Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.03.2005, 18:38   #16
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli potrzebny był mini-image to kopia była niepoprawna. Żeby się przekonać jak to wygląda zrób tak- zaznacz w opcjach A 120 żeby zapisywał log, stwórz obraz a potem nagraj go na dobre CDRW. Następnie stwórz obraz tego CDRW (nazwij inaczej obraz) i porównaj logi. W każdym logu będą zapisane błędne sektory- jeżeli są takie same to OK ale jeżeli kopia ma ich wiecej (zwykle zaczynają sie na kopii zbyt wcześnie) to wiesz jak jest.

Metoda, którą poleciłeś użytkownikowi olo8888 do kopiowania SD 2.9 jest najłatwiejsza dla nagrywarki.

Zaznacz koniecznie regenerowanie sektorów danych i ustaw inteligentny skaner sektorów na 50 zamiast 100.
Nagrywasz tak samo jak to robiłeś.

Na koniec jedna uwaga- CloneCD jest nadal Blacklistoiwany przez SD 3.2 o ile pamietam. W każdym razie ja go odinstalowałem zanim uruchomiłem Sims 2 z kopii. Zobacz czy Twoje juz wykonane kopie nie zadziałaja przypadkiem jak odinstalujesz CloneCD.

Niestety pozostaje Ci liczyc na błąd wych diabełoko-cośów bo SD 3.2 teoretycznie wymaga nagrywarki z 4 stworzonkami.
downloads jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.03.2005, 18:58   #17
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z tego co wiem, nie trzeba wcale odinstalowywać CloneCD, żeby uruchomić TheSims 2 jak i inne tytuły. Wystarczy uruchomić program w trayu i wybrać Ukryj nośnik CD - zadziała.

Jakie nagrywarki posiadają cztery "coś"-e? Chyba tylko Toshiby i LiteOn-y, oraz niektóre mało znane firmy - pojedyncze sztuki. Jednak ktoś na forum pisał mi, że TEAC DV-W516G, to OEM jakiegoś LiteOna. Czyżby więc mógł sobie radzić z SafeDisc'iem 3? (tak ogólnie, to nie wiem co to jest OEM jakiejś nagrywarki)


UPDATE:

Cytat:
Napisany przez VIZZARD
TEAC DV-W516G to OEM Litka 1633

Więc śmiało możesz zainstalować kProbe

Będzie chodził

Ostatnio zmieniany przez KaPi : 12.03.2005 o godz. 19:11
KaPi jest offline  
Stary 12.03.2005, 19:12   #18
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Z tego co wiem, nie trzeba wcale odinstalowywać CloneCD, żeby uruchomić TheSims 2 jak i inne tytuły. Wystarczy uruchomić program w trayu i wybrać Ukryj nośnik CD - zadziała.

Jakie nagrywarki posiadają cztery "coś"-e? Chyba tylko Toshiby... ;(
Co do Clona to nie wiem na pewno ale był blacklistowany- sprawdź na wszelki wypadek.

Te 4 "diabełki" to na szczęście nie to samo co 3 owce. Wszystko na chipach MediaTek (LiteONy i nowe Samsungi) i Toshiby. Pisałem, żeby nie wierzyć im w sprawie nagrywarek DVD bo dali LiteONom 1633/1653 po 2 diabły a tym czasem one kopiują SD 3.2 bez problemu i bez emulacji EFM.

EDIT: No zobaczyłem Twój edit- musi działać. Daj jej wycisk. OEM w praktyce oznacza, że masz taki sam sprzęt i inny firmware.

Dowód rzeczowy, że skopiuje http://www.cdr.cz/a/12042/11

Ostatnio zmieniany przez downloads : 12.03.2005 o godz. 19:20
downloads jest offline  
Stary 12.03.2005, 19:31   #19
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czyli rozumiem, że mój TEAC DV-W516G potrafi bezproblemowo kopiować zabezpieczenie jakim jest SafeDisc 3? (jupi!)
KaPi jest offline  
Stary 12.03.2005, 19:41   #20
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Czyli rozumiem, że mój TEAC DV-W516G potrafi bezproblemowo kopiować zabezpieczenie jakim jest SafeDisc 3? (jupi!)
downloads jest offline  
Stary 12.03.2005, 20:40   #21
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez downloads
Co do Clona to nie wiem na pewno ale był blacklistowany- sprawdź na wszelki wypadek.
To sprawdzone. Działa na 100%. Zresztą tak mi powiedział facet z pomocy technicznej EA Games

Cytat:
Napisany przez downloads
Te 4 "diabełki" to na szczęście nie to samo co 3 owce. Wszystko na chipach MediaTek (LiteONy i nowe Samsungi) i Toshiby. Pisałem, żeby nie wierzyć im w sprawie nagrywarek DVD bo dali LiteONom 1633/1653 po 2 diabły a tym czasem one kopiują SD 3.2 bez problemu i bez emulacji EFM.
Co to oznacza w praktyce? Że przy nagrywaniu w Alcohol 120% obrazu na dysk jakie opcje należy włączyć, by poprawnie zapisać obraz? System ochrony zapisu na pewno. Korekcję EFM? Korekcję danych subkanałowych? Jaki tryb zapisu?

Cytat:
Napisany przez downloads
OEM w praktyce oznacza, że masz taki sam sprzęt i inny firmware.
Dzięki za informację. Domyślam się, że firma TEAC musiała coś zapłacić LiteOn-owi za technologię. Jednak czy inne firmware ma coś wspólnego z ich możliwościami? I czy można do TEAC-a wgrać firmware LiteOn'a i na odwrót?
KaPi jest offline  
Stary 13.03.2005, 10:02   #22
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Co to oznacza w praktyce? Że przy nagrywaniu w Alcohol 120% obrazu na dysk jakie opcje należy włączyć, by poprawnie zapisać obraz? System ochrony zapisu na pewno. Korekcję EFM? Korekcję danych subkanałowych? Jaki tryb zapisu??
Jeżeli nagrywarka nie ma problemów z EFM to wystarczy tryb RAW- nawet emulację EFM w programie nagrywającym można wyłączyć bo jest niepotrzebna

Cytat:
Napisany przez KaPi
Dzięki za informację. Domyślam się, że firma TEAC musiała coś zapłacić LiteOn-owi za technologię. Jednak czy inne firmware ma coś wspólnego z ich możliwościami? I czy można do TEAC-a wgrać firmware LiteOn'a i na odwrót?
To jest zasadniczo ten sam sprzęt ale firmware nie zawsze można zamienić, chociaż w przypadku LiteONów można robić co się chce- zawsze w razie czego pomoże MTK Flash

Ostatnio zmieniany przez downloads : 31.03.2005 o godz. 10:16
downloads jest offline  
Stary 25.03.2005, 20:54   #23
vojt
Bywalec
 
Avatar użytkownika vojt
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 31
vojt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gra Splinter Cell

Gra Splinter Cell jest zabezpieczona SafeDisc 3. Alkohol 120% robi bez problemu obraz tej płytki. Ale, nie chcę odinstalowywać wszystkich programów typu: Clone, Nero bądź Alkohol żeby w nią pograć. Przy każdym uruchomieniu gry wywala komunikat żeby odinstalować wszystkie programy emulujące i nagrywające. Czy jest sposób żeby pograć w grę nie odinstalowując tych programów ??
__________________
Człowiek całe życie się uczy i ,
i tak głupi umiera !!
vojt jest offline  
Stary 25.03.2005, 22:05   #24
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez vojt
Gra Splinter Cell jest zabezpieczona SafeDisc 3. Alkohol 120% robi bez problemu obraz tej płytki. Ale, nie chcę odinstalowywać wszystkich programów typu: Clone, Nero bądź Alkohol żeby w nią pograć. Przy każdym uruchomieniu gry wywala komunikat żeby odinstalować wszystkie programy emulujące i nagrywające. Czy jest sposób żeby pograć w grę nie odinstalowując tych programów ??
Nero chyba nie jest problemem (SafeDisc 2.9 czasami twierdzi, że w systemie jest debugger- wtedy to Nero). Jeżeli masz najnowszego lub poprzedniego A 120 (1.9.5 lub 1.9.2) to on nie jest wykrywany przez SD 3 (podobnie jak naped wirtualny Alcohola) Jeżeli chodzi o CloneCD to może jego wykrywa- nie wiem bo nie używam (zamknij jego Tray App.-może pomoże).

