Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray

Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray Forum związane z tematem zabezpieczania płyt i ich odbezpieczania :) Nie dotyczy zabezpieczeń filmów DVD (dział DVD Video).



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.03.2004, 13:24   #1
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Znana metoda + Enter The Matrix PL

Witam,
Syn poprosił o zrobienie kopii z oryginalnego 4CD Enter The Matrix PL (polskie menu). Wcześniej dysponował wersją giełdową ale pojawiał się błąd na level'u autostrady (chyba, nie grałem) - zamknięcie gry i powrót do Windows (problem sygnalizowany na forum, ale bez konkretnego rozwiązania).Oryginał trzeba za kilka dni zwrócić.

Moje "dokonania" :
1. Instalacja z oryginału kończy sie oczywiście sukcesem, dostępny w sieci exe dla wersji 1.52 (po aktualizacji gry do tejże wersji oryginalnym patchem) umożliwia grę bez płytki. Niestety - po polskiej wersji nie zostaje nawet ślad no i nadal nie mamy zapasowej kopii gry na niedaleką przyszłość gdy oryginał trzeba będzie zwrócić koledze...
2. Kopie trzech pierwszych płytek to betka, tam nie ma zabezpieczenia.
3. Cała nocka strawiona na próbach wykonania kopii płytki nr 4 (tej właściwej). 4 bezużyteczne kopie : jedna "emulująca" zrobiona Alcoholem trzy "działające" wykonane metodą Alcohol [Securom*NEW]--Alcohol [Securom*NEWv4.X]--BWABuilder--TwinPeak--Alcohol[Securom*NEW]

Efekty :
1. Gdy gra była zainstalowana, włożona do napędu CD/DVD kopia "Płyty z grą" nie była odczytywana, ale bez komunikatu o błędzie ("odczyt" trwał, trwał, trwał....).
2. Przy próbie instalacji gry ze skopiowanych płytek, po włożeniu ostatniej, czwartej, "Płytki z grą" (i Securomem) instalacja zatrymuje się po 3-5 sekundach na pliku "a2.baggageon.exe" oraz komunikowany jest błąd : "Błąd transferu składnika F:\data5.cab. Bład odczytu danych (CRC)". Plik data5.cab to obok DirectX główna zawartość kluczowej, czwartej płytki.

Problemy :
Ponieważ walczę z Securomem pierwszy raz (wyręczały mnie wizyty syna na giełdzie) proszę o diagnozę co robię źle. Mam pytania pomocnicze :
1. Jaka to wersja gry (polskiej wersji) tzn. czy wymagany jest update do v.1.52?
2. Czy zabezpieczenie to nadal Securom 4.84.75.0045 jak podaje www.makeabackup.com dla wersji angielskiej?
3. Dzisiaj doczytałem się, że opcja RMPS Alcohola powinna być wyłączona, może w półśnie uczyniłem ją włączoną, czy może to być przyczyną błędów?

No i najważniejsze --- proszę o potwierdzenie skuteczności "metody drugiej" opisanej w artykule cdrinfo (metoda którą starałem się wdrożyć) w stosunku do polskiej wersji gry. Znalazłem takie potwierdzenie z roku 2003 na forum cdfreaks, ale rozumiem że dotyczy wersji angielskiej. Syn wspominał coś że polska wersja to nowsza edycja (??). Obawiam się po prostu, że metoda była skuteczna dla wersji angielskiej, exe też jest dostępny dla wersji angielskiej.Jeśli ktoś ją potwierdzi, będę palił płytki do skutku.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 17.03.2004 o godz. 13:28
dejmag jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.03.2004, 16:59   #2
kostianek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: RZESZÓW
Posty: 137
kostianek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Słuchaj robiłem kopię tej gry,to co Ci jest potrzebne to Alcohol (najlepiej najnowszy ) w którym ustawiasz profil na SecuRom 4.8 , bardzo wolny odczyt i zapis płytki. Przy zapisie dodatkowo zaznaczona opcja RMPS.
Kopia działa bez problemu bez żadnych cukierków.
Powodzenia.
kostianek jest offline  
Stary 17.03.2004, 21:57   #3
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kostianek
Słuchaj robiłem kopię tej gry,to co Ci jest potrzebne to Alcohol (najlepiej najnowszy ) w którym ustawiasz profil na SecuRom 4.8 , bardzo wolny odczyt i zapis płytki. Przy zapisie dodatkowo zaznaczona opcja RMPS.
Kopia działa bez problemu bez żadnych cukierków.
Powodzenia.
A jaka nagrywarka ? generalnie Alcohol radzi sobie bezproblemowo z takim zabezpieczeniem podam Ci link do dokładnego opisu ja skopiować takowe zabezpieczenie : http://www.clone.cd/phpBB/viewtopic.php?t=5
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 17.03.2004, 22:59   #4
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Panowie, ratunku!

