Powrót   Forum CDRinfo.pl > Różne > Komputery - oprogramowanie i sprzęt

Komputery - oprogramowanie i sprzęt Pytania i problemy niezwiązane z nagrywaniem, backupem i grami.



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.05.2011, 19:04   #31
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Andy myli się, lista nie jest tym samym co grupa, szczególnie taka jak Usenet czy Google Groups. Cytowane zdanie z wiki jest wyrwane z kontekstu.
Grupa dyskusyjna jest ogólnym pojęciem i w jej skład wchodzi np. lista mailingowa.

Cytat:
Lista jest podobna do grupy gdy zwizualizujemy ją na www, ale wtedy to jest forum, szczególnie gdy damy możliwość dodawania postów via www - i po co ludziom mącić w głowach, lepiej już forum.
To że listę można przeglądać przez www nie czyni jej forum dyskusyjnym.


Cytat:
Dla usera lista jest adresem email np. dyskusje@oberlan.com I nic więcej, tylko adres email. Nie ma żadnego www.
Przecież tak wygląda to w przypadku Google Groups. nazwa_grupy@googlegroups.pl

Pisanie, odpisywanie jest praktycznie identyczne jak w przypadku zwykłej listy emailingowej. Dodatkowo dostajesz możliwość przeglądania i wysyłania wiadomości email przez www(wtedy trzeba mieć konto pocztowe @Google).

Cytat:
Chcemy założyć nowy temat (wątek, dyskusję, topic - czy jak to nazwiemy),
wysyłamy na dyskusje@oberlan.com
Kod:
Od: bananacoctailes@gmail.com Do: dyskusje@oberlan.com Temat: Słoń a sprawa polska Treść: Hello folks. Bla bla bla
Podobnie wygląda to w przypadku Google Groups.


Jak już wcześniej wielokrotnie pisałem dla Banany będzie najlepszym rozwiązaniem właśnie Google Groups, ponieważ tak jak w przypadku klasycznej listy emailingowej wystarczy tylko posiadanie konta email. Dodatkowo jeżeli ktoś chce może sobie jej zawartość przeglądać via www.


@BananaCoctail sam zdecydujesz co wybrać jednak zanim dokonasz wyboru zerknij na Google Groups. Używanie jest proste(sprowadza się do wysłania wiadomości email), szybkie, darmowe i bez zbędnych kosztów czy konfiguracji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.05.2011, 21:35   #32
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Andy, wyrywasz zdania z kontekstu.
W ten sposób ja mogę doczepić się do kilku sformułowań w tym co piszesz i tak będziemy gadać bez końca i celu

Jeśli uważasz, że dyskusyjna lista mailingowa jest tym samym co grupa a la Usenet czy wdrożenie Google Groups - to mi to nie przeszkadza choć ja różnicę widzę i nawet gdy korzystałem z tych form, to za pomocą innych narzędzi.

No ale OK, pobawmy się, choć mimo wszystko nie będę wyrywał z kontekstu:
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Grupa dyskusyjna jest ogólnym pojęciem i w jej skład wchodzi np. lista mailingowa.
Tak, pisałem o tym dwa razy, tylko wycinasz to z cytatu.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
To że listę można przeglądać przez www nie czyni jej forum dyskusyjnym.
Jeśli można dodawać posty via www - nic nie stoi na przeszkodzie, aby nazwać takie wdrożenie "forum".

W pomocy Google Groups zamiennie używają terminów "grupa" i "forum". Dlaczego? Tylko nie wycinaj mi tu żadnego fragmentu zdania!

Wyobraź sobie odwrotną sytuację: dokładamy do vBulletin możliwość postowania via email, odczytywania postów itd No i co? To już nie będzie forum?

Fora dyskusyjne to jest efekt ewolucji Usenetu, innych grup, list, IRCa, BBS, FidoNet i czego tam jeszcze... Teraz jakby odchodzą w cień, zdaje się facebooki zajmują ich miejsce. Facebooka też można nazwać forum dyskusyjnym, choć po co, skoro jest precyzyjniejszy termin.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Przecież tak wygląda to w przypadku Google Groups. nazwa_grupy@googlegroups.pl

Pisanie, odpisywanie jest praktycznie identyczne jak w przypadku zwykłej listy emailingowej.
Oczywiście. I czego to dowodzi?
Aby napisać posta na tym forum i komenta na blogu mojego kolegi, też piszę w okienku i wciskam "Publikuj". No i co?

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Jak już wcześniej wielokrotnie pisałem dla Banany będzie najlepszym rozwiązaniem właśnie Google Groups, ponieważ tak jak w przypadku klasycznej listy emailingowej wystarczy tylko posiadanie konta email. Dodatkowo jeżeli ktoś chce może sobie jej zawartość przeglądać via www.
Rozumiem, że przewagą Google Groups nad klasyczną listą mailingową jest możliwość via www, więc:
1. Można to zrobić również dla listy
2. Subiektywnie jestem przekonany, że wszyscy będą próbowali korzystać tylko z www - i wtedy zamieszanie z dodatkową możliwością postowania via email zrobi zamieszanie (choćby przez dłuższą instrukcję) i w konsekwencji projekt nie uda się. Jeśli już www, to moim zdaniem lepiej po prostu klasyczne forum, które to jest rozwiązaniem znanym choć części grupy docelowej. Grupa czy lista, obawiam się, są znane dla 0,0001 %
3. Odradzałem też Bananie read-only via www z powodów jak powyżej oraz z takiego powodu, żeby żadne głupki postronne nie czytały - bo zaraz polecą na milicję. Może mylę się, ale uważam, że człowiek który jest w stanie pół minuty pomyśleć i zaznajomić się z nieznanym narzędziem - ma na tyle rozumu, żeby nie latać na komisariat z pierdołami.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
@BananaCoctail sam zdecydujesz co wybrać jednak zanim dokonasz wyboru zerknij na Google Groups. Używanie jest proste(sprowadza się do wysłania wiadomości email), szybkie, darmowe i bez zbędnych kosztów czy konfiguracji.
Przekonałem się na projektach znajomych, że unikanie niewielkich kosztów początkowych odbija się później wielką czkawką w przypadku powodzenia projektu.

Np. brak własnej domeny i korzystanie z domeny hostera spowoduje przywiązanie do usługodawcy, który później będzie mógł swobodnie narzucać warunki, olewać umowę itd itp (to tylko prosty przykład).

Właściwie to teraz zarabiam na naprawianiu zaniedbań wynikłych z uniknięcia kosztów początkowych

Co oczywiście nie znaczy, że Google Groups jest złe - zapewne jest świetne!


Podsumowując, andy - ja tylko prezentuję Bananie narzędzie, poniższy post to napisałem w wyniku rozmowy priv z Bananem.
Nie upieram się przy żadnej liście, to że uważam ją za rozwiązanie dobre, nie świadczy, że uważam jej wdrożenie za najlepszy pomysł. Dla mnie jest dobre, ale nie wiem czy dla innych również.
Będę mile zaskoczony, gdy Banan z powodzeniem wdroży listę i obiecałem mu za to wutkę A za wdrożenie czegokolwiek - piwo.

Rozmawiajmy pomysłami, argumentami - a nie na zasadzie "kto ma rację"

Ostatnio zmieniany przez pali : 03.05.2011 o godz. 21:38
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2011, 21:36   #33
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Dzisiaj się pobawiłem tym googlegroups,
fajne to przez www (dla mnie wzrokowo działa to tak jak proste forum) ale każdy musi mieć konto google...

Gdy www odpada, to już takie genialne nie jest - abstrakcja - tak jak @pali pisze,
statystycznie 1/3 będzie mieć problem z ogarnięciem tego i będzie robić chaos,
w mojej grupie od nowego roku pewnie znowu email wygra :/
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2011, 21:51   #34
pali
Թ
 
Avatar użytkownika pali
 
Data rejestracji: 13.02.2003
Posty: 3,066
pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>pali wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Dzisiaj się pobawiłem tym googlegroups,
fajne to przez www (dla mnie wzrokowo działa to tak jak proste forum) ale każdy musi mieć konto google...
Jeśli tak jest, to masakra.

Rozwiązaniem byłoby całościowe wdrożenie Google Apps, ale po pierwsze to potężna maszyneria a po drugie Google zabrało możliwość prostego poproszenia o większą ilość kont (standard 50 jest). Kiedyś dostałem po prośbie o 20 kont - 2000 kont
Wdrożyli teraz Google Apps for Teams, ale nie ma możliwości prostej rejestracji, trzeba wystartować z domeną zarejestrowaną jako edu w Google - i trzeba się przebić do Googla z prośbą; na razie nie próbowałem, bo nie mam potrzeby.
Żeby to stestować spróbujcie założyć GA for Teams dla maila np. jasio@uw.edu.pl - "zaskoczy".

Cytat:
Napisany przez Patrix Podgląd Wiadomości
Gdy www odpada, to już takie genialne nie jest - abstrakcja - tak jak @pali pisze,
statystycznie 1/3 będzie mieć problem z ogarnięciem tego i będzie robić chaos,
w mojej grupie od nowego roku pewnie znowu email wygra :/
Być może odpowiednie wdrożenie załatwi sprawę. Zobacz jak mistrz Google wdraża zapomniane technologie. Oni by listę wdrożyli Bananowi proponowałem listę + jednostronicową stronę www w domenie listy - na której byłaby prościutka instrukcja w stylu " Hej ho, wyślij maila na adres dyskusja@domena.pl i to wszystko".
pali jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2011, 22:08   #35
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Jeśli tak jest, to masakra.
Z moich testów wynikło następujące (adresy przykładowe):

- grupę "test" założyłem z maila
Cytat:
a@gmail.com
od razu stałem się właścicielem grupy
- na innej przeglądarce otworzyłem adres Wyświetliło się powitanie (odsyłacze pogrubiłem):
Cytat:
Aby wyświetlić treść tej grupy, musisz być jej członkiem i zalogować się na konto.
***8226; Zapisz się do serwisu Grupy dyskusyjne.
***8226; Zapisz się i stań się członkiem lub skontaktuj się z właścicielem.
Po kliknięciu na "Zapisz się i stań się członkiem" pokazało się okienko logowania do kont google
Cytat:
Nie masz konta Google?:
Możesz je łatwo założyć.
Koniec drogi, trza mieć konto.

---------

Jako zarządzający grupą mam możliwość zapraszania (wysyłanie zaproszeń):
Cytat:
Zaproś członków

Zaproś członków pocztą elektroniczną
Dodaj członków bezpośrednio

Wprowadź adresy e-mail zapraszanych osób
Każda z zaproszonych osób otrzymuje zaproszenie do grupy i musi je zaakceptować, aby otrzymywać wiadomości.
Napisz wiadomość z zaproszeniem

Grupy dyskusyjne będą automatycznie dołączać do wiadomości nazwę grupy, jej opis i adres.
Wpisałem tam adres z domeny o2.pl - mail przyszedł - kliknięcie w odsyłacz:
Cytat:
Możesz potwierdzić to zaproszenie, klikając na poniższy adres:
i co moim oczom się ukazuje ?
Cytat:
Nie masz konta Google?:
Możesz je łatwo założyć.
Koniec drogi, trza mieć konto google, nawet jak wysyłam zaproszenie na inną domenę jak gmail.


Cytat:
Napisany przez pali Podgląd Wiadomości
Żeby to stestować spróbujcie założyć GA for Teams dla maila np. jasio@uw.edu.pl - "zaskoczy".
To można tak na fake mail się wbić ?
Czy może grozi za to ban... no i pewność istnienia takiego fake konta w GA jest mała...
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 03.05.2011 o godz. 22:12
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2011, 22:21   #36
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pali
Andy, wyrywasz zdania z kontekstu.
W ten sposób ja mogę doczepić się do kilku sformułowań w tym co piszesz i tak będziemy gadać bez końca i celu
Nic nie wyrywam Odnoszę się do twoich postów

Cytat:
Jeśli uważasz, że dyskusyjna lista mailingowa jest tym samym co grupa a la Usenet czy wdrożenie Google Groups - to mi to nie przeszkadza choć ja różnicę widzę i nawet gdy korzystałem z tych form, to za pomocą innych narzędzi.
Nigdy nie miałem zamiaru przyznać, że jest tym samym. GoogleGroups jest moim zdaniem ewolucją takiej listy.

Cytat:
Cytat:
Napisany przez andy
Grupa dyskusyjna jest ogólnym pojęciem i w jej skład wchodzi np. lista mailingowa.
Tak, pisałem o tym dwa razy, tylko wycinasz to z cytatu.
Albo nie zauważyłem albo źle zrozumiałem.

Cytat:
Jeśli można dodawać posty via www - nic nie stoi na przeszkodzie, aby nazwać takie wdrożenie "forum".
Tylko te posty to nic innego jak emaile, formularz po prostu znajduje się na stronie grupy. Aby wysłać wiadomość(emaila) ze strony grupy trzeba posiadać konto w Google.
Tutaj Google po prostu formularz wysłania wiadomości umieściło w każdej wiadomości/poście aby można było łatwo i szybko odpisać. Jednak dalej używane jest twoje konto pocztowe do wysłania wiadomości.

Cytat:
W pomocy Google Groups zamiennie używają terminów "grupa" i "forum". Dlaczego? Tylko nie wycinaj mi tu żadnego fragmentu zdania!
Się czepiasz z tym wycinaniem
Czego używają to nie wiem, najlepiej jak się ich o to zapytasz ;-)

Cytat:
Wyobraź sobie odwrotną sytuację: dokładamy do vBulletin możliwość postowania via email, odczytywania postów itd No i co? To już nie będzie forum?
Jasne, ze jest dalej. W przypadku GoogleGroups jest taka różnica, że wiadomości wysłane wprost z www to dalej emaile! Po prostu zamiast wchodzić na skrzynkę pocztową GMail masz "odpowiedz, odpowiedz nadawcy".

Cytat:
Fora dyskusyjne to jest efekt ewolucji Usenetu, innych grup, list, IRCa, BBS, FidoNet i czego tam jeszcze...
Zgadzam się w 200%

Cytat:
Cytat:
Napisany przez andy
Przecież tak wygląda to w przypadku Google Groups. nazwa_grupy@googlegroups.pl

Pisanie, odpisywanie jest praktycznie identyczne jak w przypadku zwykłej listy emailingowej.
Cytat:
Oczywiście. I czego to dowodzi?
Aby napisać posta na tym forum i komenta na blogu mojego kolegi, też piszę w okienku i wciskam
"Publikuj". No i co?
Dowodzi to tego, że GoogleGroups jest czymś na wzór listy mailingowej.

Cytat:
Rozumiem, że przewagą Google Groups nad klasyczną listą mailingową jest możliwość via www, więc:
1. Można to zrobić również dla listy
2. Subiektywnie jestem przekonany, że wszyscy będą próbowali korzystać tylko z www - i wtedy zamieszanie z dodatkową możliwością postowania via email zrobi zamieszanie (choćby przez dłuższą instrukcję) i w konsekwencji projekt nie uda się. Jeśli już www, to moim zdaniem lepiej po prostu klasyczne forum, które to jest rozwiązaniem znanym choć części grupy docelowej. Grupa czy lista, obawiam się, są znane dla 0,0001 %
3. Odradzałem też Bananie read-only via www z powodów jak powyżej oraz z takiego powodu, żeby żadne głupki postronne nie czytały - bo zaraz polecą na milicję. Może mylę się, ale uważam, że człowiek który jest w stanie pół minuty pomyśleć i zaznajomić się z nieznanym narzędziem - ma na tyle rozumu, żeby nie latać na komisariat z pierdołami.
@1. W przypadku grupy na Google posiadacze konta pocztowego w G moga z poziomu WWW odpisać na wiadomość, samo przeglądanie jest też moim zdaniem wygodniejsze i bardziej przejrzyste.

@2. Wszystko zależy jak się to ludziom wytłumaczy. Jeżeli powiesz, że napisanie nowego tematu to kwestia wysłania wiadomości po adres grupa@googlegroups.com, a odpisanie to kliknięcie w wiadomość i wybranie odpowiedz to 99% osób to załapię i tak będzie tego używać.
A nawet gdyby po jakimś czasie zaczęli używać pisania przez www to przecież to nie przeszkadza. Czasami lepiej wejść w dyskusje i kliknąć odpowiedz, niż szukać danego tematu na skrzynce(o ile ma się konto pocztowe na Google).

@3. Opcje postowania przez www pewnie da się wyłączyć. Zresztą grupę można ustawić dla wybranych członków. Emaile będą dostawali tylko subskrybenci, tak samo jak dostęp do strony tylko członkowie będą mieli. Sam tak swego czasu zrobiłem i spisywało się to doskonale.

Cytat:
Przekonałem się na projektach znajomych, że unikanie niewielkich kosztów początkowych odbija się później wielką czkawką w przypadku powodzenia projektu.
To ma być narzędzie do wymiany materiałów notatek przez studentów a nie jakiś startup

Cytat:
Co oczywiście nie znaczy, że Google Groups jest złe - zapewne jest świetne!
Spełnia swoją rolę. Polecam się bliżej przyjrzeć, załóż coś dla testów i sam oceń czy dla niego nie będzie idealnym rozwiązaniem ;-)

Cytat:
Podsumowując, andy - ja tylko prezentuję Bananie narzędzie, poniższy post to napisałem w wyniku rozmowy priv z Bananem.
Nie upieram się przy żadnej liście, to że uważam ją za rozwiązanie dobre, nie świadczy, że uważam jej wdrożenie za najlepszy pomysł. Dla mnie jest dobre, ale nie wiem czy dla innych również.
Będę mile zaskoczony, gdy Banan z powodzeniem wdroży listę i obiecałem mu za to wutkę A za wdrożenie czegokolwiek - piwo.
Tu nie chodzi o upieranie się tylko wskazanie najlepszego narzędzia. Po co wyłamywać drzwi i tworzyć od nowa koło?

Cytat:
Rozmawiajmy pomysłami, argumentami - a nie na zasadzie "kto ma rację"
Nigdy nie twierdziłem, że mam rację. Po prostu moim zdaniem to narzędzie jest idealne do jego celu. Zerowe koszty wygoda i przyjazna forma.(pliki są na zewnętrznych hostingach typu RS)

Cytat:
Napisany przez Patrix
Dzisiaj się pobawiłem tym googlegroups,
fajne to przez www (dla mnie wzrokowo działa to tak jak proste forum) ale każdy musi mieć konto google...
Nie czytasz uważnie

Do postowania trzeba mieć konto @Google bo jak inaczej by została wysłana wiadomość? Przecież te wiadomości to nic innego jak emaile.

Cytat:
Gdy www odpada, to już takie genialne nie jest - abstrakcja - tak jak @pali pisze,
statystycznie 1/3 będzie mieć problem z ogarnięciem tego i będzie robić chaos,
w mojej grupie od nowego roku pewnie znowu email wygra :/
Dlaczego nie jest?
Wszystko zależy jak się przedstawi to innym. Jeżeli dodasz osoby z roku do subskrybentów grupy, i powiesz im coś w stylu: "Aby wysłać wiadomość musicie napisać emaila na adres xxxxxxxx@googlegroups.com, aby odpowiedzieć na jakiś wystarczy w niego wejść i wybrać odpowiedz. To potrafi KAŻDY kto umie korzystać z poczty elektronicznej. Nie jest to jakaś wielka filozofia.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez andy : 03.05.2011 o godz. 22:25
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.05.2011, 22:37   #37
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Nie czytasz uważnie
Do postowania trzeba mieć konto @Google bo jak inaczej by została wysłana wiadomość? (...)
Czytam uważnie, zauważ, że napisałeś dokładnie to co ja.

Cytat:
Napisany przez andy Podgląd Wiadomości
Dlaczego nie jest?
Mnie się o to nie pytaj...

Dla mnie bardziej wygodny jest już mail grupowy (jeśli przyjąć bez opcji www) ponieważ,
w czym to jest lepsze, skoro mój mail z o2.pl musi być przydzielony do grupy oraz
muszę wysyłać wiadomości na @googlegroups.com i oczekiwać na Re: z tego maila w moim kliencie pocztowym ?
Mniej zachodu kosztuje skrzynia na gmail z IMAP, a skutek ten sam.

Jedyną zaletę widzę w tej opcji www, ale trzeba mieć konto google co wszystko psuje (ludzie mają skrzynie po wielu różnych domenach, co jedna to inna), taka jest moja opinia po dzisiejszych testach tej usługi.
__________________
amiga500site

Ostatnio zmieniany przez Patrix : 03.05.2011 o godz. 22:40
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2011, 03:55   #38
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Czytam uważnie, zauważ, że napisałeś dokładnie to co ja.
Do postowania via interfejs WWW trzeba mieć konto. Do komunikacji email only nie jest wymagane, wysyłasz emaile na adres grupy i już.

Cytat:
Jako zarządzający grupą mam możliwość zapraszania (wysyłanie zaproszeń):
Możesz też dopisać członków manualnie i oni mogą już pisać emaile na adres grupy.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2011, 11:29   #39
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Mi tam się to www podoba, spróbuję przeforsować pomysł.
__________________
amiga500site
Patrix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2011, 13:32   #40
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Zaspałem. Potestowałem to GG. Wygląda to tak, że faktycznie wystarczy wysyłać maila na adres grupy o odpowiednim temacie - ale porządkowanie tego w programie typu Thunderbird to jakaś poracha. Idę jutro do admina sieci akademickiej pogadać o Mailman lub Sympa.
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.05.2011, 17:40   #41
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@BananaCoctail przeciez mozesz sobie wlaczyc wyswietlanie wiadomosci w watkach...
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.06.2011, 13:56   #42
yetiblu
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 24.06.2011
Posty: 2
yetiblu w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najlepszy sposób komunikacji to forum internetowe. Tylko zrobić weryfikację i zablokować całkowicie dostęp niezarejestrowanym, żeby później nie było, że ćwiczeniowiec czyta co tam się u nich pisze. Chociaż my mieliśmy syna jednego z profesorów na roku i on udostępnił swoje konto. Efekt - większość egzamin oblała a 40 osób poszło na warunek, gdzie rok wcześniej, zdali wszyscy. Także przed egzaminami nie piszemy nic na temat wykładowców, dopóki oceny nie ma w indeksie, to szaa...
yetiblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.02.2012, 20:39   #43
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Gdyby komuś nie podpasowała idea grup dyskusyjnych/grup mailingowych to niech zerknie na to: http://antyweb.pl/sqadmail-wspoldzie...-w-standardzie

Cytat:
zym jest SqadMail? To serwis, który umożliwia współdzielenie folderów na naszej skrzynce pocztowej, na dowolnym serwerze, z naszymi znajomymi czy też współpracownikami, a także może służyć jako tymczasowy email, który możemy wykorzystać do subskrypcji, na przykład newsletterów, bez podawania naszego prawdziwego emaila no i bez większych trudności, w przypadku z rezygnacji takiej subskrypcji.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2012, 05:29   #44
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Darmowa implementacja kolejnej funkcji od dawna istniejacej w MS Exchange - brawo!
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.02.2012, 09:24   #45
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Tylko to działa niezależnie od serwera pocztowego...
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
googlegroups, poczta, studia


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Śmieszne teksty... MacGyver Humor 4412 11.03.2020 21:16
nie dziala nagrany plik MrBiedrona Napędy optyczne DVD 17 22.10.2005 14:57
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Teksty nauczycieli Tribunal Off topic 47 11.04.2004 21:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.