Warto instalować A 120 w innym folderze i zmienic nazwy wirtualnego napędu oraz jego sterowników (chociaż na SecuROMa i tak nie działa).
downloads jest offline  
Stary 26.03.2005, 16:16   #25
vojt
Bywalec
 
Avatar użytkownika vojt
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 31
vojt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Próbowałem, wyłączyłem Clone CD, DVD się nie da, i jak włączę grę wyświetla taki oto komunikat:



Ma ktoś jakiś pomysł ? Nie chciałbym odinstalowywać wszystkiego co przeszkadza w uruchomieniu tej gry.
__________________
Człowiek całe życie się uczy i ,
i tak głupi umiera !!

Ostatnio zmieniany przez vojt : 26.03.2005 o godz. 16:19
vojt jest offline  
Stary 30.03.2005, 19:57   #26
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mnie wydaje się, że SafeDisc 3 nie wykrywa Alcohola 120% (przynajmniej przy TheSims 2), tylko CloneCD. Wystarczy w CloneCD Tray włączyć Ukryj nośnik i po kłopocie - tak mi powiedział facet w pomocy technicznej EA Games po tym, jak mu powiedziałem, że nie chcę nic odinstalowywać, bo mam zakupione licencje na te programy A na początku upierał się przy deinstalacji... Widać że chamy.
__________________

ZPAV, SafeDisc 3/4 and WinOnCD 6
KaPi jest offline  
Stary 30.03.2005, 20:10   #27
vojt
Bywalec
 
Avatar użytkownika vojt
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 31
vojt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez KaPi
Mnie wydaje się, że SafeDisc 3 nie wykrywa Alcohola 120% (przynajmniej przy TheSims 2), tylko CloneCD. Wystarczy w CloneCD Tray włączyć Ukryj nośnik i po kłopocie - tak mi powiedział facet w pomocy technicznej EA Games po tym, jak mu powiedziałem, że nie chcę nic odinstalowywać, bo mam zakupione licencje na te programy A na początku upierał się przy deinstalacji... Widać że chamy.
Znalazłem wyjście , i jest związane z Clone CD z opcją Ukryj Nośnik ale opcja ta ma być WYŁĄCZONA a nie włączona. I po problemie.
__________________
Człowiek całe życie się uczy i ,
i tak głupi umiera !!
vojt jest offline  
Stary 30.03.2005, 21:07   #28
downloads
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Posty: 575
downloads zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez vojt
Znalazłem wyjście , i jest związane z Clone CD z opcją Ukryj Nośnik ale opcja ta ma być WYŁĄCZONA a nie włączona. I po problemie.
CloneCD nie tylko ukrywa ATIP ale ma jeszcze jakąś emulację. Sprawdzaliśmy to juz tutaj z kolegą któremu program działał z CloneCD a nie działał jak ATIP ukrywał A 120%. To był słownik i nie miał blacklistów- o tym, że płyta sie odpalała decydował jakis emulator.
downloads jest offline  
Stary 31.03.2005, 08:30   #29
pool
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika pool
 
Data rejestracji: 07.10.2004
Posty: 6
pool w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question

Więc jeżeli mam litka SOHR-5238S to chyba powinien bezproblemowo kopiować s3.20
A właśnie jest to dobra nagrywarka?
__________________
Pool
winda 2k pro
768 MB
sapphire 9200 128/128
segate barracuda 80 GB 7200.7
pool jest offline  
Stary 01.04.2005, 20:38   #30
KaPi
Zaprenumerowany
 
Avatar użytkownika KaPi
 
Data rejestracji: 16.09.2003
Lokalizacja: 49° 41' 43,2" N 22° 01' 10,7" E
Posty: 410
KaPi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez vojt
opcja ta ma być WYŁĄCZONA a nie włączona.
U mnie pomogło jak WŁĄCZYŁEM tę opcję. Nie wiem czemu tak... może różne wersje zabezpieczenia?
__________________

ZPAV, SafeDisc 3/4 and WinOnCD 6
KaPi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.