Ratunku, Panowie!

Nagrywarka ASUS CRW5224A.Zrobiłem właśnie następne trzy bezużyteczne, jak się okazało kopie. A wszystko z instrukcją - artykułem cdrinfo w ręku, przewodnikiem VLuki pod pachą i podglądami różnych for na ekranie. Doprawdy opadam z sił....

Użyte narzędzia :
CloneCD 4.2.0.2 (jeszcze od Elby, jakoś nie ufam Slysoft)
Alcohol 1.4.6.711
BWA Builder 5.1.0.25 od VSO Software
TwinPeak 0.2
Wszystkie prędkości odczytu, zapisu, analiz --- 4x
Efekty:
1. Dwie bezużyteczne kopie "udające", "nie emulowane", które po wsadzeniu do napędu (obojętnie CRW czy DVD) i próbie odpalenia zainstalowanej na HDD gry (zinstalowanej z oryginału) --- zawieszają napęd w którym się znajdują (płytka się nie obraca, napęd milczy, dioda zamiera, jedyną metoda na wysunięcie tacki jest reset peceta). W tym czasie pecet normalnie chodzi, eksplorator, internet, co chcecie. Oczywiście w eksploratorze widzimy jakby oryginalną płytkę, możemy obejrzeć zawartość itd. Zmienia siętylko kursor - na obracający się w nieskończoność dysk.....

2. Po wykonaniu (jak ksiązka pisze) "emulowanej" kopii Alcoholem i próbie uruchomienia gry otrzymuję komunikat "Brak możliwości potwierdzenia autentyczności dysku w limicie czasu" (Unable to autenticate original disc within time limit). RMPS włączony. Jedyna pociecha w tym przypadku to to, że chociaż słuchać i widać że płytka w napędzie się obraca.

To jakiś koszmar! Nie spałem jedną noc, mogę nie spać następne, ale skończyły mi się pomysły.
Pomocy, pomocy, pomocy!
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 18.03.2004, 06:54   #5
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
CloneCD ver.4.2.0.2 kompletnie nie nadaje się do kopiowania tej ver.SecuRoma
Po wykonaniu ...fizycznej struktury płyty plik .mds (x4) po skonwertowaniu go do .bwa powinneś usunąć wszystkie skoki ...programem BWA Edit.
http://clone.cd/phpBB/viewtopic.php?p=2907#2907
Ja bardziej bym polecał najnowszy pakiet BlindWriteSuite + BWTweaker (zakładka Topology).
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 18.03.2004, 09:12   #6
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Maciej, pierwotne próby robiłem na CloneCD4.3.1.9., to te pierwsze bezużyteczne kopie z pierwszego postu.

Jeśli chodzi o plik BWA -- mój przekonwertowany z MDS ma taki sam graf (oglądany BWA builder'em) co plik BWA ściągnięty z www.makeabackup.com. Mój jest tylko nieco większy, ma 22kB, tymczasem tamten 17,5kB. Graf mojego pliku jest też nieco dłuższy na końcu niż graf pliku ściągniętego z sieci. Ale nie mam anomali (skoków, załamań). Wiedziałem o BWAEdit ale plik BWA jest OK. Zastanawiała mnie ta różnica wielkości pliku i długości grafu ale usprawiedliwiam to spolszczoną wersją gry, nie angielską.
Wczoraj i w nocy podjąłem następne próby z następnymi wykonanymi kopiami (w sumie mam ich teraz chyba 8 niedziałających).
Odinstalowałem grę z peceta, tę zainstalowaną uprzednio z oryginału. Próbowałem ponownie zainstalować, ze skopiowanych czterech płytek.
W przypadku kopii "udającej oryginał", "nie emulowanej" efekt był jak w pierwszym moim poście -- instalacja zatrzymuje się po 3-5 sekundach od włożenia czwartej (najważniejszej) płytki na pliku "a2.baggageon.exe" oraz komunikowany jest błąd : "Błąd transferu składnika F:\data5.cab. Bład odczytu danych (CRC)".
W przypadku kopii "emulowanej" zrobionej Alcoholem instalacja po włożeniu czwartej płytki leci dalej i gdy wszystko wydaje się OK --- zatrzymuje na pliku "v_monorail.adx" (kopiowanym do C\...\Sound\Streams). I koniec, napęd zamiera + komunikat jak wyżej.

