył plik godz. lub więcej.
I jak taki plik archiwizować ? tylko na płytach BD-R.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 28.07.2013 o godz. 15:14
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 16:07   #55
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeciez ja nie neguje koniecznosci posiadania nosnikow BD czy BD-XL. Ustosunkowalem sie do wypowiedzi:
Cytat:
Napisany przez rcobex Podgląd Wiadomości
M-Disc to lipa. [..] Kupa na amen.
gdzie kolega skwitowal to jednoznacznie. Nie chodzi mi tez tu o mnie a o innych urzytkownikow ktorzy czytaja posty. Wiele osob nie majacych pojecia o formatach, rozmiarach, standardach czy kodekach po przeczytaniu posta ma jednoznacznie okreslone ile wart jest Dysk, ktory moze zachowac dane na "setki" lat. Owszem dla mnie rowniez w tej chwili przy 5 plytach BD ze zdjeciami rozwiazanie DVD nie jest rozsadne. Ale wazniejsze sa dla mnie zbiory na tych plytach niz to ze musze nagrac blisko 20 plyt DVD. Beda plyty M-Disc w wydaniu Bluray - im szybciej tym lepiej. Co nie zmienia faktu ze poprzednie typy dyskow rowniez sa i beda w urzyciu.

Co do tego nagrania. Nie wiem czy akurat podales przyklad adekwatny do jakosci, ale nagrania z telefonow smialo mozna obnizyc do rozmiaru 720x576 z pozytywnym skutkiem na poprawie jakosci. I nie sadze ze sa chetni do archiwizowania filmow z telefonow komorkowych bez wzgledu na to czy sa FullHD - poprostu to juz smiech na sali. I najczesciej te filmy albo laduja na YT, albo pozostaja w telefonie.

PS
Zauwazyles Frame rate jakie posiada?! Co to jest, a w zasadzie do ktorego standartu to podciagniac czy obnizyc?
27, 497 to nie jest ani 25 ani 29,970 (a to sa standarty filmowe)

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 28.07.2013 o godz. 16:09
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 16:14   #56
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wrzuć na luz.

Kolega wyraził swą opinię (fakt że dość dosadnie), ale miał do tego prawo. Tak samo jak Ty masz prawo by się z tą opinią nie zgadzać.

Nie ma jednak sensu ciągnąć i ciągnąć. Lepiej już

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 18:40   #57
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Kwestia indywidualna - ja na przykład CD nie używam już prawie wcale. DVD bardzo rzadko, najczęściej BD. Do filmów AVCHD, do trzymania danych i do backupów.
Każda amatorska kamera lub aparat AVCHD nagrywają dane ok 17-24Mbit/s. To na DVD troszkę za dużo. A te lepsze jak Panasonic GH dobijają do 72Mbit/s. Na DVD to abstrakcja.

M-Discami zainteresowany nie jestem, zwykłe płyty BD mają wystarczającą wytrzymałość (50 lat?) a ja nigdy nie trzymam tylko jednej kopii. W razie czego można dla pewności dodać kody ECC.
Takie czasy - muzykę wygodniej mi trzymać w OGG lub FLAC, przenośnym odtwarzaczem jest smartfon (synchro z dyskiem sieciowym via banshee) do samochodu moge zanieść pendrive lub kartę SD. Takie czasy.
Denerwuje aż konieczność kupna CD dla muzyki - bo po zripowaniu co z tym balastem robić? Składować w piwnicy? Ale oczywiście ja nie jestem melomanem, nic z tych rzeczy. Ale rozumiem jeśli ktoś woli "rytuał" z CD

Mała popularność BD to też kwestia czasów - dziś ludzie wolą YouTube i pendrive niż płyty. Ale w czasach gdy odtwarzacz i nagrywarka BD kosztują 300zł upieranie się na film z wesela w wersji DVD to głupota.
Przecież to nie jest pamiątka na dziś czy jutro. Wartość będzie mieć za 10, 20 lat. Oglądanie DVD już dziś na 50 czy 60 calach to trochę masakra. Już lepiej byłoby chcieć źródłowe MTSy albo MP4

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.07.2013 o godz. 18:52
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 19:06   #58
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Ale w czasach gdy odtwarzacz i nagrywarka BD kosztują 300zł upieranie się na film z wesela w wersji DVD to głupota.
Przecież to nie jest pamiątka na dziś czy jutro. Wartość będzie mieć za 10, 20 lat. Oglądanie DVD już dziś na 50 czy 60 calach to trochę masakra. Już lepiej byłoby chcieć źródłowe MTSy albo MP4
No widzisz poruszyles bardzo wazna kwestie, tylko jak wytlumaczysz to ludziom. Mozesz mi wiezyc czy nie, przy kwotach jakie sie placi za zrobienie filmu, to czy nagrywasz w SD czy w HD nie ma roznicy. Jedynie sam czas renderingu jest dluzszy, ale sa to kwestie nie zauwazalne. W zwiazku z czym dla osoby robiacej film nie ma to wiekszego znaczenia. A mimo to ludzie nie chca, nie przemawia do nich to ze za rok czy dwa beda dostepne TV 4k i film z DVD w oryginale bedzie "malutkim okinenkiem". Co innego robic w HD i dodatkowo konwertowac do SD, masakra, czasochlonna.

A jeszcze zworce wam uwage na jedna kwestie. Nie wiem jak jest teraz w Polsce, ale za granica dostepnosc plyt BD jest tylko i wylacznie w MediaMarkt czy bardzo drogich sklepach gdzie ostatnio widzialem plyte Verbatim BD-RW za okolo 20***8364;. Jedyna, wieksza dostepnosc jest tylko poprzez internet. A wiec o jakiej popularnosci nosnikow BD mowimy?
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 20:55   #59
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Wiem o tym, bo sam robiłem kiedyś film z wesela. Zrobiłem go w HD, ale niestety ta wersja spoczywa u mnie w rodzinnym archiwum - w "świat" poszła (na wyraźnie życzenie) wersja wyrenderowana dla DVD, do tego w znacznie gorszej jakości bo encoder MPEG2 w OpenShot nie jest najwyższych lotów i na wiele nie pozwala. No ale co zrobić... podejrzewam że kiedyś ktoś się upomni o wersję HD, albo bardzo zdziwi że taka istnieje.

Co do płyt to racja, np. w Lublinie są nie do dostania. W żadnym sklepie nie ma BD, w MM jak kiedyś sprawdzałem było po kilkadziesiąt zł sztuka. W Vobisie bratu oznajmili, że o BD pyta jedna osoba na miesiąc - więc nie mają.
Wszystkie płyty kupujemy więc na allegro. BD jest bardzo mało popularny i taki już zostanie. To format który ma już na karku prawie 10 lat. Jeżeli do tej pory się nie upowszechnił - to już tego raczej nie zrobi.
Nie wiem co ludzie robią z nagraniami AVCHD. Trzymają na HDD? Bo przecież kamery jakoś się sprzedają.

Ostatnio zmieniany przez sobrus : 28.07.2013 o godz. 21:01
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 28.07.2013, 22:32   #60
anmedia
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.08.2004
Posty: 35
anmedia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to jedynie potwierdziles to co od samego poczatku pisze.

A co do sonego, to nie pierwsza dobra technologia (no nie wiem jaka byla konkurencja Toshiby z HDDVD) ale przy mentalnosci i podejsciu do wielu kwestii temat BluRaya moze tak sie zakonczyc jak zakonczyl zywot MiniDisc, a byl to jeden z najlepszych pomyslow zastapienia kasety (co wielu mylnie komentowalo jako nastepce CD) Jak zwykle chodzilo o pieniadze, licencje i patenty.

Co do konwersji z BluRay na DVD , jest mozliwe uzyskanie bardzo dobrego obrazu, ale proces jest bardzo skomplikowany, zmudny i dlugotrwaly i 99,5% osob nie jest w stanie wykonac tego dobrze. A co za tym idzie bardzo kosztowny. Uzywanie kodekow opartych na licencja GNU zdecydowanie ogranicza mozliwosci takiej konwersji, ale dla laika efekt i tak bedzie dobry (nie do odroznienia dodatkowo posiadajac TV z dolnej polki LG czy Samsunga).

Cytat:
Napisany przez sobrus Podgląd Wiadomości
Nie wiem co ludzie robią z nagraniami AVCHD. Trzymają na HDD? Bo przecież kamery jakoś się sprzedają.
Tak jak napisalem wczesniej, wiele osob filmy wrzuca na YT i na tym konczy swoj proces produkcji (zauwaz ze wiele filmow jest udostepnianych jako prywatne) a wiele nagrywa na DVD. Nie pisalbym o tym wczesniej gdybym nie byl pewien co pisze. Ludzie kupuja kamery (przeciez nie kupi kamery w SD bo przeciez musi miec nowosc choc nie rozumie z niej niczego) bo "cos" tam nagrywaja, dostaja do tanich kamer oprogramowanie, ktorego nawet nie potrafia skonfigurowac daja nagraj DVD i nawet nie porownuja czy faktycznie stracili na jakosci.

Pare osob jak zauwazy spadek jakosci obrazu pyta co zrobic i najczesciej zamiast zdecydowac sie na nagranie na plyte BD decyduja sie na obnizenie parametrow zapisu w kamerze, co ulatwia dalsza konwersje do DVD.

Prywatnie nie wobrazam sobie miec kamere HD i jako podstawe obrabiac i zanizac jakosc do SD.

Ostatnio zmieniany przez anmedia : 28.07.2013 o godz. 23:05
anmedia jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Laptop nie widzi nagrywarki ;-( Prośba o pomoc arekszym Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 14.02.2006 20:30
Trochę inne pytanie o wybór nagrywarki pianoman Napędy optyczne CD 8 20.09.2005 09:11
Zakup CD-RW - prośba o pomoc w wyborze... Kalasanty Napędy optyczne CD 10 14.03.2003 12:59
aktualizacja biosu nagrywarki 8080b do biosu nagrywarki 8120B ver.2.00 metro21 Napędy optyczne CD 1 01.01.2002 18:11


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.