Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.05.2003, 17:22   #1
paja
niezwykły
 
Avatar użytkownika paja
 
Data rejestracji: 07.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,202
paja zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Windows 98

Szukałem coś o tym w tym forum ale nawet się ździwiłem że nie ma tego więc chce przegrać windoze i nie wie wiem czy sam clone wystarczy a jeśli tak to w profilu data cd czy game cd

sorry nie wiem jakim rodzajem zabezpieczenia jest on zabezpieczony i dlatego nie mogę zkorzystać z faq'u VULKI.
__________________
kto najlepiej gra na wieśle? otóż ja gram całkiem nieźle !
paja jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.05.2003, 17:24   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Windows 98

Cytat:
paja napisa***322;(a)
Szukałem coś o tym w tym forum ale nawet się ździwiłem że nie ma tego więc chce przegrać windoze i nie wie wiem czy sam clone wystarczy a jeśli tak to w profilu data cd czy game cd

sorry nie wiem jakim rodzajem zabezpieczenia jest on zabezpieczony i dlatego nie mogę zkorzystać z faq'u VULKI.
Sie obudziles paja.
Przeciez windows 98 nie jest zabezpieczony.
Normalnie przegraj clonem profil data i bedzie ok
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 17.05.2003, 17:25   #3
krzyches
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 98
krzyches zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ma zabezpieczen
krzyches jest offline  
Stary 17.05.2003, 17:33   #4
ike
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.10.2002
Posty: 65
ike w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam windows98se i jak probuje go przegrac, w pewnym momencie zaczyna mulic plyte... i pojawiaja sie bledne sektory...
zabezpieczenia owszem nie ma, ale za to plyta jest mocno porysowana!
czy jest jakikolwiek sposob, zeby ja przegrac... bo poki co jeszcze da sie windowsa zainstalowac i nie wystepuja zadne bledy podczas instalacji, ale boje sie, ze za jakis czas stanie sie to niemozliwe...
ike jest offline  
Stary 17.05.2003, 20:18   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
ike napisa***322;(a)
mam windows98se i jak probuje go przegrac, w pewnym momencie zaczyna mulic plyte... i pojawiaja sie bledne sektory...
zabezpieczenia owszem nie ma, ale za to plyta jest mocno porysowana!
czy jest jakikolwiek sposob, zeby ja przegrac... bo poki co jeszcze da sie windowsa zainstalowac i nie wystepuja zadne bledy podczas instalacji, ale boje sie, ze za jakis czas stanie sie to niemozliwe...
Spróbuj skopiować normalnie na HDD ,lub użyj programu CDCheck...
Znajdziesz go tutaj:

http://www.cdrinfo.pl/software/stron...ls-Diagnostyka

...................
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 17.05.2003, 20:23   #6
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Maciej napisa***322;(a)
Spróbuj skopiować normalnie na HDD ,lub użyj programu CDCheck...
Znajdziesz go tutaj:

http://www.cdrinfo.pl/software/stron...ls-Diagnostyka

...................
I plyta straci bootowalnosc jesli ja normalnie skopiuje.A chyba raczej wskazane byloby to, zeby jednaak byla bootowalna.

Czy bardzo jest porysowana ta plyta czy tylko fragmenty.?
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 17.05.2003, 20:31   #7
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Weron napisa***322;(a)
I plyta straci bootowalnosc jesli ja normalnie skopiuje.A chyba raczej wskazane byloby to, zeby jednaak byla bootowalna.

Czy bardzo jest porysowana ta plyta czy tylko fragmenty.?
To jest Windows98 ...moim zdaniem nie musi być bootowlana ...jeśli już tak naprawdę chce mieć taką, niech wypali jako bootowalną w NERO ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 17.05.2003, 22:10   #8
paja
niezwykły
 
Avatar użytkownika paja
 
Data rejestracji: 07.02.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1,202
paja zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki poprostu nie chciałem stracić kolejnej płytki a nie chce mi się jechać kupywać nowych

DZIĘKI
__________________
kto najlepiej gra na wieśle? otóż ja gram całkiem nieźle !
paja jest offline  
Stary 18.05.2003, 20:28   #9
ike
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.10.2002
Posty: 65
ike w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
plytka (win98 se) jest cala porysowana, ale nie sa to glebokie rysy. zreszta gdyby byly, to by sie windows nie instalowal... co da mi cdcheck ??

na hdd nie da sie przekopiopwac... muli i muli, az mam dosc...
ike jest offline  
Stary 18.05.2003, 20:33   #10
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Podałem ci Link ...
Tam masz programy między innymi CDCheck do odzyskiwania danych z uszkodzonych płytek CD ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 18.05.2003, 21:00   #11
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Jak jest cala porysowana to ...
Mi w kazdym razie nie oplacalo by sie z tym meczyc.Za duzo zachodu.Ale sprobuj tymi programami z tego linku co dal Maciej.
Albo mozna zobaczyc jakie dane nie dadza sie skopiowac i jesli nie bedzie ich duzo to zrob obraz clonem. Napewno ci zrobi chociaz bedzie to dlugo trawalo.Programami do odzysku danych wyciagnij te pliki, ktorych nie mozna bylo zgrac na dysk. I za pomoca winiso podmien te odzyskane z tymi w obrazie.
Nie wiem czy to zda egzamin bo jesli pliki sa mocno uszkodzone to i tak ich nie odzyskasz.Przynajmniej czesci.

Natomiast nawiazujac do tego co napisal Maciej odnosnie robienia plyty bootowalnej za pomoca nero to jesli chodzi Ci o ta metode z dyskietka startowa to takie rozwiazanie mi osobiscie sie nie podoba bo zadnego pozytku z tego nie bedzie.
Nie dosc, ze plyta nie bedzie juz miala takiego menu startowego jak oryginalna to jeszcze beda problemy z zainstalowaniem z niej windowsa.O ile wogole sie zainstaluje.(ktos tam narzekal na to, teraz nie pamietam, w kazdym razie nie mogl z niej zainstalowac windowsa)O to chodzilo?
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 26.05.2003, 20:45   #12
deino
czytacz
 
Avatar użytkownika deino
 
Data rejestracji: 02.01.2003
Lokalizacja: Wrocek
Posty: 25
deino w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ike napisa***322;(a)
plytka (win98 se) jest cala porysowana, ale nie sa to glebokie rysy. zreszta gdyby byly, to by sie windows nie instalowal... co da mi cdcheck ??

na hdd nie da sie przekopiopwac... muli i muli, az mam dosc...

mi sie zdaje, ze jak ci muli, to masz zjechana plytke.. to, ze sie instaluje, to nie przypadek, bo na cd ( z win 98 se ) jest kolo 300 mb ( jak nie wiecej) chlamu reklamowego ( rozne za***iste rzeczy szczelane wam przez microsoft... (polecam wywalic katalog cdsample).. pomagaja rzeczy, ktore odczytuja dyski/kompakty po sektorach ("bad copy" bodajze..), ew. zrzucaj katalog po katalogu, plik po pliku na hdd, potem spokojnie wypal ( ino o serialu nie zapomnij).. a bootowalnosc?? mnie OSOBISCIE grzeje... co prawda instalke mam na hdd na innej partycji, ale pod dosem spokojnie mozesz sobie wrzucic sterownik cdromu (mscdex chyba...) i ruszac... ale to inna opowiesc

pozdro.......
__________________
albo byles robakiem, albo bedziesz ziemniakiem;D
deino jest offline  
Stary 26.05.2003, 21:34   #13
Black Ajgor
Bywalec
 
Avatar użytkownika Black Ajgor
 
Data rejestracji: 18.05.2003
Posty: 45
Black Ajgor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Butowanie płyty 98Se jest tylko do automatycznego wystartowania kreatorów służących do założenia partycji i ewentualnego formatowania, w żaden sposób nie wpływa na proces instalacji i działanie systemu. Z oryginalnego Cd wystarczy Ci katalog Win98.
Jak tam wyżej napisali dobrym sposobem jest odpalenie instalatora z hdd bo przy zmianach system nie prosi o cd tylko sobie sam zasysa. Oczywiście można to zrobić tak samo po instalacji z cd. Jeżeli jesteś mało zaawansowany i nie masz czasu na naukę to zostaw sobie płytkę Butowalną! (Wiem że Ameryki nie odkryłem ale może to pomoże koledze)
Black Ajgor jest offline  
Stary 28.05.2003, 19:45   #14
ike
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.10.2002
Posty: 65
ike w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nie boj sie, windowsa zainstaluje bez problemu z dyskietka startowa, czy z bez, przeciez nie ma problemu ze zmiana boot'owalnosci w biosie...
sprobowalem cdcheck i okazalo sie, ze jest kilka plikow nie do odzyskania (nie sa one istotne). ale nie chcialo mi sie czekac, az reszta danych zostanie odzyskana... moze dzisiaj w nocy
co do bootowalnej plyty, to chce ja miec, bo jakos ostatnio wszystkie dyskietki mi padly (nowe tez padna^_^ ), a po co chodzic po kumplach, skoro wszystko mozna zrobic z plyty...
ike jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.