Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery

Komputery Dyskusje związane z komputerami, ale nie mieszczące się w powyższych działach

Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post

LinkBack Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.02.2019, 13:41   #1
Odnowiony Cyfrowo

Data rejestracji: 23.05.2006
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
CNC obrabiarki

Jesli ktoś z forum , dobrze zna temat CNC [programowanie ,obsługa,rodzaje systemów itp]
To prosze o kontakt na PV
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post

#ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec

Data rejestracji: 29.12.2008

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.02.2019, 16:50   #2
Wyjadacz ;)

Data rejestracji: 23.07.2018
KaiQ niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>KaiQ niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja się nie znam...
... ale sprowadze na forum kolegę który dłubie swoją od podstaw. Z zamiłowania elektronik i krotkofalowiec. Będzie?
KaiQ jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2019, 18:24   #3
Guru

Data rejestracji: 22.08.2004
mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez - Deckard - Podgląd Wiadomości
Jesli ktoś z forum , dobrze zna temat CNC [programowanie ,obsługa,rodzaje systemów itp]
To prosze o kontakt na PV
Ja się znam - a co

Programowanie:
  • Centr obróbczych
  • Plazmy
  • Lasera
  • Wykrawarek
  • Cięcia wodnego

Do tego zawodowo - projektuję elementy na takie maszyny - więc coś tam wiem

Ostatnio zmieniany przez mgit : 01.02.2019 o godz. 19:29
mgit jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2019, 20:17   #4
Odnowiony Cyfrowo

Data rejestracji: 23.05.2006
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez mgit Podgląd Wiadomości
Ja się znam - a co

Programowanie:
  • Centr obróbczych
  • Plazmy
  • Lasera
  • Wykrawarek
  • Cięcia wodnego

Do tego zawodowo - projektuję elementy na takie maszyny - więc coś tam wiem
I o to mi chodziło --> PW
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2019, 20:24   #5
Ͼ Ͽ
Zlotowicz

Data rejestracji: 15.05.2004
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Za moich czasów to się wprowadzaniem danych nazywało.

Czyżby dzisiaj programy były jednorazowe i za każdym razem je od nowa pisać trzeba?

Robiłem, jeszcze w środowisku tekstowym, co nie było zbyt wygodne niestety. Dawno dawno temu.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.02.2019, 20:58   #6
Guru

mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mgit jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez joujoujou Podgląd Wiadomości
Za moich czasów to się wprowadzaniem danych nazywało.

Czyżby dzisiaj programy były jednorazowe i za każdym razem je od nowa pisać trzeba?

Robiłem, jeszcze w środowisku tekstowym, co nie było zbyt wygodne niestety. Dawno dawno temu.
Programy nie są jednorazowe. Ale jak zaprojektujesz nowy element - czytaj policzysz go, narysujesz w 3D i zrobisz dxf to potem trzeba zrobić technologie do takiego detalu.

W środowisku tekstowym nie robi się od lat. Teraz jak centra obróbcze to robisz model 3D w SolidWorks / Inventor / Catia, a potem w tym samym środowisku nanosisz ścieżki obróbkowe w dodatku np. MasterCAM albo SolidCAM by na koniec wygenerować gcode z wykorzystaniem postprocesora danej maszyny. Przy wykrawaniu / laserze czy cięciu wodą jest prościej - gdyż pracujesz na wcześniej wygenerowanym pliku dxf
Stary 01.02.2019, 21:05   #7
Ͼ Ͽ
Zlotowicz

joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czyli nie piszesz programów, tylko wprowadzasz dane. Dokładnie tak jak dawniej, tylko innych programów używasz.
Stary 01.02.2019, 21:24   #8
Guru

Cytat:
Czyli nie piszesz programów, tylko wprowadzasz dane. Dokładnie tak jak dawniej, tylko innych programów używasz.
W dużym uproszczeniu tak. Ale jak źle wprowadzisz, to możesz uszkodzić maszynę - lub zniszczyć materiał. W sumie to ja głownie projektuję te detale, technologię robi ktoś inny. Ale swego czasu się generowało gcode w poprzedniej firmie oraz na studiach - więc coś tam się pamięta jeszcze

Pamiętam - jak na studiach, jako ciekawostkę, pisaliśmy w notatniku program dla jakieś tam maszyny. Taż to katorga była - nikt w dzisiejszych czasach teraz tego nie robi w ten sposób
Stary 01.02.2019, 22:25   #9
Ͼ Ͽ
Zlotowicz

Program pisałeś czy instrukcje? Bo to zasadniczo do tego się sprowadza. Wiem jak się mówi, a czym jest rzeczywistość, ale na każdym kroku staram się prostować to również pod kątem językowym.

