Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 22.04.2008, 20:11   #1
Burt
Precz z internetem
 
Avatar użytkownika Burt
 
Data rejestracji: 20.10.2005
Lokalizacja: Gdzieś na stronach z gołymi babami
Posty: 1,424
Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Burt jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Dysk z wirusami, ale muszę odzyskać z niego fotki

Witam.Na searchengines.pl nie chcą mi pomóc więc spróbuje tu.Skopiowałem cały post.

Koleżanka przyniosła mi komputer(cały) na którego dysku są wirusy.Niestety nie wiem jakie.(z wywiadu dowiedziałem się, że prawdopodobnie przeniesione pendrive'm)
Objawy to:
-brak możliwości zalogowania się
-po 10-15 sekundach ekranu logowania system samoczynnie się restartuje
-nie działa klawiatura i mysz
-tryb awaryjny działa, można "wejść" do systemu ale też nie działa mysz i klawiatura
Na tym dysku są ważne zdjęcia które muszę odzyskać, system i reszta plików mnie nie interesuje bo i tak go sformatuje(straszne bagno)
Planuje podłączyć ten dysk jak slave do mojego komputera i zgrać te fotki na CD.
W związku z tym chciałem się zapytać, co mogę zrobić aby nie dopuścić do zmasakrowania własnego systemu
Obawiam się, że po podłączeniu wirusy skopiują się na moje partycje.
Mam Avasta Home, jak wiadomo nie jest genialny program, mam też Comodo Firewall Pro , Spybot S&D oraz wszystkie dostępne aktualizacje z M$.

Jeszcze nie podłączałem tego "parszywego" dysku jako master.
Jak podłącze i zaskoczy mi system to spróbuje zrobić logi.Do tego czasu byłbym wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział mi jak nie dopuścić do przeniesienia się wirusów na mój komputer.
Powtarzam.Nie zależy mi na ratowaniu systemu ale na zdjęciach które są na partycji D.


Edit.Jeśli podłącze ten dysk jako systemowy do mojego kompa(bez udziału moich dysków), wyłączę autouruchamianie pendrive'a/CD, to czy w trybie awaryjnym wirusy skopiują mi się na pendrive'a razem z fotkami?
Jeśli macie/znacie inny "myk" to proszę o podpowiedź.
__________________
ZAPROSZENIA NA PT.
Burt jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
 


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
jakim programem moge zripowac DVD na dysk twardy ale pana78 DVD-Video 1 26.12.2004 00:34
Dane wypalone, ale sesja nie zakończona - jak odzyskać dane? misheque Napędy optyczne DVD 0 22.12.2004 21:11
nowy dysk i co... ?? :( Zelea Off topic 16 13.12.2004 21:35
Jak odzyskać skasowane pliki na CD-RW Jozgaw Napędy optyczne CD 7 21.06.2004 07:31


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.