Od trzech dni czytam tylko o metodach kopiowania Securom'a. Na forum freaks po instrukcji philamber'a ktoś dziękował mu za możliwość skopiowania w ten sposób "Enter the Matrix", kostianek odpisał mi że zastosował Alcohol+RMPS i wszystko jest cacy. No więc czemu to nie działa? Zgodnie z tym co się oczytałem metoda Blindwrite jest najprostsza ale CloneCD+BWA jest pewniejszy i dokładniejszy. Problem nie leży chyba tylko w metodzie -- z dwóch różnych które zastosowałem z obiema mam problemy . Czy instrukcja na cdrinfo jest nieaktualna? Czy nośniki mają tu znaczenie (obecnie Sony Supremas)? Czy prędkości 4x są wystarczająco małe dla analizy DPM w Alcoholu i nagrywania?
Czy... czy... czy...
Jak... jak... jak....
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 18.03.2004, 15:09   #7
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
hmmm....bardzo dziwna sprawa z Tobą.
a może Twoja nagrywarka Asusa nie radzi sobie ...?
Jak masz możliwość próbuj na innej nagrywarce ...np. na jakimś nowym Lite-On.
Zoabacz tutaj jak ludzie czym i jak nagrywają Enter The Matrix (SecuRom 4.84)...z załączonymi plikami .bwa...:
http://database.clonyxxl.net/index.php?ALF=E&LI=2

a może wersja PL nie jest zabezpieczona SecuRom? ...Bym dla pewności sprawdził
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 18.03.2004, 16:55   #8
kostianek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: RZESZÓW
Posty: 137
kostianek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Potwierdzam , że Clon nie nadaje się do tego zabezpieczenia.
Gra ta - polska wersja jest zabezpieczona SecuRom 4.8.
Ja robiłem to na LG GCE-8160B.
kostianek jest offline  
Stary 18.03.2004, 18:52   #9
wolf
No Guts, No Glory
 
Avatar użytkownika wolf
 
Data rejestracji: 06.07.2002
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 653
wolf zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
odp

Dokonaj aktualizacji Alcohola do wersji 1.4.8.222 lub Clona do 4.3.2.2 bo te wersje moga być BlockListowane przez zabezpieczenie i dlatego nie możesz uruchomić gry a i najlepiej zainstaluj program alcoholer i wybierz profil SecuROM new > 4.77 z uwzglądnieniem zapisu jak i odczytu jak najmniejszego ten programik ustawi wszystko w programie alcohol jak powinno być i odczyt DPM ustaw na jak najnizszym poziomie po skopiowaniu gry w programie zaznacz emulację RMPS oraz opcję ukrycia nośnka CDR i zminimalizuj program do traya
__________________
145 Sqr PFT Skalski's Circus: February - July 1943
Thomas St John Marmaduke "Pat" Pattle (AS988)80 Sqr RAF 20 April 1941 - credited with 50 victories, 8 probable
Ray "Throttle" Thorold-Smith (BS231)452 Sqr RAAF 15 March 1943 - credited with 5.5 victories
wolf jest offline  
Stary 18.03.2004, 20:37   #10
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
A może tak.
1. Skopiować nr 4 płyte po plikach (np. Total Commanderem) do katalogu np. Matrix
2. Wziąć słodzik z wersji giełdowej
3. Zrobić pod katalog w katalogu Matrix, *****
4. Wkleić do katalogu ***** z giełdowej wersji
5. Wypalić w Nero wszystko jako DATA CD
LUB
Skopiować bezpośrednio w Nero.
LUB
Ściągnąć za pomocą, np. eMule
Banana Coctail jest offline  
Stary 18.03.2004, 21:46   #11
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation Znowu fiasko

No dzięki za odzew, Panowie!
Ale problem nadal mam. Maciej - Asus do spawarka na dwie owce, nigdy dotąd nie miałem żadnych problemów z innymi zabezpieczeniami. Banana - w tej chwili to już nie chodzi tylko o kopię gry, wersję z ciastkiem mogłbym zrobić np. pod WinISO, ciastko też mam (angielskie) - musiałbym zrezygnować ze spolszczenia. Chodzi do k***** nędzy o problem!! I możliwośc jego powtórzenia się w przyszłości przy okazji innej gry.
Ponieważ twierdzicie, że Clone sie nie nadaje, właśnie przetrenowałem opcję wyczytaną na forum clone.cd tzn. Alcohol + TwinCreator z Alcoholera4.1.Tam też niejaki Bulk (admin) używa do tworzenia obrazu MDS-MDF prędkości 1x a analizę DPM w czasie tworzenia obrazu też robi przy prędkości 1x. Proszę bardzo!! Przecież mogę poczekać 50 minut na obraz płytki. Potem TwinCreator i wypalanko 4x w Alcoholu. I w ten sposób mam najdokładniejszą na świecie, "nie emulowaną" kopię płytki nr 4. No bo MDS-y to dokładniejsze pliki niż BWA, wolniej odczytywać się już nie da (he,he), wolniej nagrywać można ale nie ma potrzeby.
Mam, my precious.... Zaczynam instalować, z dumą wkładam płytkę nr 4 iiiiiiiiiii
TEN SAM PRZYPADEK ----- po 3-5 sekundach instalacja wywala się na pliku "a2.baggageon.ax" oraz komunikowany jest błąd : "Błąd transferu składnika F:\data5.cab. Bład odczytu danych (CRC)"!!!!!!

I teraz ciekawostka --- taki sam problem jak mój był sygnalizowany w lutym 2003 na forum clone.cd przez dwie osoby (Eumalan i BlackMatrix) --- w temacie którego adres podał Maciej. Niestety nie podano rozwiązania, admin Bulk w pierwszej chwili radził zastosować DPM przy prędkości 1x (zrobiłem to właśnie - nie pomogło). Niestety - potem już wątku nie kontynuowano, nie podano konkretnej przyczyny tej sytuacji ani rozwiąznia. Nie ma z tymi gośćmi kontaktu...

POMOCY
__________________
Pozdrawiam,
dejmag

Ostatnio zmieniany przez dejmag : 18.03.2004 o godz. 22:43
dejmag jest offline  
Stary 18.03.2004, 22:35   #12
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Maciej i Kostianek

Maciej ----tam gdzie podałeś stoi jak byk że ludzie Enter the Matrix w wersji 1.0 kopiuja m.in.Clonem 4.2.0.2 oraz TwinPeak'iem lub Alcoholem 1.4.6.711 (kurde, maciej, znasz włoski?) Nie mam możliwości sprawdzenia na innej nagrywarce. Serwis makeabackup podaje Securom, ClonnyXXl też, kostianek potwierdza zabezpieczenie Securom'em polskiej wersji, na płytkach sakramentalne logo "Sony DADC" -- czy naprawdę sprawdzać jeszcze inaczej?

Kostianek ---- jak bardzo wolny odczyt i jak bardzo wolny zapis stosowałeś dla emulowanej wersji? Czy miałeś kłopoty z instalacją przy użyciu skopiowanych płytek? Mnie czasem trzecia skopiowana płytka łapie dopiero za drugim wsunięciem tacki napędu. Robiłem kopię emulującą, tak jak to rekomendowałeś. muszę przyznacz że instalacja zaszła najdalej, prawie do końca , prawie uwierzyłem, ale w końcu się zwaliła i zawiesiła napęd. Ale może za szybko czytałem(4X) i zapisywałem (4X)??
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 19.03.2004, 08:27   #13
kostianek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: RZESZÓW
Posty: 137
kostianek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Słuchaj odczyt i zapis robiłem z prędkością 4.
Twój problem leży prawdopodobnie w nagrywarce , widocznie trafiłeś na model który nie jest rewelacyjny. ASUS nie należy zresztą do cenionych napędów do kopiowania zabezpieczonych gier. Problemy o jakich piszesz wskazują że robi on w którymś momencie błąd. Korzystasz z systemu Win2000 - to następna rzecz która może powodować problemy nikt rozsądny nie używa go do grania , podobne opinie słyszałem o kopiowaniu.
Jeżeli masz dojście do innej nagrywary to sprawdź czy na niej gra odpali, a tak na marginesie "dwie owieczki" o niczym nie świadczą.Mówią one o możliwości kopiowania słabych sektorów ( EFM) , natomoiast SecuRom oparty jest w głównej mierze na subkanałach i uszkodzonych sektorach pomiędzy którymi znajdują się poprawne dane które muszą być skopiowane w odpowiednie miejsce.Nie wszystkie nagrywarki z tym sobie poradzą - dlatego warto zapytać na forum jaki sprzęt potrafi dobrze się z tymi zabezpieczeniami obejść.
Powodzenia.
kostianek jest offline  
Stary 19.03.2004, 08:36   #14
dejmag
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 165
dejmag zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm...
Asus CRW5224A czyta subkanały... Ale dobra, popytam, poszukam....
Dzięki kostianek.
__________________
Pozdrawiam,
dejmag
dejmag jest offline  
Stary 19.03.2004, 09:03   #15
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Czy po zrobieniu obrazu na dysk ,przed wypaleniem na CD...sprawdzasz go w jakimś wirtualnym napędzie np.deaomon tool lub alcohola? .
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 19.03.2004 o godz. 09:07
Maciej jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.