Wiadomo że maszynę i materiał można uszkodzić, dlatego oprócz wiedzy potrzebne jest doświadczenie. Też zresztą uczyłem się na własnych błędach, w owym okresie nawet nie bardzo było kogo spytać. Oczywiście internet jeszcze nie istniał.

Miałem w pracy "geniuszy" konstruktorów co najprostsze rzeczy potrafili niemożliwie skomplikować, a nie potrafili zrozumieć oczywistych ograniczeń technologicznych. I na moje "nie da się" (po dokładnych wyjaśnieniach, niejednokrotnie popartych plikiem naprędce sporządzonych rysunków) było "ale niech pan spróbuje" wołałem majstra i kierowników i jak dostawałem przy świadkach zgodę na próbę zniszczenia maszyny, działałem. A na koniec było "no faktycznie się nie da". Najgorszy był pewien docent doktor inżynier, chyba go wywalili z tej politechniki, albo sobie te papiery kupił/załatwił.
Stary 01.02.2019, 22:32   #10
Guru

Cytat:
Program pisałeś czy instrukcje? Bo to zasadniczo do tego się sprowadza. Wiem jak się mówi, a czym jest rzeczywistość, ale na każdym kroku staram się prostować to również pod kątem językowym.

Wiadomo że maszynę i materiał można uszkodzić, dlatego oprócz wiedzy potrzebne jest doświadczenie. Też zresztą uczyłem się na własnych błędach, w owym okresie nawet nie bardzo było kogo spytać. Oczywiście internet jeszcze nie istniał.

Miałem w pracy "geniuszy" konstruktorów co najprostsze rzeczy potrafili niemożliwie skomplikować, a nie potrafili zrozumieć oczywistych ograniczeń technologicznych. I na moje "nie da się" (po dokładnych wyjaśnieniach, niejednokrotnie popartych plikiem naprędce sporządzonych rysunków) było "ale niech pan spróbuje" wołałem majstra i kierowników i jak dostawałem przy świadkach zgodę na próbę zniszczenia maszyny, działałem. A na koniec było "no faktycznie się nie da". Najgorszy był pewien docent doktor inżynier, chyba go wywalili z tej politechniki, albo sobie te papiery kupił/załatwił.
A bo ja pamiętam, czy to były instrukcje... czy tylko wpisane proste polecenia z układem współrzędnych - dawno to było - jako ciekawostka na laborce

Co do konstruktorów - to nie ma co się dziwić. Robię jako projektant / konstruktor i to wcale nie takie proste. Trzeba się na hale wybrać i zapoznać się z maszyną co się da, a co nie - a szybciej to jeszcze po przeliczać. Inaczej nie ma szans - doświadczenie to podstawa, które ni jak ma się do tego co na studiach mówią

Ostatnio zmieniany przez mgit : 01.02.2019 o godz. 22:38
Stary 01.02.2019, 22:43   #11
Ͼ Ͽ
Zlotowicz

No, teraz to ja za bardzo uprościłem - instrukcje i polecenia do jednego worka wrzuciłem.

Mieliśmy w fabryce gościa co zajmował się wyłącznie wprowadzaniem danych (my, operatorzy, wprowadzaliśmy z doskoku, czasem też poprawki) i też bardzo często bywał na hali właśnie po praktyczną wiedzę której na studiach nie miał okazji poznać.

W sumie to fajne czasy były, CNC dopiero raczkowało (przynajmniej w Polsce), a robiliśmy takie cuda (jak na owe czasy) że oko bielało. A jakie fajne fuchy wpadały!
Stary 01.02.2019, 23:57   #12
Guru

Cytat:
No, teraz to ja za bardzo uprościłem - instrukcje i polecenia do jednego worka wrzuciłem.

Mieliśmy w fabryce gościa co zajmował się wyłącznie wprowadzaniem danych (my, operatorzy, wprowadzaliśmy z doskoku, czasem też poprawki) i też bardzo często bywał na hali właśnie po praktyczną wiedzę której na studiach nie miał okazji poznać.

W sumie to fajne czasy były, CNC dopiero raczkowało (przynajmniej w Polsce), a robiliśmy takie cuda (jak na owe czasy) że oko bielało. A jakie fajne fuchy wpadały!
Każdy się uczy na błędach. Ja jak miałem pierwszy detal / oraz maszynę zaprogramować. To prezes powiedział - masz telefon służbowy / laptop służbowy / samochód, masz wsparcie techniczne producenta programu. Działaj - rób by było ok. I co? Dzwoniło się do wsparcia technicznego, i metodą prób i błędów zaprogramowało się plazmę (jeszcze bez szkoleń i certyfikatów - prosto ze studiów). Co ja arkuszy blachy zepsułem to moje. A doświadczenie swoje robi - teraz takich oczywistych błędów by się nie popełniło

Ostatnio zmieniany przez mgit : 02.02.2019 o godz. 00:06
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia: