Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.08.2003, 19:23   #31
matteo
Indywidualista
 
Avatar użytkownika matteo
 
Data rejestracji: 16.08.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 337
matteo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Exclamation

Sid, Neostrady Plus już nie sprzedają (na razie), sprzedają tylko Neostradę (bez "+")
W zestawie instalacyjnym NEOSTRADA, znajduje sie terminal Sagem'a na USB i kilka innych pierdół, płacisz 199zł i wszystko jest już Twoje

maicroftbb: Podobno podpisujesz umowe na 30 dni, wypożyczają Ci terminal, a po 30 dniach jesli nie
chcesz podpisać umowy 12 miesiecznej lub bezterminowej to musisz oddac wlasność TP 8)
Jeśli jednak zdecydujesz sie na podpisanie umowy to płacisz 199zł za ten terminal
__________________
[ Miłego dnia. Matteo (You have to see it for yourself ...) ///
[ ASUS A8N-SLI DEL nF4 | AMD Athlon64 3200+ | 2GB GEIL RAM | GF Gainward 6600GT | WindowsXP (SP2) ///
[ DVDRW LG SuperMulti 16x | CDRW Lite-On 40x | Samsung SpinPoint 250GB SATA | LG StudioWorks 700S ///
matteo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.08.2003, 20:21   #32
maicroftbb
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Posty: 25
maicroftbb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam SDI teraz. Na stalym IP az tak mi nie zalezy. I zastanawiam sie czy nie wziasc tego "na probe" zobaczyc jak to dziala.Bo do stracenia mam 10zl wiecej w abonamencie a zyskac mozna 4x szybszy transfer. Bede musial pomyslec.
maicroftbb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 11:44   #33
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
maicroftbb napisał(a):
Ja mam SDI teraz. Na stalym IP az tak mi nie zalezy. I zastanawiam sie czy nie wziasc tego "na probe" zobaczyc jak to dziala.Bo do stracenia mam 10zl wiecej w abonamencie a zyskac mozna 4x szybszy transfer. Bede musial pomyslec.
No to kurcze, nie wiem, nad czym Ty sie zastanawiasz, serio

Mam jeszcze w sprawie tej calej Neostrady pytanie. Co prawda jestem w trakcie zakladania sobie lacza radiowego (od ponad trzech miesiecy, wiec nie jest to specjalnie nowa sprawa ), ale po obnizce ceny Neostrady, usluga ta pojawila sie w moim zasiegu finansowym i powaznie sie nia zainteresowalem. Mam jednak jedno pytanie, a mianowicie, jak wyglada sprawa z podlaczeniem kilku komputerow do internetu? I nie chodzi mi tutaj o podzial lacza poprzez skladanie sie w kilka osob na oplaty. Mam w domu trzy komputery i internet musi byc na wszystkich. Niekoniecznie jednoczesnie, ale dobrze by bylo i tak. To pytanie do tych, ktorzy juz Neostrade posiadaja. Jak sie to cale ustrojstwo podlacza? Wiem, ze jest jakas skrzynka, ktora pewnie pelni role modemu, ale gdzie ja sie podlacza. Normalnie do gniazdka telefonicznego? Pewnie tak, bo skoro nie jest to dostep radiowy, ani przez gniazdko elektryczne, to innej drogi pewnie nie ma. No ale co dalej? Jak wyglada wyjscie z tego urzadzenia i jak sie je podlacza? Przez USB? A jesli tak, to czy jakis router po drodze zalatwilby sprawe?
Zaraz zajrze na strone tepsy i moze znajde jakies informacje, ale pewniejsze na pewno otrzymam tutaj
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 12:06   #34
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
No to kurcze, nie wiem, nad czym Ty sie zastanawiasz, serio

Mam jeszcze w sprawie tej calej Neostrady pytanie. Co prawda jestem w trakcie zakladania sobie lacza radiowego (od ponad trzech miesiecy, wiec nie jest to specjalnie nowa sprawa ), ale po obnizce ceny Neostrady, usluga ta pojawila sie w moim zasiegu finansowym i powaznie sie nia zainteresowalem. Mam jednak jedno pytanie, a mianowicie, jak wyglada sprawa z podlaczeniem kilku komputerow do internetu? I nie chodzi mi tutaj o podzial lacza poprzez skladanie sie w kilka osob na oplaty. Mam w domu trzy komputery i internet musi byc na wszystkich. Niekoniecznie jednoczesnie, ale dobrze by bylo i tak. To pytanie do tych, ktorzy juz Neostrade posiadaja. Jak sie to cale ustrojstwo podlacza? Wiem, ze jest jakas skrzynka, ktora pewnie pelni role modemu, ale gdzie ja sie podlacza. Normalnie do gniazdka telefonicznego? Pewnie tak, bo skoro nie jest to dostep radiowy, ani przez gniazdko elektryczne, to innej drogi pewnie nie ma. No ale co dalej? Jak wyglada wyjscie z tego urzadzenia i jak sie je podlacza? Przez USB? A jesli tak, to czy jakis router po drodze zalatwilby sprawe?
Zaraz zajrze na strone tepsy i moze znajde jakies informacje, ale pewniejsze na pewno otrzymam tutaj
Nie wiem czy to pomoże, ale zacytuje część mojej korenspondencji z kuzynemm w podobnym temacie.

"Neostrade proponuje przyłaczyć za pomoca routera ADSL z 4 portowym switchem.
I teraz musisz tylko zwrocic uwage co daje Tepsa. jesli to nowe urzadzenie
to bediz emialo USB i kiszka wtedy. Mozna jednak zrezygnowac z oferowanego
prze nich modemu i wykorzystac wlasny router. Ponizej masz 2 warianty:
w dziedzinie NEOSTRADY (złącze Ethernet):

routery SOHO japońskiej firmy PCi (Planex Communications) szczegolnie modele
BRL-04EX oraz BRL-04FX które dzięki opcji PPPover Ethernet zapewniaja
dzielenie dostępu do łącza opartego o NEO z modemem o wyjściu Ethernetowym.
Róznice pomiędzy tymi modelami to brak firewalla w modelu FX oraz jego
wieksza przpeustowość magistrali (65 mbit/s). Obydwa posiadają 1 port WAN
10/100 Mbit i 4 porty LAN 10/10 Mb.

Ceny SRP/ hurt1 odpowiednio: BRL-04EX - 280/238 PLN; BRL-04FX 450/415 PLN
Dokumentacje znajdzie Pan pod tymi linkami:
http://www.planex.net/product/broadlanner/brl04ex.shtml i
http://www.planex.net/product/broadlanner/brl04fx.shtml

w dziedzinie NEOSTRADY (routery ADSL) - czyli nie kupujesz modemu od TEPSY
tylko wpinasz kable od razu w te urzadzenia

polecam router ADSLowy firmy PCi BRM-04EX z wejściowym modemem ADSL i 4
portami LAN 10/100 Mbit Eth. Z uwagi iż jest to nowy produkt nie znajduje
sie jeszcze na stronie i dokumentacje przesylam w załączniku. Jego zaletami
oprócz funkcjonalności i dobrej jakości będzie myśle jego cena, która
planujemy przyjąc SRP 390 PLN, dealerska to ok. 310 PLN. Myśle iż w krótkim
czasie zdobędzie rynek.

W chwili obecnej mam tylko inny produkt firmy Pheeneet o podobnych walorach
za 430 zl netto dla Was.Modele PCi będa dostepne mysle gdzies za 2 tyg. a
teraz mam tylko kilka szt testowych.

Innym rozwiązaniem będize router firmy C-COM znajdującej się również w
naszej wyłącznej dystrybucji. Model EGA-100US posiada modem ADSL oraz 1 port
LAN 10 Mb/s oraz zlącze USB. Cena SRP to ok. 401 PLN. Istnieją wersje
również bez USB, z wbudowanym POTS spliterem lub posiadajce samo USB. Prawie
każdy z modemów/ routerów posiada swój odpowiednik na linie cyfrowe. Ceny
SRP oscylują w pobliżu 400 PLN. Informacje technicnze znajdzie Pan na
stronach producenta:
http://www.c-com.com.tw/c-com-produc...0-uga-200.htm. Firma C-Com jest
producentem OEM dla innych firm (m.in NEC, 3M)


Podlaczenie dalszych komputerów jest latw bo routery te maja 4 portowego
switcha i tam gdzie sei da stosujcie skretke..........."
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 16:42   #35
maicroftbb
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Posty: 25
maicroftbb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
andrzejj9 napisa***322;(a)
No to kurcze, nie wiem, nad czym Ty sie zastanawiasz, serio

Mam jeszcze w sprawie tej calej Neostrady pytanie. Co prawda jestem w trakcie zakladania sobie lacza radiowego (od ponad trzech miesiecy, wiec nie jest to specjalnie nowa sprawa ), ale po obnizce ceny Neostrady, usluga ta pojawila sie w moim zasiegu finansowym i powaznie sie nia zainteresowalem. Mam jednak jedno pytanie, a mianowicie, jak wyglada sprawa z podlaczeniem kilku komputerow do internetu? I nie chodzi mi tutaj o podzial lacza poprzez skladanie sie w kilka osob na oplaty. Mam w domu trzy komputery i internet musi byc na wszystkich. Niekoniecznie jednoczesnie, ale dobrze by bylo i tak. To pytanie do tych, ktorzy juz Neostrade posiadaja. Jak sie to cale ustrojstwo podlacza? Wiem, ze jest jakas skrzynka, ktora pewnie pelni role modemu, ale gdzie ja sie podlacza. Normalnie do gniazdka telefonicznego? Pewnie tak, bo skoro nie jest to dostep radiowy, ani przez gniazdko elektryczne, to innej drogi pewnie nie ma. No ale co dalej? Jak wyglada wyjscie z tego urzadzenia i jak sie je podlacza? Przez USB? A jesli tak, to czy jakis router po drodze zalatwilby sprawe?
Zaraz zajrze na strone tepsy i moze znajde jakies informacje, ale pewniejsze na pewno otrzymam tutaj

No i zdecydowałem się. Nie wiem co z tego wyjdzie i jak długo będzie trzeba na to czekać, ale zamówione mam.

Najprościej ten "modemik" z Neostrady podłączyć do komputera na którym siedzi się najczęściej i udostępnić połączenie modemowe. Wtedy na LAN-ie pojawia się net. Ja tak mam zrobione z SDI i działa.
maicroftbb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 19:42   #36
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
modemow neostrady sa trzy typy

nie ebde przytaczal modeli bo to bez znaczenia

a) Siemens - cichy, ladny, estetyczny - wpina mu sie kable z gniazdka telefonicznego - wychodzi crossowany rj45 - mam taki - i nie zamienilbym go (nawet z doplata) na modele b) i c)

b) Lucent - smieszna zabawka, dosc duza, najczesciej czarna, ma dziwna ceche - buczy, dosc glosno - podlaczenie analogicznie jak a)

c) Sagem - najnowszy model, praktycznie 90% szans ze taki dostaniesz - podlaczany do gniazdka - ale do kompa nie idzie przez skretke tylko przez usb2.0 - co czyni ten modem trudnym we wspolpracy z wszelgiego typu routerami i swithcami - prawdopodobnie celowe dzialanie tepsy utrudniajace nielegalne dzielenie lacza -> mozna sie wymigac od tego szajsu zglaszajac u montera BRAK zlacz USB - otrzymasz wtedy b)

modemy typu a) posiadaja tylko userzy pierwszej neo ktorzy dokonali przesiadki na neo+ (raptem 2tys userow w calej polsce)

dzielenie neo mozna w kazdym z przypadkow przeprowadzic z poziomu windowsa - albo programem typu winroute (droge to jednak) lub standardowym udostepnieniem polaczenia sieciowego - przy duzej determinacji mozna skolowac najtanszy komp na ktorym pojdzie w98 i go nie wylaczac

sa tez mini dystrybucje linuksa specjalnie pod 'dzielenie neostrady' ale to juz nei moja dzialka - linuksa narazie unikam
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 22:45   #37
TVC
www.ds.art.pl
 
Avatar użytkownika TVC
 
Data rejestracji: 01.05.2001
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 297
TVC zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Lucent bardzo dobry jest przestawiasz go na router i kupujesz jakiegos huba i mozesz malym kosztem rozdzielic neo!
a tak btw to wcale nie buczy
__________________
Moim życiem jest Jungle bo Jungle Is MaSSive!!!!
TVC jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2003, 23:15   #38
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
bylem u kumpla na imprezie - mial Lucenta - rano, na kacyku sie budze - i cos buczy... mysle: lodowka i spie(cierpie) dalej...

