Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.01.2003, 07:49   #61
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak juz wczesniej napisalem niektore nowe wersje Laserlock sprawdzaja dane subkanalowe, niektore nowe maja takze "slabe sektory" podobne do tych w SD2 a niektore jeszcze nowsze korzystaja z danych o nosniku tak jak najnowszy SecuROM czy ProtectCD (jak widac tworcy Laserlock sa dobrzy w przejmowaniu czyichs pomyslow, szkoda tylko, ze sa slabymi programistami i ich implementacje maja mnostwo dziur i dzialaja, ze tak powiem kiepsko ). Najlepiej zostaw ta opcje tak jak jest - ona naprawia tylko kody subkanalu Q - niektore CD-ROM-y nie potrafia odczytac plyty jesli dane w subkanale Q sa bledne. W wiekszosci przypadkow ta opcja jest zupelnie zbedna a juz na pewno w tym Twoim opisywanym.
VLuka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.01.2003, 17:22   #62
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Maszketne FAQ
__________________
epol jest offline  
Stary 13.01.2003, 23:40   #63
RAVENSHEART
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika RAVENSHEART
 
Data rejestracji: 13.01.2003
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Posty: 158
RAVENSHEART zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
niesamowite
wreszcie trafiłem we właśćiwe miejsce
VLuka wyrazy wdzięczności
RAVENSHEART jest offline  
Stary 17.01.2003, 13:43   #64
Rambler
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Rambler
 
Data rejestracji: 18.04.2002
Lokalizacja: Gród Kraka :)
Posty: 120
Rambler w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
VLuka
MORE THX !! Świetna profesionalna robota.
Pozdrowienia
__________________
We have nothing left to lose except.... ***===========*** Charlie & Bravo Groups **
Rambler jest offline  
Stary 17.01.2003, 17:21   #65
gemolek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2003
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Posty: 4
gemolek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam pytanko.Czy alcohol 120% jest programem darmowym,a jak tak to gdzie sie go rejestruje?.Czy jest mozliwosc pobrania pelnej wersji,jesli tak to skad?.
__________________
Pozdrofka!
gemolek jest offline  
Stary 17.01.2003, 19:00   #66
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
alkohol programem darmowym NIE jest - o czym bys sie przekonal w googlu wpisujac alkohol 120%, znajdujac strone domowa i poczytanui tekstu

wersje pelna a jakze mozna pobrac - jest to nielegalne, nieladne i fuu - wiec o tym tu nie rozmawiamy

czym sie rozni trial od retail nie wiem - bo ani jednej ani drugiej sobi enie zalozylem nigdy - ale na pewno wiecej ludzi tu wie co umie retail... mamy slabosc do pelnych produktow...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 17.01.2003, 20:52   #67
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W trialu sa tylko 3 ograniczenia: 30 dni, 6 wirtualnych napedow i 2 nagrywarki na raz.
VLuka jest offline  
Stary 19.01.2003, 22:52   #68
rn19
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 2
rn19 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
StarForce - FAQ nie pomaga!

Po pierwsze żeby za bardzo się nie powtarzać VLuka - Świetna robota!
Po drugie - nie działa
Zaczęło się od tego że u mojego znajomego nie działa Snajper oczywiście oryginalny. Program StarForce sprawdza wprowadzony kod z płytą, trwa to z minutę (może pół) i komunikat o niezgodności kodu. Dzwoniliśmy do dystrybutora, podano nam jeszcze 2 kody ale żaden nie zadziałał. Pomyślałem sobie że pewnie wymagania nowego zabezpieczenia są jakieś nieprzemyślane i u niego pewnie coś "się gryzie". Faktycznie u mnie zadziałało. No to zacząłem szukać jakiegoś cracka żeby obejść system i kolega by mógł sobie grać. Mniej więcej wtedy trafiłem na ten FAQ. Postanowiłem skorzystać z metody podanej przez VLuka dla StarForce. Niestety próba uruchomienia obrazu płyty z DT lub A120% kończy się komunikatem o braku CD w napędzie (komunikat z StarForce). Co robić?

RN19
rn19 jest offline  
Stary 19.01.2003, 22:55   #69
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
StarForce 3 nie moze byc w tej chwili emulowany.
VLuka jest offline  
Stary 19.01.2003, 23:17   #70
rn19
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 2
rn19 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
StarForce problem - c.d.

A co może być powodem niedziałania oryginału? U mnie chodzi z aktywnym DT i z nagrywarki oraz DVD. On ma tylko CDRW, poza tym standart, ECS K7S5A, Duron 1200, 128MB DDR RAM, WIN Me, żadnych antywirusów. Nie bardzo mi pasuje robić mu reinstalację systemu, może coś słyszałeś w tym temacie? Jak mu pomóc?

pzdr, jarry
rn19 jest offline  
Stary 13.02.2003, 16:09   #71
RadekSpi
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika RadekSpi
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Posty: 11
RadekSpi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down SecuRom *new* v 4.84.00.0013

Starałem się zrobić tak jak to opisałeś i nic gra nie chce się uruchomić, może wiesz (wiecie) już coś więcej na temat tego zabezpieczenia
__________________
RadekSpi
RadekSpi jest offline  
Stary 25.02.2003, 12:17   #72
Kwapa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.02.2003
Posty: 1
Kwapa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zrobilem tak jak napisla VLuka ale chyba cos poszlo nie tak. Tzn. gra chodzi w nagrywarce a nie chodzi w CD-ROM'ie. Robiłem kopie Medal Of Honor, która jest zabezpieczona SD 2.51.021 Zrobilem obraz płytki za pomocą Alcohol 120% 1.4.0 (Build 114) i umieścilem ja w napedzie. Z napedu chodzi bez problemu. Nagralem z korekcja EFM i bez danych subkanałowych i nie chodzi ani w CD-ROM;ie ani w nagrywarce. Jak nagrałem bez korekcji EFM i bez danych subkanałowych to chodzi ale tylko w nagrywarce (PLEXTOR PX-W124TS)
Jak moze byc tego przyczyna?
Kwapa jest offline  
Stary 25.02.2003, 22:30   #73
VLuka
Zarejestrowany
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Posty: 219
VLuka zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Niektore nagrywarki wypalaja SD2 tak, ze odczyt mozliwy jest tylko z nich. Nagraj w innej nagrywarce lub uzyj emulacji.
VLuka jest offline  
Stary 02.03.2003, 19:16   #74
Dawid Partyka - Koli
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Lokalizacja: Rybnik - Ślaskie
Posty: 320
Dawid Partyka - Koli zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: SecuRom *new* v 4.84.00.0013

Cytat:
RadekSpi napisa***322;(a)
Starałem się zrobić tak jak to opisałeś i nic gra nie chce się uruchomić, może wiesz (wiecie) już coś więcej na temat tego zabezpieczenia
Umnie nawet oryginał niechciał działać na napędie Toshiba DVD 1712 dopiero jak dostałem nowego keya to zaczoł działać. Na innych napędach działął good. Chociaż na liteOn jak zmieniłem prędkośc odczytu to też wywalał mi błąd. Według mnuie zabezpieczenie starforce w wersji 3.0 jest skrótowo mówiąc do d..y. Zabezpieczenie powinno dziaąłć na wszytkim a nie tylko na znanych mu napędach CD-ROm Starforce 3 nie może być uruchomiony z żadnego napędu wrirtualnego ze względu na to że oin nawet nie próbuje analizowac płyty CD poprostu od razu mi wywala żebym włożył Cd do innego napędu CD-ROM. Więc skoro nie chce działć na virtualnym napędzie to z pewnością na niektórych napędach CD-ROm też się wywali i będzie chcieć aby włożyć płytę CD do innego napędu (tutaj nie chodzi mi o wykrycie pirackiej CD lecz oto że nawet nie próbuje anazliowac płyty CD czy jest oryginalna).
__________________
Pozdrawiam
Dawid Partyka
SafeLock@CDRinfo.pl
http://SafeLock.CDRinfo.pl
Dawid Partyka - Koli jest offline  
Stary 08.03.2003, 16:31   #75
szympro
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.07.2002
Posty: 1
szympro w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam pytanie: czy na 100% wszystko dobrze jest opisane jesli chodzi o kopiowanie plyt zabezpieczonych securomem? Nie bede tutaj krytykowal bo nie mam zielonego pojecia na ten temat, lecz gdy probuje przegrac plytke to wyskakuje mi ze jest blad podczas odczytu i koniec

Sorry jezeli zadaje jakies glupie pytanie, ale jestem newbie i nie mam pojecia co teraz (btw, ta sama plytke przegralem kiedys stara wersja CloneCD, i dziala ale mi sie zgubila i musze jesszcze raz przegrac. Nie pamietam tamtych ustawiem w clonie dlatego tutaj sie pytam)

Dzieki,
SzYmPrO

--------------------------------------

Sorry, juz wiem co bylo nie tak. Przepraszam za klopot

Ostatnio zmieniany przez szympro : 08.03.2003 o godz. 19:51
szympro jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.