jak juz calkiem oprzytomnialem patrze - a tuz obok lozka lezy to czarne pudelko z lampkami... i... buuuczy... niby cicho - ale na kacu to muchom rozdawalbym filcowe kapcie...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 13:00   #39
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,319
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Tak wogóle to jaki jest email to TPSA ?? Bo jakoś formularz na ich stronie sprawia problemy.
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 13:28   #40
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
MacGyver napisa***322;(a)
Tak wogóle to jaki jest email to TPSA ?? Bo jakoś formularz na ich stronie sprawia problemy.
Daja tylko Sagemy, pytalem sie, pozostale modemy zarezerwowane sa tylko jako adsl dla firm, ktore maja mozliwosc dzielenia netu.
TPSA nie obchodzi czy Twoj komputer nie posiada wyjscia USB, argumentuja: prosze kupic sterownik USB na PCI i wstawic do komputera.

Wbrew pozorom najlepsze parametry ma ten Sagem, i wcale nie potrzebuje USB2 a zwykle USB. Mysle ze kupno starszego kompa jako router wraz z minidystrybucja linuxa jest znacznie lepsze niz sprzetowy router.
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 15:35   #41
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
tepsa w warszawie daje modemy typu b) jesli zglosisz sie do BOKu z podaniem (z uzasadnieniem ze nie masz usb) - znam juz 2 takie przypadki rozpatrzone pozytywnie - wiec zalezy to od rynku lokalnego - w warszawie jest spora konkurencja to i na klienta sie inaczej patrzy
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 16:35   #42
anka725
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika anka725
 
Data rejestracji: 06.08.2002
Lokalizacja: Legnica
Posty: 114
anka725 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam, a moze mi ktos powiediec jak to by wygladalo cenowo jezeli nie mam teraz numeru domowego z Tepsy a z Dialogu? I wcale nie chce zamieniac Dialogu na Tepse tylko chce miec sama neostrade z Tepsy, a rozmowy telefoniczne prowadzic korzystajac z Dialogu. Ktoś z was ma podobna sytuacje? To trzeba jakby nowy numer z Tepsy zakladac czy jak? Ile to by wszystko wynioslo jednorazowo? Pewnie duzo Bede wdzieczna za jakies info. Pozdrawiam, Anka.

PS. Acha, pytanie nr 2: czy uzywajac neostrady i direct connect jest sie active czy passive?
__________________
Pozdrawiam, Anka.

LITE-ON LTR-52327S QS0E
NEC ND-3500AG Liggy 2.18

Ostatnio zmieniany przez anka725 : 02.09.2003 o godz. 16:39
anka725 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 18:21   #43
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ad2) wszelkie p2p na neostradize dzialaja w najlepszych mozliwych warunkach - poniewaz jest to prywatne, nieroutowalne IP (zewnetrzne)
jedyne co moze byc niewygodne to to ze IP jest dynamiczne

ad1) MUSISZ miec linie telefoniczna od tepsy - amen, jak ja zdobedziesz to nie ma znaczenia - musisz miec wlasny numer na centralce tepsy (nie wiem czy tepsa robi promocje dla uciekinierow z innych sieci - ale na 10000% nie robi ich dla tych ktorzy chca miec i kij i marchewke...)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 19:44   #44
anka725
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika anka725
 
Data rejestracji: 06.08.2002
Lokalizacja: Legnica
Posty: 114
anka725 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Buuu.. to ja chyba poczekam.. u nas "dialogowcow" kraza sluchy ze od pazdziernika ma byc DSL 512 za ok 130 zl.. pozyjemy zobaczymy. Pozdrawiam, Anka.
__________________
Pozdrawiam, Anka.

LITE-ON LTR-52327S QS0E
NEC ND-3500AG Liggy 2.18
anka725 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.09.2003, 19:46   #45
maicroftbb
Bywalec
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Posty: 25
maicroftbb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
anka725 napisa***322;(a)
Buuu.. to ja chyba poczekam.. u nas "dialogowcow" kraza sluchy ze od pazdziernika ma byc DSL 512 za ok 130 zl.. pozyjemy zobaczymy. Pozdrawiam, Anka.
Narazie macie chyba CDI, cena niższa niż "nasze" SDI i transfer minimalnie szybszy.
maicroftbb jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.